simon9946 simon9946 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co k tomu mám říct? Je to klasika, ale zároveň i master piece. Kdo to nečetl, tak nemá život! 10/10

14.04.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Rowlingovou moc nemusím, ale tato kniha opravdu stojí za to. Velice povedené, nejvíce se mi líbil ten konec, který byl velmi dojemný. Doporučuji 9.5/10

16.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Sice Rowlingovou moc nemusím, ale tohle si prostě musíte přečíst. Jediné, co musím vytknout je, že tam podle mě nebylo tolik toho kouzla Vánoc. A co také musím pochválit je nádherná kresba.

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Všem doporučuji, divím se, že docela dost lidí nezná Mumínky, přitom to je tak krásný svět. Jestli tohle čtete a řeknete si, že Mumínky číst asi nebudete, tak jste právě spáchali přestupek!

21.04.2022 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Velice dobře popisuje život za komunismu. Jestli to čte někdo, kdo o komunismu moc neví, tak by mu tohle mohlo otevřít oči.

16.03.2022 5 z 5

Silver Surfer: Podobenství Silver Surfer: Podobenství Stan Lee

Velmi povedený komiks, ať už kresbou nebo předáním myšlenky. Lidi jsou ovce! Je to bohužel pravda. Jednu věc bych podotknul a to tu, že byl komiks opravdu krátký.

14.04.2022 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

První díl mě velmi zaujal, dokonce i mojí mámu. Za mě, ale další díly velice slábnou. Podle mého názoru to je prostě fajn manga, ale radši si koupím něco jiného.

12.04.2022 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Skvělé, doporučuji všem dospívajícím.

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Myší hlídka se mi velice líbila, ale četl jsem i lepší knížky/komiksy. I když je ilustrace na jiném levelu, za ty prachy úplně nevím….

12.04.2022 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Moje oblíbená kniha, velice pobavila. Za mě byla nejlepší postava Bulík.

16.03.2022 4 z 5

Něfo Něfo David Walliams

Knihy Walliamse mám velmi rád, avšak toto mi pomalu přišel jako podprůměrný příběh plný vulgarity. Konec byl pro Myrtu (hlavní postavu) docela děsivý, ale celkem mě pobavil. Radši si kupte třeba půlnoční gang, nebo bestii z buckinghamského paláce.

16.03.2022 2 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Nebudu lhát, moc mě to bavilo, jen nechápu proč z toho museli dělat mangu. Ale jinak hodnotím kladně.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velmi smutný příběh malého Bruna. Jen mi přišlo, že se příběh dlouho natahoval a bylo to takové "pomalé". Když se bavíme o 2. světové, tak mám osobně radši příběhy podle skutečné události, ale tato kniha mě stejně bavila (kdyby se někdo ptal, tak tohle není podle skutečné události). Každopádně to byla velmi silná kniha.

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Velmi pobavilo, ale pokud nemáte v marvelu už něco načteno, tak jsi nejsem jistý, zda je to dobrý začátek...

16.04.2022 4 z 5

Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Petr Macek

Český komiks, který překonává dnešní marvelovky. Nejdříve jsem si ho koupil kvůli tomu, že tam byl i Pérák a neměl jsem od toho takové očekávání. Komiks mě ale příjemně překvapil. Kresba je za mě takových 8.5/10. Spíše se mi velmi líbilo zakomponování českého (především pražského) prostředí. Postavy byly také dobře napsané, ale spíše se mi líbily ty nápady na různé charaktery. Můžu jedině doporučit, ocení snad každý Pražák.

16.04.2022 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Za mě výborné. Asi to není úplně TOP, ale skoro určitě to pobaví a zabaví.

14.04.2022 4 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto fakt není nic pro mě. Pokud ale máte rádi ninji, japonskou kulturu, různé bojové techniky, velký fantasy svět a trochu té romantiky, tak by měl být Naruto přesně pro vás. Doporučuji spíše čtenářům, kteří mají v mangách či komiksech už něco načteno, protože Naruto má asi 70+ dílů a v Čechách ještě k tomu vyšlo "pouze" něco přes 50.

14.04.2022 2 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Komiks byl velice pěkně nakreslený, ale byl HROZNĚ krátký. Od příběhu nečekejte taky nějakou obrovskou bombu. Je to spíše prostě takový krátký fajn příběh, který je trošku nadprůměrný, ale zabaví vás.

14.04.2022 4 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Zábavná a krátká kniha, konec byl pro babičku...... ne úplně nejhezčí, trošku mi jí bylo líto :D .

16.03.2022 3 z 5

Dogman a Superkotě Dogman a Superkotě Dav Pilkey

Další díl dogmana mě zklamal, protože mi při čtení trochu přišlo, že už je to jenom marketing. Kdyby nebyli jako superhrdinové, nikdo by jsi toho nejspíš ani nevšiml.

16.03.2022 2 z 5