Silwinka87 Silwinka87 komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Poslouchala jsem jako audioknihu. Bylo to přesně takové, jaké jsem čekala, typická Lapenovka:-) Nakonec odebírám jednu hvězdu za ten konec. Jako kdyby spisovatelka nevěděla jak to ukončit. Zdálo se mi to odfláknuté.

20.08.2022 3 z 5

Sociální péče o seniory Sociální péče o seniory Dagmar Dvořáčková

Knížka je vhodná jak pro studenty, tak pro pracovníky v sociální péči. Je zde dobře popsán zákon 108 i 505. Jsem spokojená a doporučuji.

29.12.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Za pár dní na tuhle knížku jistě zapomenu.Nezanechala ve mě žádný hluboký dojem,četla se ale dobře,jako oddechovku můžu doporučit.

26.09.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knížka se četla dobře,děj plynul,ale zase mi to přišlo přitažené za vlasy( jako všechny knížky téhle autorky). Takže za mě,slušná oddychovka..

05.09.2019 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Já jsem teda dost zklamaná..Knížka na můj vkus vleklá,klidně mohla být o půlku kratší..Necítila jsem napětí ani zvědavost,konec mě extra nepřekvapil..Za mě průměrná detektivka.

02.09.2019 2 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Knížka je psaná jednoduše,ale zato velmi lidsky. Kolikrát mi při čtení tekly slzy. Hrůzy,které Helen se svou rodinou prožívala jsou nepředstavitelné..Věřila jsem v dobrý konec..Doufám,že už se tato historie nebude nikdy opakovat..
Doporučuji,i když knížek s touhle tématikou vychází a vyšlo již plno, mají pořád co říct a lidi by je číst měly..

28.08.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Moje první knížka od tohoto autora a musím říct,že to nebylo špatné..Jen mi trochu vadilo,že to bylo sem tam až trochu moc vědecké..Ale jinak se knížka četla dobře a byla napínává..Určitě si přečtu i Šelmu. A musím dát hvězdičku navíc za krásnou obálku,hned mě v knihkupectví zaujala..

11.05.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Supér..Musím říct,že R.B. Je knížku od knížky lepší spisovatel..Tentokrát byl děj realističtější,celou dobu jsem nevěděla,kdo je vrah..Závěr se mi líbil..
Život Eriky se ještě víc zkomplikoval. Je mi jí líto,zasloužila by si najít konečně štěstí..Líbí se mi,jak R.B. pracuje s postavami vyšetřovatelů ,jak umí zakomponovat jejich osobní život do děje..
Já doporučuji a těším se na další knížku..

04.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já jsem teda zase nadšená..
Příběh jedné rodiny. Příběh o vztahu otce a dcery. O tom, jak nekomunikace může ubližovat a rozvrátit vztahy v rodině.
Knížka je psaná ze dvou pohledů, jednu kapitolu vypráví otec Svatopluk a druhou dcera Bohdana.
Musím říct, že paní Mornštajnová dokázala nádherně vykreslit osobnosti, pocity a křivdy každého člena rodiny.. Knížka se četla s neuvěřitelnou lehkostí, děj krásně plynul a rozplétal se.. Ke konci mi ukápla i slza.
Paní Mornštajnová je úžasná vypravěčka, je to jako sedět na klíně babičce,která vám vypráví příběh ze své minulosti. Postavy v knížce vám úplně ožívají před očima.
Já smekám, nad její genialiatou..Co knížka, to skvost a ukázka toho, jak je náš český jazyk rozmanitý a krásný..
Za mě zase plný počet..

27.04.2019 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se četla dobře..Pěkný příběh o zdravotní sestře Sylvii,která se přestěhuje do maloměsta ke své tetě..Život jí staví do cesty různé překážky,ale taky dojde na nečekanou lásku,která taky není nejrůžovější..
Pěkná oddychovka..Asi zkusím i druhý díl..

