Siraelxy Siraelxy komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Výborná kniha, jedna z nejlepších za poslední dobu. Moc se mi líbí, že není zaměřena výhradně na vyšetřování, ale že se zabývá psychickým dopadem na matku. Na to jak neskutečně těžké je čelit výplodům sociálních sítí, novinářům i okolí. Rozhodně doporučuji. Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/07/gilly-macmillan-spalena-obloha.html

24.07.2016 5 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Nic moc jsem od ní neočekávala, proto mě překvapila - mile. Je o síle, když se musí. Je o lásce, která je komplikovaná. Je to kniha pro teenagerky, kterou jsem já, zralá žena, přečetla s chutí.
Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/estelle-laureova-besnici-svetlo.html

30.06.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tohle byl přesně můj šálek čaje. Kniha o ženách a pro ženy. Kniha, která je opravdová a na nic si nehraje. Vůbec jsem se v postavách neztrácela. Ani mi nevadilo, že jsou to povídky, protože z nich nakonec stejně vznikl román :-)
Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/radka-trestikova-babovky.html

30.06.2016

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kniha mě pohltila. Stala jsem se členem výpravy, dychtila jsem rozlousknout to tajemství, bála jsem se o život..... Moc hezká kniha, která nadchne všechny milovníky napětí.
Www.siraelxy.blogspot.cz

16.06.2016 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Proto mě překvapila....Zajímavý příběh dvojčat, vyrůstajících bez mužského vzoru, pod mírným dohled maminky alkoholičky, které vyznává free výchovu. Proč je v dospělosti jedna úspěšná a druhá skoro mrtvá? Co se stalo tentkrát, v dětství? Rozhodně stojí za přečtení.Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/06/saskia-sarginson-dvojcata.html

13.06.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha o které se mluví v superlativech mě, trochu, zklamala. Zdlouhavé vyprávění a vysvětlování matky mi kazilo dojem ze čtení :-)Vím, zní to jako hloupost, protože kniha je vyprávěním příběhu pohledem matky. Všechno ostatní bylo dobré - přiběh, tajemství, napětí, rozuzlení....Jen kdyby bylo vyprávění trochu svižnější.

05.06.2016

Mstitelky Mstitelky Fern Michaels (p)

Takovou slátatinu hloupou jsem už dlouho nečetla. Myšlenka je dobrá, ale styl psaní a nereálnosti jsou otřesné. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/05/fern-michaels-mstitelky.html

22.05.2016 1 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha byla výborná. Málokterá autorka dokáže vystihnout psychické rozpoložení žen, jako Moriarty. Vůbec nesouhlasím s tím, že je to její nejslabší kniha. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/05/liane-moriarty-zamilovana-hypnotizerka.html

05.05.2016 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Kniha se dobře čte, ale....chybí ji to NĚCO, čím vás chytí a nepustí. Jasně, je v ní všechno co má v detektivce až thrilleru být - napětí, vraždy, tajemství, mysterium.... Jenže je to všechno tak nějak předvídatelné.
Více zde: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/04/jennifer-hillier-wonderland-zeme-divu.html

25.04.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Jsou knihy, které přečtete, uložíte do knihovny a zapomenete na ně. A pak jsou ty, které chcete mít po ruce, protože v nich máte podtržené věty, myšlenky, hezká slova....Tohle je druhý případ. Více na http://siraelxy.blogspot.cz/2016/03/stephen-chbosky-ten-kdo-stoji-v-koute.html

03.03.2016 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

První kniha Gillian jsem přečetla jako poslední. Což je úplně nepodstatné :-) Do půlky jsem si říkala, že tahle bude nejlepší. Super zápletka - dívka pohřešující se, posléze nalezena mrtvá, a navíc bez zubů. Novinářka, která je rodačkou a chce napsat článek, kterým by se proslavila....sama má velké, jako břitva ostré, tajemství....Kniha plyne, napětí graduje, chvilkami si říkáte, že to autorka trošku natahuje...a najednou- šup, bum, prásk - na pár stranách vše vyřešeno, znovu zamotáno a zase vyřešeno. Prostě překotný, rychlý konec.
Celkově je kniha dobrá, ale Temné stíny se mi líbily víc :-) Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/02/gillian-flynn-ostre-predmety.html

