Knihovnické pohádky

S touto vtipně ilustrovanou knížkou poznáte knihovnu tak, jak ji neznáte. Seznámíte se skřítky knihovníčky, vysvobodíte zakletou knihovnici, budete svědky toho, jak se z čarodějnice stane vášnivá čtenářka, a možná se i dozvíte, jak vznikla první kniha. Jistojistě se však utvrdíte v tom, že knížky jsou výborní kamarádi, se kterými nikdy nehrozí nuda. Pěknou zábavu s Knihovnickými pohádkami!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309426/knihovnicke-pohadky-dHN-309426.jpg 4.248
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Bambook

Kniha Knihovnické pohádky

ladyfromskye

Knížka psaná na míru dnešním dětem, z nichž většina si knih neváží a neumí se k nim chovat. Bohužel, její učení zabere asi jen na ty nejmenší. Ale i děti, které vědí, co a jak, může knížka potěšit, to ne že ne.

elenai

Jakožto knihovnice jsem posedlá knihami. A když jsou knihy o knihovnách a knihách, a ještě k tomu pro děti, no tak to nám doma tento kousek nemohl chybět! Při čtení dceři jsme se obě příjemně bavily, dcerka se zajímala a měla vždy spoustu otázek ke každé pohádce. A proto je to dle mého skromného názoru velmi dobrá kniha, která nejen pobaví, ale také nenásilně něčemu přiučí.

raffi
05.11.2018

Niektoré rozprávky boli lepšie, niektoré horšie. Ale pekne deťom ukážu, ako sa ku knihám chovať a ako nie...

certik003
02.06.2018

Knížku jsem četla neteři, u které jsem měla poprvé pocit, že pořádně vnímá děj. Dokonce ho i komentovala. Mně se některé pohádky líbily víc, některé míň, ale oceňuji, že knížka děti vychovává, jak se k nim chovat.

Liilith
22.03.2018

V Knihovnických pohádkách nechybějí nadpřirozené bytosti. Setkáme se s čerty, s čarodějem či vodníkem, knížky ožívají, promlouvají a jejich hrdinové se prohánějí mezi regály. Některé z pohádek jsou nápadité, nechybějí zajímavé pointy, vtipné situace. Přesto se po přečtení celého souboru nelze ubránit dojmu, že místo souboje dobra se zlem, napětí a fantazie se častěji setkáváme s „výchovou k práci s knihou“.
Nádherné ilustrace skvělé doplňují text. Mým dětem se knížka moc líbila.

medialstar
30.09.2017

Před Zuzanou Pospíšilovou je třeba smeknout. Je to autorka mnoha knih, které mají co říct a vyčnívají v dětské produkci. Obdivuhodné, kam na všechny ty nápady chodí. Na její knihovnické pohádky jsem se moc těšila, ale trošku převládla rozpačitost. Ne nad příběhy, ale v kostrbatostí textu. Někdy se polopaticky opakují věty, které podle mě stačilo říct jednou. Působilo to na mě až rušivě. I tak se ale jedná o milou knihu a odškrtávám si další řádek čtenářské výzvy. :)

k.evelin
21.09.2017

Knihovnické pohádky jsme s dětmi přečetli s nadšením. Krásně napsané pro malé děti, kterým lze pohádkovou formou prezentovat pravidla slušného chování ke knihám i lidem.

JessieEx
14.07.2017

Jako správná knihovnice jsem se rozhodla přečíst si Knihovnické pohádky. Jednak mi je doporučila kolegyně a navíc se mi knížka hodí ke splnění 19. úkolu čtenářské výzvy. Pohádky nevyhledávám, ale myslela jsem si o sobě, že je mám ráda :) Tyto mě zklamaly. Hlavním důvodem je nejspíš to, že nejsem cílová skupina. Vím, že pohádky nejsou vždy jen pro děti. Tyto ale spíš ano, jsou hrozně mravokárné (nesmíš jíst nad knihou, musíš s ní zacházet opatrně...) Pro malé děti super, ale jinak jsou pohádky hrozně nezáživné a děj je naprosto povrchní. Jsou prvoplánově poučné a tím pro mě naprosto nezajímavé. Ne, my knihovníci opravdu nejsme tak nudní, jako tyhle pohádky ;)