Dýka a kříž

Strhující příběh oddaného kazatele, který se rozhodl přinést poselství kříže do světa, ve kterém se problémy řeší dýkou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59310/dyka-a-kriz.jpg 4.575
Literatura světová, Náboženství, Biografie a memoáry

Vydáno: , Křesťanský život

The Cross and the Switchblade, 1963

Kniha Dýka a kříž

sgjoli
21. listopadu

Tuto knihu jsem dostala někdy na přelomu své puberty a rané dospělosti coby nečekaný dar. Přiznám se, že sama od sebe bych si Dýku a kříž nikdy ke čtení nevybrala, ale k respektu k darujícímu jsem se začetla. A ono mne to kupodivu dost pohltilo. Ten přesah, co kniha dala, mi přišel hodně silný a ty snahy, které autor coby farář pomáhající mladým lidem, na které se všichni ostatní už vykašlali, mne fascinovaly.
Nevím, jestli by mne kniha v současné době a v mém současném věku (30+) dokázala pohltit tolik, co tehdy, ale tehdy jako mladému člověku, který nebyl o tolik starší než mládež, které kazatel v knize pomáhá, – to mne tehdy docela zasáhlo.

Lilda

Krásné svědectví

Bethanee

Po jazykové stránce nic moc, ale příběh a svědectví v něm je ohromující.

Atanone
20.05.2020

Četla jsem kdysi dávno za mých "cet" a tehdy mi kniha (krom jasných poselství) připadala trochu jako sci-fi z úplně jiného světa. Dnes, kdy máme na ulicích taky docela rušno, mi přijde opět docela aktuální.

SirokO
25.05.2019

Jsou tam velmi zajímavé okamžiky, které se mi ve správný okamžik v každodenní rutině připomínají. Ale jako, je to dost náročné čtení se všemi těmi (bez víry) neuvěřitelnými náhodami a dobrými konci. Pokud si autor něco nepřidal, tak jsou v Americe lidi opravdu velmi odlišné nátury..

vmatusko
01.03.2018

Kniha zachytáva strhujúci príbeh Davida Wilkersona, kazateľa, ktorý prichádza do New Yorku medzi mladých keď videl aký zlý život tam žili - drogy, alkohol, bitky, rôzne gangy. Tento pastor pôsobí medzi mladými na uliciach New Yorku a snaží sa rozprávať o Bohu, modliť sa s nimi, no nie vždy je to jednoduché, vybudujú aj nejaké centrum(v roku 1960), kde títo ľudia prichádzajú. Pastor tak dáva nádej a verí mladým ľuďom, ktorých už mesto dávno odsúdilo.
Veľmi ma oslovil tento pastor tým ako nekonečne dôveroval Bohu aj v najťažších situáciach (keď nemali už žiadne peniaze a výdavky napriek tomu vznikali). V modlitbe hľadal silu ísť ďalej a veril že do všetkého čo konal ho pozýva Boh, ktorý je neustále s ním. Po prečítaní knihy som mal v sebe silný pocit robiť niečo dobré pre druhých, tiež by tento pocit v nás stále bol - byť vždy pripravený byť tu pre druhých keď nás potrebujú.

Arry
01.09.2016

Inspirativní kniha zakladatele organizace Teen challenge. Autor popisuje těžké začátky práce na ulici mezi drogově závislými a překážky při zvěstování evangelia mezi mládeží v New Yorku. Kniha je aktuální i dnes a ukazuje, že casto lidé, kteří jsou závislí pouze hledají pomocnou ruku, protože sami si již pomoci nedokážou.

BLeeCraleek
22.05.2016

Kniha popisuje cestu Davida Wilkersona, zakladatele Teen Challenge( http://www.teenchallenge.cz ), od zabezpečeného kazatele kdesi na venkově po horlivého vedoucího střediska mládeže v jedné z nejhorších čtvrtí v New Yorku.

Ukazuje, jak lidé potřebují lásku a porozumění. Jak jsou zdrcení životem, který žijí, plní nenávisti k ostatním i k sobě samým. Tolik prahnou po porozumění, ale neví, jak na to a tak upadají do drogových závislostí… Tolik prahnou po blízkosti a po lásce a sex používají jako nástroj k tomu něčím být a něco dokázat nebo si jen prostě vydělat na další dávku. Oškliví si sami sebe, nevěří, že je pro ně naděje, mluví o sobě jako o chodících mrtvolách. Do takového prostředí přichází David Wilkerson a takřka z ničeho buduje středisko pro mladé, které si bere za cíl dostávat mladé lidi z jejich závislostí, postavit je na nohy, dát jim druhou šanci. Přivést je ze tmy na světlo, z hrobu do života. Jak se mu to všechno podařilo? Odpověď je pro někoho snadná, pro někoho nepochopitelná: Ví­rou