simonabr simonabr komentáře u knih

Balada o dívce a potulném muzikantovi Balada o dívce a potulném muzikantovi Jiří Hanibal

Podstatně slabší než autorovy ostatní knihy z období druhé světové války, roky jsem ji sháněla a nakonec to ani nestálo za to:-( Spíš mi to připomínalo nějaký románek pro babičky a ta válka tam byla hodně na okraji.

16.10.2019 3 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Mé nejoblíbenější historické období, na knihu jsem se těšila, protože Mengeleho děvče bylo opravdu moc vydařené, ale nesdílím z ní takové nadšení, jak tady podle komentářů i hodnocení panuje.
Pro mě to byl příběh naprosto bez srdce a nějakého prožitku, jen papouškování fakt, které si autorka našla a které všimni známe, pak měla podle popisu vytvořit fiktivní příběh hluboké lásky Jozefa Gabčíka a Anny Malinové, ale za mě se jí to tedy ale vůbec nepovedlo.

07.10.2019 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Podtitul "Dáte vše v sázku pro muže, kterého milujete? I když spáchal něco strašlivého?" je teda hodně zavádějící a naprosto nepravdivý, s ničím takovým se čtenář v knize nesetká a do thrilleru to má teda opravdu hodně daleko. Začátek se jevil aspoň průměrně, ale pak se to svezlo do klasického a už mockrát použitého schématu a nakonec ještě "srdcervoucí" happyend:-(((((

05.07.2019 2 z 5

Osud rodu Erdošů Osud rodu Erdošů Marie Magdalena Horňanová Jodasová

Podle anotace se román hluboce dotýká vnitřních témat jednotlivců zasažených historickými i osobními událostmi, ale nedotkl se jich ani vzdáleně, vše popsáno zkratkovitě a povrchně, bez vykreslení charakterů postav i jejich citových prožitků. Další osudy sourozenců Milky pak ani nebyly zmíněny.
Kdybych necestovala autobusem, tak knihu nedočtu, bohužel nic člověku nedá.

11.08.2017 2 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Povídky čtu jen výjimečně, když je autor zárukou kvality a hloubky příběhů, tady jsem se nemýlila - spousta zajímavých životních osudů, spousta krásných myšlenek, které vám vženou slzy do očí a nutí k zamyšlení.

06.07.2017 4 z 5

Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly Martin Velíšek

Stručně, jasně a přitom nenudně popsané a vysvětlené všechny české státní symboly, jejichž význam by měl znát každý občan, moc dobrý nápad.

04.06.2017 5 z 5

Můj poslední výdech Můj poslední výdech Paul Kalanithi

Čekala jsem více popsané Paulovo pocity a prožitky, spousta důležitých životních okamžiků byla jen zaznamenána, ale i tak jsem vv knize našla plno věcí k zamyšlení.

04.06.2017 4 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Kniha mohla být doplněna fotografiemi, to by její hodnotu ještě pozvedlo, ale pohled z druhé strany je rozhodně zajímavý, taky to byl jen člověk, ikdyž jeho jednání samozřejmě neschvaluju.

26.02.2017 4 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Moc dobrý nápad - pěkné i vtipné pohádkové příběhy s poučením, jak se chovat ke knihám. Jako knihovnice doufám, že si to děti zapamatují a budou se ke knihám chovat opravdu hezky.

23.10.2016 5 z 5

Vítej, Karle! Vítej, Karle! Ivona Březinová

Pracovní sešit povedený, s tím se dá hezky pracovat, ale příběh opravdu hodně jednoduchý, bez zápletky či nějaké gradace.

