sirojezkin sirojezkin komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od Bryndzy a jsem tak nadšená, že si půjčím další.

27.09.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi nelíbila, stejně jako 1. díl nic moc. Vůbec jsem se nemohla začíst a soustředit se. Často jsem se musela vracet. Mám silné podezření, že je to tím překladem. Příliš mnoho různých druhů přívlastků - asi abychom se lépe vžili do děje, ale já jsem se v tom naprosto ztratila !

31.10.2018 2 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Všechny knihy od Murakamiho se mi velice líbily a tuto nevyjímaje. Kam ten člověk na ty nápady chodí. Opět trochu fantasmagorie, ale krásná a napínavá. Člověk se také dozví hodně nových informací ze světa hudby , literatury a historie. Opravdu to není ztráta času !

21.10.2018 5 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Tuto knihu jsme četli všichni v naší rodině cca před 40 lety a příšerně jsme se u toho chechtali. Dokonce si ji pak přečetl i můj syn - asi v 10 letech a taky ho to moc bavilo. Teď už je dospělý a občas si v nějakých situacích vzpomeneme na nějaké útržky a zase se chechtáme. Nejlepší sranda všech dob!

21.01.2023 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z mých nejmilejších knih

26.08.2021 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Měla jsem obavy, jestli kniha bude tak dobrá, jako předchozí knihy. Byla ještě lepší ! Pěkně se četla. Tento styl psaní je mi bližší.

02.01.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět super detektivka. Dobře se čte. Stále napínavá a baví.

27.09.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Knihy od Cartera mě baví. Jsou napínavé, strašidelné a nápadité. Super detektivka.

27.09.2019 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Celá je psaná v 1.osobě, přesto velice napínavá až do konce. Hrozně mě láká začít sbírat léčivé rostliny. Zajímavý děj, který Vás nepustí až do konce. Doporučuji !

12.09.2017 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Tuto knihu bych si nikdy dobrovolně nevybrala, ale dostala se ke mně náhodou na obědě, když ji jiná kolegyně odmítla. Začetla jsem se tedy nevědouc co čekat. A pak jsem koukala! Překvapivý závěr! Už se těším na předchozí knihu :)

22.02.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a byla skvělá. Je to thriller z oblasti architektury. Lidem hledajícím bydlení se naskytne možnost bydlet ve speciálním chytrém domě zdarma, ale za velmi přísných pravidel. Za jeho zdmi se odehrají děsivé události.

07.01.2023 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Kniha je moc smutná. Popisuje stárnutí v osamění. Čtenáře nutí k zamyšlení, jak asi bude stárnout a umírat on. Jen prostě nemůžu pochopit, jak se autorka dokáže tak fundovaně věnovat tématu ve kterém není odborníkem. Tak to má mimochodem ve všech svých knihách. Každá je úplně jiná. Jak se převtěluje do jiných osob...

01.01.2023 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Mám takový neodbytný pocit, že jsem teď knihu četla už podruhé, ale to je u mě normální. Ovšem vůbec to nevadilo, protože je bezvadná, jen škoda, že je kniha tak útlá - klidně bych četla dál.

01.01.2023 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Napínavé a trochu strašidelné. Konec byl dojemný. Doporučuji

20.04.2021 4 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Kamarádka mi knihu půjčila s tím, že začátek je složitý, ale pak už se to čte dobře. Já to měla přesně obráceně. Díky tomu, že jsem zdravotník mě velice bavil začátek, který se týká studia medicíny . Potom už to byla červená knihovna. Jinak kniha je bezvadná. Zjistila jsem spoustu nových věcí o první světové válce. Pěkně se to čte od začátku až do konce. Doporučuji !

06.09.2019 5 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Velice napínavé. Celou dobu Vás to nutí přemýšlet, kdo je vrah a i když jste si jistí - tak nakonec to není on ! Chvílemi jsem se v tom motala - autor přeskakuje v čase i různých příbězích, ale vydržela jsem to a nakonec to do sebe perfektně zapadlo.

17.08.2019 4 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Tuto knihu jsem četla už kdysi dávno na střední, ale nikdy na ni nezapomenu. Teď se mi to vybavilo kvůli Čtenářské výzvě. Skvělý nápad, výborně zpracováno, ale mám takový pocit, že jsem si na konci nebyla jistá, jak to vlastně dopadlo. Asi si to budu muset přečíst znovu.

25.04.2019 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Bezvadná klasika.

17.11.2018 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Velice vtipné a čtivé. Přečteno za 1 den. Připomínalo mi to Adriana Molea.

17.11.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dokonalé stopy jsem přečetla celkem rychle. Líbilo se mi to, ale je to taková oddychovka. Musím říci, že komentář sepisuji až po měsíci od přečtení a vůbec jsem si nepamatovala o čem to bylo, musela jsem se jít podívat a oživit si to. Tato kniha ve mně nezanechala vůbec žádné stopy. Škoda, četla se dobře.

21.10.2018 3 z 5