27.02.2016

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Flynnová dokáže výborně vykreslit psychický stav osob, popsat ponurou atmosféru a vtáhnout čtenáře tak, že každou stránku doslova zhltne. Někdo kritizuje, ze neumí udržet tajemství a vraha každý brzy objeví.
To si nemyslím. Jasně, že čtenář vytipuje pravděbodobného hajzlíka, ale nakonec je to stejně trochu jinak.
Rozhodně knihu doporučuji, mrkněte sem: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/01/gillian-flynn-temne-kouty.html

04.02.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Nejslabší kniha mojí oblíbenkyně Joy. Škoda, více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/01/joy-fielding-povidej-co-vidis.html

09.01.2016 2 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Psáno trochu těžkou rukou, občas malinko nezáživné a trošičku předvídatelné. Mám pocit, že pointa příběhu je okoukaná z jiné knihy....znalci budou vědět :-)
Recenze už zítra na www.siraelxy.blogspot.cz

27.12.2015 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Obal, je to, co mě na knize zaujme jako první. A do přebalu této knihy jsem se zamilovala. Okamžitě mi navodil atmosféru Vánoc, zimy a všeho co k tomu patří.
3 příběhy, 3 autoři.....každý je jiný a přece tak stejný. Láska, nepochopení, zklamání, nalezení nehledaného....Doporučuji jako dárek pro dceru v pubertě :-)
Více na www.siraelxy.blogspot.cz

13.12.2015

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tajemství......o tom tahle kniha je. Moriarty se stává mojí oblíbenou autorkou, přečetla jsem její tři knihy a super.
Myslíte si, že o sousedech víte všechno? Že vaše kamarádka nemá, před vámi, žádné tajemství? Hahahaha.....více na www.siraelxy.blogspot.cz

22.11.2015 5 z 5

Chuť jablečných jadýrek Chuť jablečných jadýrek Katharina Hagena

Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Slaboučká linie tragedie v minulosti- jen to mě drželo, abych ji dočetla. Jinak doporučuji jen těm, kdo miluje rozvláčné popisy prasklin na omítce, vzoru na tapetách nebo stvolu v trávě a jeho vzrůstu :-) Na www.siraelxy.blogspot.cz by normálně byla recenze, ale tato kniha za článek nestojí.

23.10.2015 2 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tato knížka je úžasná. Je o plánech, které nevychází. O láskách, které nejsou ty pravé. O přátelství, které je jedinečné. O urputnosti, která se vyplácí...... Ať vás ani nenapadne, nepřečíst si ji jen proto, že je psaná jinou formou než běžnou :-)
Více zde: http://siraelxy.blogspot.cz/2015/10/cecelia-ahernova-s-laskou-rosie.html

11.10.2015 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Joy Fieldingová je moje stálice. Mám snad všechny její knihy a nepamatuji sí že by mě některá zklamala. Ani tato. Je trochu víc krimi než je u jeích knih obvykle a, přestože její knihy opravdu znam, pachatele jsem neodhalila :-)
Na mém blogu mám teď soutěž právě o tuto knížku, mrkněte: www.siraelxy.blogspot.cz

28.09.2015

Sestry Sestry Curtis Sittenfeld

Čekala jsem od ní víc. Je to jedna z těch knih, kterou přečtete, řeknete si: No jo. A už nikdy se do ní nepodíváte. Čte se docela dobře, takže ji dávám 3 hvězdy. Více na: www.siraelxy.blogspot,cz

27.09.2015 3 z 5