22.08.2016 3 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Nechápu, jak někdo mohl knihu ohodnotit jako odpad, protože na rozdíl od spousty jiných knih toho člověku přece tolik dala nebo ukázala. Nemám na mysli jen Alzheimerovu chorobu, tyto pasáže jsou hodně silné a emotivní, ale i zdánlivě obyčejné rodinné nebo životní situace z této knihy vás mohou obohatit a donutit k zamyšlení, přináší tolik pravd. Postavy a jejich charaktery byly tak dobře vystihnuté, že jsem při čtení měla pocit, že je opravdu znám a žiju s nimi.

12.03.2016 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Velmi silný a barvitě popsaný příběh (ikdyž člověk četl takových knih už více, přesto mě zasáhla), už se těším na seriál. Škoda, že kniha vyšla před více než dvaceti lety a není už v současnosti tak známá, rozhodně by si to zasloužila, ale věřím, že i tak si své čtenáře najde i dnes, jako si našla mě.

02.02.2016 5 z 5

Oči války Oči války Miroslav Beňo

Mladší ze sester Jarmilu jsem znala už jako starší paní a nikdy mě nenapadlo, jaké tragické a smutné události ve svém mládí musela zažít a už vůbec ne, že si o tom někdy přečtu v dobře napsané knize jejího syna. Příběh lásky její sestry Marty jsem hltala a fandila jsem jim, ikdyž běžně takové věci vůbec nečtu, celé knize pomohl také fakt, že většinu míst znám a tak jsem si je při čtení mohla živě představovat, ikdyž před těmi 70 lety vypadaly samozřejmě trochu jinak.

11.01.2016 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Tak to bohužel dopadá, když se dítě pořizuje jako módní doplněk nebo je bráno jako další "projekt", pak nezáleží na rase, pohlaví nebo sociálním postavení, protože v takovém vztahu chybí cit, pochopení, porozumění a hlavně láska a pak se z toho stává nešťastný boj a touha po pozornosti a zájmu.

"Z některých žen žádné dítě matku neudělá. Na to žádný paragraf neexistuje."

23.12.2015 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Propastný rozdíl oproti jiným autorčiným knihám, třista stran víceméně nudy a pak se na pár stranách všechno záhadně rychle a vlastně bez vyšetřování vyřešilo, celá zápletka mi navíc přišla hodně překombinovaná a nepravděpodobná.

29.10.2015 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Podle hodnocení a komentářů jsem čekala, že kniha bude lepší než Erotikon, ale opak byl bohužel pravdou. Vtip jsem v ní za celou dobu téměř nenašla, všechny čtyři postavy byly ploché a nevýrazné a některé scény vyloženě trapné (veřejné svlékání, swingers party, travesti show atd.) nebo nedotažené.

17.09.2015 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se četla velmi lehce, to se jí nedá upřít, ale moc jsem se u ní popravdě nezasmála.
Na můj vkus moc sexu, sprostých slov a veleúspěšných lidí (nejoblíbenější televizní moderátorka, plastický chirurg s vlastní kliniku, úspěšný mladý architekt, fotbalový reprezentant a později opět úspěšný trenér...) a nepravděpodobných situací.

10.08.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Mám pocit (už po několikáté), že Euromedia má nadbytek zlatých nálepek Světový bestseller a tak je prostě dává skoro všude, kniha se četla dobře, ale to je asi tak všechno, příběhu pro mě chyběla duše a konec to ještě pokazil.

03.08.2015 3 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Upřímně řečeno čekala jsem mnohem víc, anotace vypadala moc zajímavě, ale příběh byl plytký a povrchní, žádná z postav (většina bez charakteru) mi k srdci nepřirostla a bylo mi vcelku jedno, jak to s nimi vlastně dopadne. Pár silných míst se našlo, ale bylo jich poskromnu a nejhorší byly nechutné kapitoly z fronty.

23.07.2015 3 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Útlá, ale přesto nesmírně hluboká a zajímavá kniha o životních osudech jedné rodiny, kterou jsem přečetla pomalu na jeden zátah a ještě dlouho ve mně zůstala, rozhodně stojí za přečtení.

23.07.2015 5 z 5