SirokO

Královna ohněKrálovna ohněAnthony Ryan

Stalo se mi to, že jsem mezi druhým a třetím (tímto) dílem četl jiné knihy a nemohl jsem se dostat zpět do děje a souvislostí nekecám dvě třetiny knížky. Jako dobrý, ale úplně mě to nenadchlo.

RezistenceRezistenceVeronica Roth

První díl jsem četl dávno. K tomuhle jsem se vrátil ve třiceti a byl to špatný nápad. Knížka je určitě pro mladší. Mě se nečetla dobře.

IkabogIkabogJ. K. Rowling (pseudonym)

Jsem z té knížky dost zděšený. Myslel jsem si že je pro děti. Já četl jiné pohádky..

KněžkaKněžkaMichael Scott

Skvělý závěr zapleteného příběhu plného zvratů. Nemohl jsem se od knížky utrhnout.

28.07.2019

NahranýNahranýKevin Hearne

Dloooouho jsme čekali a stálo to za to! Můj asi druhý nejoblíbenější díl!

19.07.2019

Dýka a křížDýka a křížDavid Wilkerson

Jsou tam velmi zajímavé okamžiky, které se mi ve správný okamžik v každodenní rutině připomínají. Ale jako, je to dost náročné čtení se všemi těmi (bez víry) neuvěřitelnými náhodami a dobrými konci. Pokud si autor něco nepřidal, tak jsou v Americe lidi opravdu velmi odlišné nátury..

25.05.2019

Poklad dobrodružných příběhůPoklad dobrodružných příběhůOndřej Neff

Jedna hvězda za nápad a druhá za dva ze dvanácti příběhů, které se mi líbily. Ty další mě osobně přišly velmi zestručněné až se v nich nedalo vyznat nebo nebyla zřejmá pointa příběhu..

16.02.2019

BrisingrBrisingrChristopher Paolini

Já jsem z tý knihy byl fakt špatnej.. Musel jsem přeskakovat tolik popisné pasáže a ve 3/4 knihy se skoro nic nestalo. Asi jsem na tu knihu starej :-)

22.12.2018

DunaDunaFrank Herbert

Příběh je to to jediné, co se mi na knize líbilo. Jinak jsem ji skoro ani nedočetl.. forma, kterou je napsaná, mi nijak nevyhovoval. Ale doplnil jsem si sci-fi vzdělání ;).

16.10.2018

VědmaVědmaMichael Scott

Vynikající. naprosto mě příběh pohltil. Tenhle styl spojování všemožných mýtických, mytologických i skutečných postav a míst mě neskonale baví!

19.07.2018

Filmáci ze zámku knížete  SchwarzenbergaFilmáci ze zámku knížete SchwarzenbergaPetr Pavlů

Zaujal mě název, ale knížka mě až tak nenadchla. Je to taková autobiografická výseč života jednoho člověka, který má buď vynikající paměť anebo barvitou představivost :-)

22.04.2018

Smrt v záři neonůSmrt v záři neonůLibor Machala

Vynikající díl! Jízda od samého začátku. Hlavní hrdinové se fakt snaží alespoň něco zjistit, ale..

Informace o svém světě si musíme zasloužit!

07.01.2018

Choroblátské kroniky - O krysí kriziChoroblátské kroniky - O krysí kriziDavid Lee Stone

Na začátku jsem si říkal, že to nezvládnu. Hodně divných jmen.. ale pak mě to chytlo a nakonec i bavilo.

26.01.2017

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezeroCesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezeroLudvík Souček

První kniha se mi vážně líbila. Závěr třetí také! Ale to mezitím už nebylo úplně jednoduché číst.. přecejen jsem jiná generace a tak lecos beru s rezervou..

08.12.2016

A včely se vyrojilyA včely se vyrojilyOndřej Neff

Vůbec nevím, jak se ke mě kniha dostala, ale pustil jsem se do ní. Zajímat mě ale začaly osudy postav až v půlce. Jsem rád, že už ji mám za sebou!

08.05.2016

Prokletí Legendy - Hra gentlemanůProkletí Legendy - Hra gentlemanůMiroslav Žamboch

Je pravda, že jsem tenhle díl četl asi nejdéle ze všech.. ale stane se možná mým nejoblíbenějším. Anebo alespoň přelomovým. Tady šlo opravdu o hodně. A já jsem hodně spokojený!

01.02.2016

Chřestýš CallahanChřestýš CallahanJuraj Červenák

Parádní.. vynikající atmosféra + zajímavé postavy. Jenom mě trošku iritovalo to, že postavy úplně nevěděly, jestli maj mluvit obecně/ hanlivě anebo spisovně a přecházeli z jednoho na druhé.. no skoro pořád. Ale to je možná překladem?

03.06.2015

Spící tajemstvíSpící tajemstvíMartin Vopěnka

Já jsem s vyústěním spokojen :-). U posledního dílu se vždycky trochu bojíte, jestli závěr a rozuzlení splní nějaké vaše představy.. Knížka je ale neskutečně čtivá a pro mě bez nudných pasáží.. Prima série.

13.03.2015

Válka hlukuVálka hlukuPatrick Ness

Už jsem se těšil až to skoční. Přišlo mi to dost protahované a plné očekávaných situací..

