michaella03 michaella03 komentáře u knih

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Děj opět plynul sám, ani jednou jsem se během čtení nenudila, příjemná oddechovka. Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc. A těším se na čtyřku :).

15.04.2020 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Opět velmi čtivé, líbilo se mi to. Jdu na třetí díl.

02.04.2020 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Trochu mi to připomínalo Padesát odstínů, ale jinak pěkná kniha, velmi čtivá.

29.03.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Hned zkraje by bylo dobré říct, že jsem jako první viděla film - a to hned několikrát. Proto jsem se ochudila o jistě skvělé zážitky z knihy, když luštili šifry - já vždycky jen čekala, až to přijde.
Kniha je velmi čtivá, byla mi o trochu sympatičtější než Andělé a démoni, díky ne-vědeckému prostředí.
Za nějakou chvíli se pustím do třetího dílu :D.

02.03.2020 5 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu a strašně se těšila na druhý, jsem trochu zklamaná. Kniha se čte opět skvěle díky kapitolám, které jsou krátké a jsou utnuté v pravou chvíli - musíte číst dál a dál. Ale jinak jsem měla pocit, že autorka v podstatě staví na prvním dílu. Vymizela i ta trocha romantiky mezi Benem a Hošiko, která byla v prvním dílu. Knížka pěkná, ale Poslední číslo se mi líbilo víc.

13.02.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Po dočtení Než jsem tě poznala jsem si říkala, že následující díl už číst nebudu - určitě to bude nějaká slátanina, jen aby z ní vytřískali co nejvíc peněz.
Chci vůbec vědět, co se po Willově smrti bude dít dál? Jak to bude s Lou, jejími rodiči, Traynorovými...
Přesně o tom ale ta knížka je. I když Will umřel, život jde dál - Louisa taky. Nemůžu to srovnávat s prvním dílem (nejde to, ani nechci), ale v celku je to milé pokračování. Děj ubíhal, občas se mi to zdálo trochu přehnané a nějaké té pořádnější akce jsem se dočkala až na konci příběhu, ale ušlo to.
Knihu (i přes spíše záporné hodnocení) hodnotím kladně, a brzy se pustím do třetího dílu.

09.02.2020 3 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Kdybych ji nemusela číst k maturitě, nikdy bych si ji sama od sebe nepřečetla. Kniha byla celkem čtivá, avšak i na její malý počet stran se mi to místy zdálo zdlouhavé.
Ale zase na druhou stranu, jelikož sama pocházím z jižních Čech, jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o hledání vltavínů.

Na film se asi podívám později.

08.02.2020 4 z 5

Andělská tvář II. Andělská tvář II. Hana Marie Körnerová (p)

Kniha opět čtivá (přečtená za dva dny), odpočinková, bylo milé vidět, co se s postavami děje dál. Ke knihám se nejspíš znovu vrátím :-).

02.02.2020 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Četla jsem jenom tři povídky - Jámu a kyvadlo, Vraždy v ulici Morgue a Černého kocoura.
Autorův styl psaní mi moc nesedl, na čtení jsem se musela hodně soustředit a do něj i trochu nutit, abych vůbec ty tři dočetla (celou knížku bych asi nezvládla). Nejméně se mi líbila Jáma a kyvadlo, nejvíc Vraždy.
Čteno jako povinná četba k maturitě.

25.01.2020

Knihu jsem si kupovala jen k doplnění celé série - ani jsem nečekala, že bude takhle dobrá.
Jinak je moc pěkně udělaná - hezké ilustrace, hodně detailů ohledně minulosti každé postavy. Velmi se mi líbila ta část o autech a také podrobné rozepsání děje každé knihy.
Doma by neměla chybět žádnému většímu příznivci ságy :-D.

19.01.2020 5 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Před asi třemi lety běžel seriál, který jsem si fakt zamilovala. Potom jsem zjistila, že je i kniha, ale zatím jen v angličtině - a tak jsem doufala, že nám ji přeloží.
Teď se tak stalo, a kniha je vážně skvělá! Čtivá, milou formou podána historie s krásně vykreslenými detaily.
Knížka se mi moc líbila a doufám, že bude i nějaké pokračování :-).

