Sestry

Kdyby se vás někdo zeptal, jaká je vaše sestra, co byste odpověděli? Je hodná, nebo zlá? Úplně jiná než vy? Podobně protikladné jsou i hrdinky románu Sestry od americké autorky Curtis Sittenfeldové. Jedna racionální, druhá iracionální, jedna tuctově konvenční, druhá odvážně volnomyšlenkářská, jedna úzkostlivě opatrná, druhá nezodpovědně ztřeštěná, to jsou sestry Kate a Violet, a přestože jsou to jednovaječná dvojčata, jsou jako den a noc. Kdysi měly něco společného, schopnost předvídat budoucnost, jejich okolí je však za to nemilosrdně odsoudilo k životu na okraji. To jejich cesty na začátku dospělosti rozdělilo. Kate vede běžný život matky dvou malých dětí, ale každou chvíli v něm probleskují temné ozvěny minulosti, zato její sestra Violet věří, že má „vyšší poslání“. Po překvapivém, třebaže slabém zemětřesení oznámí Violet médiím, že St. Louis brzo zasáhne ničivé zemětřesení. Její zpráva spustí mediální lavinu a odstartuje řetěz událostí, které vyústí v zemětřesení, jaké nikdo nečekal. Psychologická sonda do vztahu dvou sester, které se pokoušejí každá po svém vyrovnat s traumatickými zážitky z dětství, nepostrádá spád, vtip a ironii, o překvapivé zvraty není nouze. I na konci zůstává mnoho otázek pro čtenáře nezodpovězeno: Mají sestry skutečný dar vidět do budoucnosti, nebo jen výjimečně vyvinutý pozorovací talent a empatii? Je to dar, či prokletí? Máme se spoléhat na racionální úsudek, nebo je lepší věřit šestému smyslu? Kdo ví? Jak tvrdí jedna ze sester, lidé mají tendenci věřit pouze tomu, čemu sami věřit chtějí...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259465/big_sestry-ZGo-259465.jpg 343

Vydáno: , Kristián Entertainment

Sisterland, 2013

Kniha Sestry

smejkalova.m
12.09.2019

Taková oddechovka, která nenadchne ale ani neurazí. Bylo to možná trochu víc překombinované, hlavně ten konec ale četlo se to dobře.

Jirinamac
09.09.2019

Knížka mě moc nebavila a stále jsem jí prokládala četbou jiných knih. Pak mě končila výpůjční doba v knihovně a nedočtenou vracím. Ale námět mě docela zajímal, bohužel je psaná dost nezáživně a zdlouhavě.

evelýny
25.04.2018

Psychologicky na mě příběh docela zapůsobil. Ale to zpracování, to bylo fakt nezáživné. Přesto na mě z konce knihy dýchla mně dobře známá nostalgie.

hankahin
22.05.2017

Příliš zdlouhavé, nečetlo se mi to dobře.

yanis
20.02.2017

Bohužel průměr. Neustálá snaha hlavní hrdinky být průměrem, šedou myší, nevybočovat, zapadnout a neustále si na něco stěžovat. Mrzelo mě, že větší prostor nebyl dán druhému dvojčeti Vi, to by bylo jiný čtení a emoce. Konec z mého pohledu naprosto ubohý a maloměstský. Čekala jsem větší pecku.

Simii45
20.02.2017

Dala se číst,ale nic převratného to nebylo.. Konec byl úplně zabitý

kikies
29.09.2016

Prostě ne! Na knihu jsem se těšila, měla jsem určitá očekávání a bohužel se dostavilo jen zklamání. Obálka je podivná, vůbec mi k obsahu nesedí, spíš mě celou dobu mátla. A od tématu sesterství jsem očekávala víc, rozhodně se tedy dá mnohem lépe uchopit, než tady tento pokus (nebo jak to nazvat) .... Je to divné, ufňukané, nedospělé (ač o dospělých ženách), zbytečně rozvláčné, čiší z toho neschopnost hrdinek srovnat se se svým životem, a brát věci tak, jak jsou, nedejbože se poprat s následky svého jednání. Pokud by to psala šestnáctiletá o svých vrstevnicích, tak možná, ale takhle vážně ne...!

bookcase
21.09.2016

Moc zdlouhavé, po polovině jsem to vzdala, jen přelouskala. A přitom to vypadalo tak slibně. Ale jak už tady někdo psal, pořád se tam omílalo jedno a totéž dokola.