Osud rodu Erdošů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zatím poslední kniha nejstarší české spisovatelky Marie Magdaleny Horňanové nesoucí název Osud rodu Erdošů zavede čtenáře do české židovské rodiny. Vyprávění životních osudů rodiny Erdošů začíná rokem 1914, vypuknutím první světové války, a skrze jednotlivé lidské příběhy a osudy nastiňuje další historický vývoj (nejen) na našem území především v období druhé světové války a v období poválečném. Kniha však není jen pouhou rodinnou ságou odehrávající se na pozadí historické doby. Dotýká se hluboce vnitřních témat jednotlivců zasažených historickými i osobními událostmi. Klade si otázky, jak vratký a nepředvídatelný lidský osud může být, jak spletité jsou lidské cesty a jak každé rozhodnutí a každý krok dokáže člověka nasměrovat v životě zcela jinam, než očekával. Hlavní myšlenku a své přání zmiňuje autorka jak v úvodním mottu, tak samotným epilogem – vytvářejme společně lepší vztahy mezi lidmi i mezi národy, buďme k sobě ohleduplní a poučme se z krutých událostí minulosti, které jsme jako lidé dopustili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203612/osud-rodu-erdosu-vqq-203612.jpg 2.43
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Epocha (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Osud rodu Erdošů

Přidat komentář
simonabr
11.08.2017

Podle anotace se román hluboce dotýká vnitřních témat jednotlivců zasažených historickými i osobními událostmi, ale nedotkl se jich ani vzdáleně, vše popsáno zkratkovitě a povrchně, bez vykreslení charakterů postav i jejich citových prožitků. Další osudy sourozenců Milky pak ani nebyly zmíněny.
Kdybych necestovala autobusem, tak knihu nedočtu, bohužel nic člověku nedá.

Evik30
08.12.2014

Osudy jedné židovské rodiny. Příběh byl čtivý i zajímavý. Těžko uvěřit že se mohli lidé k sobě takto chovat. Jen proto že Němci považovali židy za méněcené lidi konali na nich různá zvěrstva. Historické okamžiky, které provázeli tuto rodinu od roku 1914, v období první světové války .. . a dále jsou velmi smutné, ale zárověň i plné naděje že přijdou lepší časy. Knížku jsem "sfoukla" za jeden den. Čte se velmi rychle tak nezabere příliš času, ale dá vám spoustu prostoru k zamyšlení.


Autor a jeho další knihy

všech 7 knih autora

Kniha Osud rodu Erdošů je v

Přečtených4x
Chystám se číst2x