19.01.2020 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Nádherná knížka!
Nejdřív jsem viděla film a pak s potěšením zjistila, že je i kniha - moc jsem si ji chtěla přečíst.
Četla se velmi dobře, příběh krásně plynul, vůbec se mi nechtělo ji odkládat. Po celou dobu čtení jsem měla před očima Roberta Pattinsona a Reese Witherspoon - Jacoba a Marlenu. Filmové zpracování se sice (trochu) liší, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo :-).
Zkrátka skvělá knížka, myslím že se k ní ještě vrátím! :-D

12.01.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Škoda nevyužitého potenciálu.
Kniha se mi líbila, děj hezky plynul, o akci nebyla nouze, pořád se něco dělo. Ale když jsem se dostala za více jak polovinu knihy, čekala jsem něco jiného - nejvíc mě asi mrzel hodně zkrácený konec (právě tady to mohli víc rozepsat). Nápad určitě skvělý, téma je čím dál více aktuálnější - knížku by si měl přečíst každý a trochu se nad ní zamyslet. I mě ovlivnila - když pouštím sprchu nebo točím vodu do sklenice.

11.01.2020 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Hodně povedené zakončení celé série - děj plynul, místy to bylo i napínavé, ani romantika nechyběla - zkrátka se mi to líbilo. Stejně jako autorka, mám i já ráda šťastné konce.
I film se (jako málokterý) vydařil.
Jsem ráda, že jsem si i přes (spíše) záporné hodnocení ságu přečetla a s teď už klidným srdcem můžu pokračovat dál :-D.

31.12.2019 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Lepší než dvojka, s jedničkou jsou (zatím) na stejné příčce.
Byla opět velmi čtivá; celou dobu jsem si říkala, že bych si jí měla šetřit, když mi zbývá už jenom jeden díl, ale moc mi to nešlo :-D.
Jelikož kopu za tým Edward, nebyla jsem zrovna unešená představou, že by Bella skončila s Jackobem.
Film je podařený, ale opět tam nevynikly všechny ty city a emoce...
Takže trojka dobrá, teď už jenom čtyřka.

12.11.2019 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Souhlasím s Taralcielle pode mnou.
Ten, kdo nečetl knihy a viděl pouze filmy, nedokáže pochopit hloubku citů, které jsou v knize velmi dobře vykresleny.
Opět se to velmi rychle a dobře četlo; jenom jsem teda celou knížku čekala, až se tam zase objeví Edward :-D.

05.11.2019 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

O celé sáze jsem měla docela dost velké předsudky - nakonec jsem ale byla celkem mile překvapena.
Kniha je velmi čtivá, stránky rychle ubíhají; občas jsem se ale nad vyjadřováním se postav pozastavovala a smála se nahlas - stejně jako u filmu :-D.
Ale co - je to romantika, příjemné čtení :-).

02.11.2019 4 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Ze všeho nejdřív mě upoutala velikost knihy - čekala jsem normální formát (ale to je moje chyba, měla jsem si přečíst rozměry :D). Další překvapení bylo, že na každé stránce je pouze a jen ten citát, jinak vůbec nic. Kniha mohla být lépe zpracovaná - alespoň napsat, z jaké situace, popř. knihy citát je.
Jinak je to milé, je hezké mít pohromadě Tyrionovy výroky :)

07.10.2019 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ještě před půl rokem jsem patřila k tomu procentu lidí, kteří Hru o trůny neviděli ani nečetli, a ani to neměli v plánu. Ale mí kamarádi o tom pořád mluvili a básnili, já nevěděla o čem je řeč (teď už to mimochodem chápu úplně, neb jsem tomu propadla taky) a ještě vrcholilo šílenství před osmou řadou. Tak jsem se do víru GoT dala taky.
Na začátku jsem měla problém s množstvím postav, musela se vracet zpátky a připomínat si, kdo je kdo. Zároveň s knihou jsem sledovala i seriál, dost mi to pomohlo orientovat se v ději i v postavách. Zhruba v polovině jsem se zasekla, blok byl asi 3 měsíce, ale díky zařazení knihy do maturitní četby jsem tu zbylou polovinu zhltla jako nic. Pak se mi líbilo, že děj je popisován z pohledu sedmi lidí - nejhůř se mi to četlo z Cathelyniny perspektivy, nejlépe z Tyrionovy a Daenerysiny.
Jako celek je knížka hodně dobrá, propracovanost a celistvost je až skoro k neuvěření. Přečtení bych doporučovala až od patnácti let a výš - erotika, zabíjení, intriky...
Knihu rozhodně doporučuji, sice je obsáhlá, ale je to opravdu mistrovské dílo.

21.09.2019 5 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Velmi dobré zakončení celé série ;)

02.09.2019 4 z 5