25.02.2015

Temný rájTemný rájPatrick Ness

Tak teda já nevím, co se vám na tom tolik líbilo.. Je to sice čtivé stejně rychle jako díl první.. ale autorovi úplně nejde popisovat stejně zajímavě rozdělené osudy hlavních hrdinů jako když jsou spolu. Dokonce jsem v polovině knihy přeskočil na konec, přečetl si ho a pak se teprve vrátil k prostředku a dočetl zbytek.. a TO se mi opravdu nestává :D.

23.02.2015

Hlas nožeHlas nožePatrick Ness

Tak jasně. Příběh mě chytl skoro hned na začátku. Stejně jako spousta komentujících jsem si dlooouho zvykal na tu nespisovnost. Ale nesmíte nad četbou moc přemýšlet. Pak to jde :-)

23.02.2015

StronciumStronciumJiří Kulhánek

Mě prostě Kulhánek nesedl tak jak bych chtěl. Neříkám, že kniha není dobrá..

08.02.2015

NicevilleNicevilleCarsten Stroud

Hmňo, ke konci knihy napětí vzrůstalo a já se těšil, že skvělý závěr vylepší ten pro mě pomalý a přeplácaný průběh.. ale kamsi se to vytratilo. Takže 2 a půl.. Nelíbily se mi zbytečné popisy míst i lidí a musím říct, že jsem některé odstavce dokonce přeskakoval.

06.01.2015

JFK 033 - Soumrak světůJFK 033 - Soumrak světů* antologie

Dvě povídky mě nepřišly moc zajímavé. Ty další ovšem byly, klasicky, super! Jen jsem byl děsně vyšokovanej, že to není pokračování příběhu po 32.. naštěstí už jsem koupil 34 a to pokračování slibuje :D.

03.01.2015

Spící spravedlnostSpící spravedlnostMartin Vopěnka

Druhý díl.. mnohdy ještě drsnější než první. Hlavní hrdinové už nejsou tak naivní, přesto je dobře přihlédnuto k jejich věku. Ihned po dočtení jsem si objednal díl třetí.

03.01.2015

Tajemná jeskyněTajemná jeskyněJ. Marlicz (pseudonym)

Hmňo.. je vidět, že autor je žena a tak pojímá příběh z jiného pohledu i stylu. Moc se mi to nezamlouvalo.. a bylo tam pár nesrovnalostí.. ale přečtěte si to, přijdete na ně sami :-).

20.09.2014

Tygři z KumáonuTygři z KumáonuJim Corbett

Čtení je to krásné... ale je tam na mě moc zabíjení tygrů a jiných zvířat (ikdyž o tom ta kniha je, že).

30.08.2014

Temné uličkyTemné uličkySimon R. Green

Začínám první povídkou. Něco tak hrozného už jsem dlouho nečetl.. Opakující se slova ve větách.. naprosto předvídatelný, nezajímavý a neoriginální příběh. Opravdu nesympatická hlavní postava a hoooodně divný svět. Opakující se slova můžou být nepovedeným překladem, ale ty očividné nelogičnosti ve struktuře světa a chování postav je do očí bijící.. achjo.. Snad bude druhá povídka lepší.
Druhá povídka byla pěkná. Ta se mi líbila.
Třetí povídka byla taková.. úplně mi nesedla, nečetla se mi moc dobře.
Poslední povídka zase byla skvost! V negativním slova smyslu. Nápad zajímavý, ale: nelogické, autor si mohl rovnou vytvořit svoje vlastní božstvo. Andělé šli využít tak skvěle.. ale on z nich udělal lidi. A opět narážím na překlad.. anděl, kterej sakruje - hodně k smíchu. Kdyby v textu bylo znát, že si z toho slova dělá srandu nebo by tam byla narážka - ale on sakruje jak kdyby to byl nějakej puberťák. A puberťákem tedy je buď překladatel Josef Hořejší anebo sám autor.. Takže ve výsledku dám dvě hvězdy.

11.01.2014

Malá kniha etikety pro celou rodinuMalá kniha etikety pro celou rodinuLadislav Špaček

Jsem poměrně slušně vychovaný, ale přesto jsem objevil pár novinek, o kterých jsem neměl ani tušení. Například, že párátka patří do koupelny a ne na kuchyňský stůl (kde na ně máme keramickou mističku spojenou se solenkou :-) . Dobrá malá kniha etikety, takový úplný základ do rodiny.

01.01.2012

Hledání Ztraceného světaHledání Ztraceného světaJaroslav Mareš

V této knize se toho příliš neděje. Autor se v popisování krajiny nemůže dohodnout, zda je tedy zkušený dobrodruh s velikou praxí anebo pouhý začátečník, co se musí nejprve zásadám přežití a žití v džungli naučit. Žel, když jsem se dostal do 1/3 knihy, už jsem věděl, že se do konce nic ani stát nestihne.... přesto jsem knihu dočetl a ukrátil si tak dlouhou chvíli v autobuse. Je tu alespoň plno pěkných popisů Amazonie, kterým však vůbec nerozumím.

30.11.-0001odpad!