Sirina Sirina komentáře u knih

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

A mně se to líbilo! Autorku sleduji již dlouho a baví mě její toulky mezi spisovateli. Kéž by někdo takový existoval mnohem dřív a dokázal nám takhle lehce podat poměrně nudnou školní látku. Kniha je stejně ztřeštěná jako autorka. Čtenář si v ní najde od každého něco a kdyby nic víc, tak nasaje trochu atmosféry staré Prahy.

05.08.2023 5 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s Vondruškou a rozhodně nelituji! Kniha mě pobavila, ale zároveň i rozesmutnila, protože tohle téma je stále aktuální a asi ještě dlouho bude.

05.08.2023 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Jsem nadšená tím, jak nám autorka dokázala, jak je snadné změnit role a stát se padouchem nebo naopak hrdinou. A jak jim můžete fandit nebo je odsoudit, kdež znáte jejich pohnutky? Není to jednoduché a já jsem zvědavá, jak tahle série dopadne.

05.08.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Řekla bych, že jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Méně známá turistická místa a hlavně spoustu českého humoru.

12.07.2023 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Jakuba Katalpa je pro mě velkým překvapením. Píše velmi čtivě a člověk se nemůže vůbec odtrhnout. Líbilo se mi, jak nás autorka provedla válečným a poválečným obdobím, a jak nám ukázala pohled z druhé strany.

10.07.2023 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Marissa umí psát skvělé a hlavně velmi čtivé knihy.
Po dlouhé době je to kniha, kde je kompletně popsaný svět a člověk se v něm od začátku vyzná. Občas se mi tedy motala skutečná jména a přezdívky, ale jinak jsem si čtení užila. Za mě skvělý začátek série. Doufám, že nás v dalších knihách čeká spousta zvratů.

14.05.2023 5 z 5

Pana Mareše si pro jeho práci vážím, takže jsem byla zvědavá na tuhle knihu. Čte se velice dobře, celkově je rozhovor pěkně logicky vedený. Na druhou stranu, kdo viděl seriály a několik rozhovorů, tak se nic moc nového nedozví.

25.02.2023 4 z 5

Upřímně si nedokážu představit, jaké to muselo být pro malého kluka, který byl vrhnut do filmového světa. Jsem ráda, že se z toho Tom nezbláznil a mohl napsat tuhle knihu. Má můj velký obdiv, že se dokázal popasovat se svými démony a dokáže o tom i vtipně psát.

25.02.2023 5 z 5

Jako první knihu od autorky jsem četla Cyklistku a ta mě zrovna neuchvátila. Jsem ráda, že jsem na Poncarovou nezanevřela a pustila se do Eugenie. Tahle kniha je mnohem lepší. Člověk z ní má pocit, jako kdyby se sám procházel po hotelu a znal v něm každý detail. A na rozdíl od Blanky z první knihy, tady mi Eugenie přirostla k srdci a přes všechna příkoří nezanevřela na svět, naopak si ho začala užívat.

05.02.2023 4 z 5

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Krásné pokračování Barvy kouzel.
Druhý díl Zeměplochy už se mi četl mnohem lépe.

05.02.2023 4 z 5

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Tuhle knihu čtu už po několikáté a pořád je to stejně dobré. Pro ty, kdo se chtějí pustit do čtení příběhů Zěměplochy, doporučují vydržet. Barva kouzel je asi nejslabší díl, ale pak už je to jen lepší.

05.02.2023

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Upřímně mi dlouhou dobu trvalo zvyknout si na jméno Domek Myška :-) Ale jinak je kniha povedená. Líbí se mi prostředí tajemné Prahy, proto jsem si knihu i vybrala. A tady je plno tajemných uliček a nebezpečných příšer. Překvapilo mě, jak autorka zpracovala povolání lampářů, o kterých se toho podle mě moc neví. Celkově autorce fandím za to detailní zpracování města za velkou louží.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Barbora mi k srdci nepřirostla, ale chápu, neměla to lehké. V tomhle kraji nikdo.
Tohle je jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý, protože v sobě má kus naší ztracené historie.

30.12.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Přepracovaný scénář... takže se nedá čekat, že by v knize bylo něco navíc než ve filmu. Kniha se čte dobře a je tu spousta zajímavostí o téměř neznámé postavě Jana Mikoláška.

30.12.2022 3 z 5

Putování za zvířaty Putování za zvířaty Kamila Paličková

Jako brožura do cestovky dobrý.
Tahle kniha není ani cestopis ani cokoliv jiného. Pouze čistá propaganda a sem tam prohozené rádoby životní motto. Nepopírám, že autorka je dobrá byznysmenka, ale rozhodně není zoolog. Divoká zvířata opravdu nezachráníme tím, že si je budeme mazlit. Jsou to totiž stále divoká, i když to autorka vehementně popírá. Ale co chtít od člověka, který si na výlet do Afriky jako nezbytnost bere vlastní fén.

30.12.2022 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po přečtení téhle knihy už rozumím, proč je autorka tak oblíbená. Její knihy se velmi dobře čtou.
Nehledejte v nich nic náročného, je to typická oddechovka.

30.12.2022 4 z 5

Cyklistka se mi moc dobře nečetla. Celou knihu provází melancholie a životní smutek a já si prostě cestu k Blance nenašla. I když má můj obdiv za to, že šla svou vlastní cestou.

30.12.2022 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Velice dobré pokračování Papírové princezny. Opět se kniha dobře čte, je tu několik nečekaných momentů, především "zakončení" jsem opravdu nečekala. No nic, jdu sehnat další díl.

29.12.2022 4 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Melancholická kniha o chytání krtků a životě. Dozvěděla jsem se pár zajímavostí, které jsem o krtcích nevěděla. Líbil se mi způsob, jakým dokáže autor přemýšlet o běžných věcech, které nám mnohdy nestojí ani za pozornost.

29.12.2022 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Čekala jsem, že tohle bude knížka vyloženě jen o luxusu a manýrech, ale opak je pravda. Každá z těch postav měla vlastní problémy a vlastní bolesti. Knihu jsem přečetla za dva dny. Rozhodně to není oddechovka a taky mi přijde zařazení pro děti a mládež trochu zcestné, ale stojí za to začíst se s Royaly ;)

29.12.2022 5 z 5