simona g. simona g. komentáře u knih

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Nádherná kniha, rozhodně doporučuji přečíst si, opravdu krásná, i když o nelehké době a osudech Židů....

19.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná, úžasná, milá, krásná, smutná i bolavá... už dlouho jsem nečetla tak krásnou záležitost, rozhodně doporučuji velmi.

02.05.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Za mě opět super. Umí psát napínavě, umí psát tak, že se vám od knížky prostě nechce a umí psát tak, že když se začtete a někomu doma něco spadne a třískne to, pokouší se o vás šlakntref :). Závěr beru a odpouštím, jelikož celá kniha prostě jela a bavila.

23.04.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Zajímavá a hodně čtivá kniha. Rozhodně doporučuji, mi osobně se lépe četla druhá polovina, byla (za mě) "rychlejší" = čtivější, zajímavější, napínavější, člověk už chtěl vědět "tak jako jak jako!?". Každopádně - doporučuji přečíst, o tom žádná :).

16.04.2022 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Parádní!!! Napínavá, výborně napsaná i přeložená, SUPER knížka, rozhodně doporučuji, až mě štvalo, že už končí. Moc povedená věcička!!! :) Pokud bude série, jdu po ní sto%.

30.03.2022 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Já snad ani nevím, co k tomu napsat? Šokující? Brutální? Děsivý? Neskutečný příběh, o to víc, že dle skutečnosti. Náboženství totálně vymytých mozků, fanatismus jako hrom, úplně neuvěřitelné, co je možné, co se v podstatě odehrálo jen pár let zpět, odporné, co dokáží lidé, kterým se dá moc, síla. Kdybych měla najít správné a trefné výrazy pro některé postavy z knihy, ani náš ostravský slovník by mi nevystačil... Obdiv vůči síle autorky, pohrdání vůči těm, kdo jsou schopni na druhých páchat to, co kniha vypráví...

14.03.2022 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nádherná kniha. Jednoduše nádherná. Pocity po dočtení = úplně ufff a hlava plná myšlenek. Rozhodně doporučuji!!! Jsem moc ráda, že jsem na ni narazila...

21.02.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Hodně dobře se to četlo. Kniha měla spád, děj frčel, nechyběl černější humor a vtip, za mě spokojenost, ráda jsem se k ní vracela :). Určitě doporučuji přečíst.

07.02.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Já její knihy prostě můžu/žeru. Super svištíte dějem, napínavé je to v každé zatáčce, nechcete knihu odložit, přečtěte za den, max dva. Faaajna knížka, doporučuji :). Ty její bubu domy se mi líbily všechny.

31.01.2022 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Téma super, nápad prima, duchařina super, ale omáčky mohl S.K. ubrat, místy mi některé pasáže docela pily krev a brzdily čtení. Pak zase, naštěstí, přišly zajímavé části, které se dobře četly, než to zapláclo další zbytečně dlouhé nudno. Každopádně nemůžu říct, že bych nedoporučila :).

29.01.2022 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nebýt zdejší výzvy, asi se s knihou mineme. A byla by to škoda, je to milé a zajímavé čtení, taková příjemná oddechovka. Rozhodně doporučuji si přečíst, kniha má "stopro" co nabídnout.

03.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Perfektní! Dobrý příběh, výborně napsaný, skvěle přeložený, čtivý, napínavý...za mě rozhodně doporučuji, od knihy se vám nebude chtít odcházet, zasednete a děj jede :).

27.12.2021 5 z 5

Paní zpěvačka Věra Špinarová Paní zpěvačka Věra Špinarová Dana Čermáková

Věra Špinarová je pro mě pojem. Paní Zpěvačka. Úžasná baba, která uměla, žila, nikdy nezanevřela na Ostravu a celý ten razovity region...a takovou ji popisuje i kniha. Možná bych přiložila více fotek, ale ty si můžu najít i jinde, koneckonců. Jo, hezké čtení to bylo.

10.12.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Ale jo, dobré počtení to bylo. Kniha se mi líbila, děj jel, nikde nic nedrhlo, pořád se něco dělo, člověk se na knížku těšil... spokojenost, překvapení, u mě dobrý :).

28.11.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Velká spokojenost! Přečteno za dva dny, děj frčel, četlo se to samo. Supr tempo, skvěle napsáno, výborně přeloženo, dávám maximum a doporučuji!!!

16.11.2021 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Jako vždy, solidní hororovka :). Její knihy frčí jak drak! Moc dobře se čtou, děj letí jako blázen. Velká spokojenost, jen jednu hvězdičku dolů za trochu moc "sladka" v podobě vztahu hlavních postav. Tam bylo, na můj vkus, trochu moc "růžovo". Ale jinak bomba, supr, doporučuji!!!

14.11.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takže... První kniha autorky, které ubírám jednu hvězdu. Její detektivky miluju, všechny do jedné zhltnuty. Tady, tady jsem se místy trochu nudila a kniha se táhla. Ubrala bych hvězdu další, ale konec knihy to trochu napravil a cca poslední čtvrtina byla supr, klasicky Klevisoidní. Ale za mě, celkový pocit = trochu zklamání.

09.11.2021 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Mi se jeho knížky líbí. Zatím přečteno vše, čte se to prima, nevázne to, nápady zajímavé. Jako není to Carter, co si budem, ale času nad touhle knihou nelituji, u mě dobrý :).

19.10.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedním dechem. Síla, jak stará kniha je, a jak aktuální je zároveň...masakr. Mi se hodně líbila, vážně hodně, mnohem víc než 1984. Rozhodně je nad čím přemýšlet...

28.09.2021 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Klevisová... opět nezklamala. Super kniha!!! Tuhle autorku můžu, zatím není co vytknout ani jedné z knih, které jsem od ní četla. Doporučuji.

25.09.2021 5 z 5