Knihovnické pohádky

S touto vtipně ilustrovanou knížkou poznáte knihovnu tak, jak ji neznáte. Seznámíte se skřítky knihovníčky, vysvobodíte zakletou knihovnici, budete svědky toho, jak se z čarodějnice stane vášnivá čtenářka, a možná se i dozvíte, jak vznikla první kniha. Jistojistě se však utvrdíte v tom, že knížky jsou výborní kamarádi, se kterými nikdy nehrozí nuda. Pěknou zábavu s Knihovnickými pohádkami!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309426/knihovnicke-pohadky-dHN-309426.jpg 4.163
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Bambook

Kniha Knihovnické pohádky

heliiinka

Kratinké milé povídky. Sedmiletého čtenáře by to mohlo bavit, mně se to z hlavy asi za chvíli vykouří.

LadyCharlene

Vzhledem k tomu, že pracuji v knihovně, byla jsem na tuto pohádkovou knížku velmi zvědavá. Nejvíc se mi líbily pohádky s poučením jak se správně chovat k vypůjčeným knížkám, na můj vkus jich ale bylo trochu málo. Ze zkušenosti totiž vím, že "návod" by bohužel potřebovala i spousta dospělých čtenářů. Docela mě pobavila pohádka o spaní v knihovně, nejsem si jistá, že by se dětem mělo předkládat, že nové knížky do knihovny pořizuje skřítek a byla jsem trošku zmatená z toho "poloautomatizovaného knihovního systému" hned ve druhé pohádce - výpůjčky se do čtenářského průkazu už dlouho nezapisují a pochybuji, že se jednalo o malou vesnickou knihovničku. A v pohádce o čarodějnici jsem se pobavila nad tím, jak jedna jediná knihovnice dokázala během pár chvil zjistit, co přesně z knihovny zmizelo. Takhle rychlá revize by se mi také líbila. :D
Této knize se však nedá vytknout, že má snahu přiblížit dětem knihovny, vzbudit v nich zájem a lásku ke knížkám a nastínit jim, jak se ke knihám chovat a dle předešlých komentářů se očividně samy děti domáhají podrobnějších informací, což je pro dětskou knihu vítězstvím.

lenka9044
28.12.2019

z hlediska knihovnice, jeden z nejlepších návodů (nejen) pro děti, jak zacházet s knihami!!! doporučuji

ladyfromskye
23.03.2019

Knížka psaná na míru dnešním dětem, z nichž většina si knih neváží a neumí se k nim chovat. Bohužel, její učení zabere asi jen na ty nejmenší. Ale i děti, které vědí, co a jak, může knížka potěšit, to ne že ne.

elenai
20.02.2019

Jakožto knihovnice jsem posedlá knihami. A když jsou knihy o knihovnách a knihách, a ještě k tomu pro děti, no tak to nám doma tento kousek nemohl chybět! Při čtení dceři jsme se obě příjemně bavily, dcerka se zajímala a měla vždy spoustu otázek ke každé pohádce. A proto je to dle mého skromného názoru velmi dobrá kniha, která nejen pobaví, ale také nenásilně něčemu přiučí.

raffi
05.11.2018

Niektoré rozprávky boli lepšie, niektoré horšie. Ale pekne deťom ukážu, ako sa ku knihám chovať a ako nie...

certik003
02.06.2018

Knížku jsem četla neteři, u které jsem měla poprvé pocit, že pořádně vnímá děj. Dokonce ho i komentovala. Mně se některé pohádky líbily víc, některé míň, ale oceňuji, že knížka děti vychovává, jak se k nim chovat.

Liilith
22.03.2018

V Knihovnických pohádkách nechybějí nadpřirozené bytosti. Setkáme se s čerty, s čarodějem či vodníkem, knížky ožívají, promlouvají a jejich hrdinové se prohánějí mezi regály. Některé z pohádek jsou nápadité, nechybějí zajímavé pointy, vtipné situace. Přesto se po přečtení celého souboru nelze ubránit dojmu, že místo souboje dobra se zlem, napětí a fantazie se častěji setkáváme s „výchovou k práci s knihou“.
Nádherné ilustrace skvělé doplňují text. Mým dětem se knížka moc líbila.

Mokrá náruč léta
Mokrá náruč léta