06.04.2019 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

O této knížce se tolik mluvilo,všude jsem slyšela a četla výborné ohlasy,není to můj šálek kávy,ale protože jsem byla už snad poslední na světě,kdo Hru nečetl,tak jsem podlehla:-)
Musím říct,že jsem se hned začetla,ze začátku jsem měla problém zorientovat se v množství postav a rodů,kterých je opravdu hodně.Ale můžu doporučit a už se těším na další pokračování.
Doba krutého temného středověku mě dostala:-)

11.02.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak to bylo něco!!Nějak jsem nevěděla,co od této knížky čekat,ale musím říct,že jsem byla mile překvapená.
Děj měl spád,pořád se něco dělo.Měla jsem husí kůži a bála jsem se.Že to bylo občas přitažené za vlasy mi vůbec nevadilo:-)
Jsem zvědavá i na filmové zpracování.
Já rozhodně doporučuji..

09.02.2019 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Já nějak nevím,co napsat,knížku jsem dočetla včera v posteli,hodnocení jsem nechala na dnešek,no,moc to nepomohlo:-)
Jak pokračuje vaše životní cesta,když přijdete o dítě,sourozence ?Kolik nevyřčených věcí ve vás zůstane?Smutný příběh rodiny,která se vyrovnává se smrtí nejoblíbenějšího dítěte..Co tomu předcházelo,proč se to stalo?
Tohle si musíte přečíst..Celeste je skvělá spisovatelka..Ubírám jednu hvězdičku,Ohníčky se mi zkrátka líbily o něco víc..
Jinak rozhodně doporučuji!

05.02.2019 4 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Tohle se mi nelíbilo. Knížku jsem se nutila dočíst,vůbec mě nebavila.Možná špatné načasování nebo jsem od toho moc očekávala,nevím..
Každopádně si dám nějaký čas pauzu od detektivek..

25.01.2019 2 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy.Tenhle styl vůbec nečtu,sci-fi není můj oblíbený žánr,přesto musím říct,že se mi knížka líbila.Oceňuji nápad a taky čtivý styl psaní..Jsem moc ráda,že tam nebyli žádné YA klišé.Prečtu si určitě i Temný duet,chci vědět,jak to dopadne:-)

07.01.2019 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Já musím dát plný počet,protože tohle nemělo chybu..Petra píše čím dál líp..Ona neskutečně dokáže popsat pocity a vše,co se děje v člověku.Já mám ráda,když ve mě knížka vyvolává spoustu pocitů a otázek a po dočtení nad tím ještě přemýšlím a tohle všechno se u této knížky stalo..
Za mě nejlepší Petřina knížka vůbec..
A určitě si pořídíme domů i knížku Kdo zabil snížka?

03.01.2019 5 z 5

Co skrývá noc... Co skrývá noc... Kateřina Boudriot Bažantová

Krásná knížka,pěkné ilustrace a když se zhasne..Úžasné..
Potěší jak děti,tak dospělé.Doporučuji

02.01.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Začátek byl skvělý..Nehoda balónu byla dobrě vykreslená..Pak to ale začalo,děj místo toho,aby se rozplétal,tak se čím dál víc zamotával..Celé se mi to zdálo překombinované až přeplácané..K dočtení jsem se musela skoro přemlouvat.
Navíc,zase uprchlíci?Vážně?
Tentokrát mě to vážně neoslovilo..

01.01.2019 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Od téhle knížky jsem hodně očekávala a dostala jsem mnohem víc...Bylo to úžasné,ještě dlouho budu mít o čem přemýšlet..Celou dobu co jsem četla,jsem si odpovídala na spoustu otázek.Jak bych se zachovala já?Co je vlastně správně ?
Pět hvězdiček je strašně málo,stálo to za mnohem víc..DOPORUČUJI!!!

29.12.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tohle je pro mě velké překvapení.Moje prvotina od tohoto autora a jsem totálně nadšená..
Knížka byla napínavá,neustále se něco dělo..Dějově hodně nabité,ale vůbec ne překombinované..
Prostě skvělá detektivka,která stojí za přečtení..
Od autora T.W. si určitě ještě něco přečtu..Doporučuji !!!

27.12.2018 5 z 5