silvinka12 silvinka12 komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nemám slov. Kniha byla naprosto ohromující. Bena a Ashley jsem si zamilovala, dokázali mě rozesmát. Taky to bylo velice dojemné, krásné a i smutné. Tuhle knihu si musíte přečíst!

02.09.2018 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc jsem se těšila, až si tuhle knihu přečtu a měla jsem na ni vysoká očekávání. A byla dokonalá, nemohla jsem uvěřit, že je o tolik úžasnější než jsem si představovala, že bude. Je hodně čtivá a návyková. Nedokázala jsem od ní odtrhnout, nebo na ni přestat myslet. Hlavní hrdinové patří mezi mé nejoblíbenější knižní postavy. I ostatní postavy byly skvělé. Líbilo se mi na nich, že nejsou v knize vykresleni pouze jako zlé postavy nebo jako dobré postavy. Každá postava má své kladné i záporné vlastnosti, nejsou dokonalé- dělají chyby. V knize jsem také našla mnoho nádherných myšlenek.

11.07.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

WOW! Tohle bylo něco úžasného. Když jsem se dočetla k tomu, jak získat Parzival (Wade) první klíč, nemohla jsem se od knihy pak odtrhnout a hltala jsem jedno slovo za druhým. Na knize se mi moc líbilo, že měla v sobě úplně všechno- virtuální realitu, představu o tom, jak by mohl svět vypadat v budoucnosti, boj dobra proti zlu, pořádné napětí, Wadeovu lásku k Art3mis a přátelství k Aechovi, hádanky a mnoho dalšího. Každý okamžik, který je v knize napsán, tam není jen tak a má svůj důvod. Kniha v sobě taky skrývá i víc věcí, než svět videoher, každý člověk si v ní najde něco, co ho zaujme.

30.12.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Když jsem tu knihu poprvé viděla a zjistila, že se odehrává v knihovně chtěla jsem ji mít. Bohužel v knihovně se děj odehrává pouze do 125 strany a kniha má 312 stran (příběh konší na 303 straně). Pak se vše vrátí zase do strarých kolejí a děj se odehrává doma, venku, škole a taky nemocnici. Dlouho jsem si nechtěla nějaké nedostatky připustit, ale prostě tam podle mě jsou. Všechno se strašně rychle odehrávalo a i to řešení vztahů mezi postavami? Ale kniha se rychle a lehce četla, to si jenom chválím, obálka nádherná a nápad s knihovnou originální.
Jednoduše řečeno: Kniha je super, ale já jsem si přestavovala něco jiného. :)

30.03.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Chytlo mě to až ke konci a prostě jsem musela tu knihu dočíst do konce. Ze začátku mi to přišlo jenom o tom jak Rachel jezdí vlakem sem a tam a přitom pije flašky vína, piva atd. Anna mi nejdřív přišla šílená a nesympatická, ale postupně mě přesvědčovala, že až tak hrozná zase není. Vážně skvělá knížka, kterou stojí zato si přečíst.

21.07.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Bylo to od začátku do konce nabito akcí a vůbec jsem se nenudila. Bylo tam tolik zvratů a na konci jsem hleděla s otevřenou pusou. Opět úžasné, stejně jako první díl.

24.04.2019 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Chvilkami jsem knihu odkládala, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla do konce. Hodně krát jsem přemýšlela, jak bych vyřešila problémy, kdybych byla na místě Echo nebo Noaha. Těch problémů bylo celkem dost a já se v tom někdy začala ztrácet, vše se ale vyřešilo a já můžu dát hodnocení *****5/5 a vrhnout se na další díl.

10.03.2018 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

No už to prostě není ono. Divergence byla prostě skvělá a lehce se četla. Tento díl se četl o něco hůř. Na třetí díl se nechci vrhnout protože mě ten konec děsí :(

08.11.2017 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Je to taková oddechovka. Akorát mi bylo divný, že se skoro neznali (kolik mají let, jakou práci atd) a už spolu chodili. Will mě někdy udivoval svými "slabými chvilkami" ale jinak se mi kniha moc líbila a je hodně čtivá.

29.06.2017 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Úžasné, úžasné, úžasné! Žádná z knih od Colleen mě nedostala tak moc jako tahle (Mezi její NEJ knihu, co jsem četla patřil Život jedna báseň a dlouho se držela na vrchní příčce, teď byla ale poražena:)). Merit bude patřit mezi mé nejoblíbenější knížní hrdinky, i když mě někdy její chování trochu štvalo. Ale její postava byla tak živá, jako by to nebyla jenom knížní postava, ale něco víc. Měla své chyby, udělala pár špatných rozhodnutí, avšak tak to v životě je... Nikdo není dokonalý. Na knize se mi to hodně líbilo, byly tam vždy totiž ukázány špatné i dobré stránky každé postavy.
Jako obrovské plus knihy byla její čtivost. Nedalo se od ní odtrhnout a já bych ji klidně přečetla za jeden den na jeden nádech, kdyby se neohlásila potřeba spánku :D.
Na každé knize od autorky se mi moc líbí, že pokaždé tam má něco úžasnýho jako jsou texty básní, písní, a nebo v případě této knihy dokonce obrázky, které nakreslil Sagan. Knihu to ještě víc oživilo a zpestřilo.
Děj pořádně šlape a nikde to nevázne. Jednou se dozvídáte o nových problémech v rodině, zničehonic přibyde nějaké ukrývané tajemství, a pak příjdou řešení.

Jediné, co možná bude brát někdo jako mínus je, že kniha v sobě skrývá až moc (nejen) rodinných problémů. Mně to ale nějak zvlášť nevadilo, dalo by se říct, že spíše naopak. Podle mě si totiž v knize najde každý něco, a tak si knihu může přečíst kdokoliv a něco si od ní odnést.

05.08.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Bylo to čtivé, napínavé a pořád se tam něco dělo. Postavy byly úžasné a bylo tam plno hlubokých myšlenek. Kniha měla prostě všechno, co má správná kniha mít!

27.01.2019 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha byla vážně nádherná. Ze začátku to byl pro mě trochu šok, že celá kniha bude napsaná jen v dopisech, emailech a textovkách, ale přeci to nebylo až tak špatné. Chyby to sice mělo, podle mě tak v knize chybí popis mnoha důležitých událostí, kterými se měla autorka více zabývat (svatby, pohřby, narození dětí, ...). V těch emailech a dopisech se tyto události zmínily jen v pár větách a dál prostě nic.
Ale jinak jsem si knihu zamilovala. V knize se pořád něco dělo, byla šíleně čtivá a hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Bylo také super, že zprávy si neposílali mezi sebou pouze hlavní hrdinové, ale v v knize byli i zprávy mezi Katii a Tobym, Rosii a její sestrou, Alexem a jeho bratrem a dalšími. Za mě prostě skvělá kniha, která stojí za přečtení!!!

10.12.2018 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Ze začátku jsem měla takový pocit, že hlavní hrdinka se nikdy nepohlne z místa a bude pořád stejná jako dřív. Občas ale přeci udělala nějaký malý pokrok a za polovinou knihy se pak všechny ty malé pokroky změnili v jeden velký. Později jsem si dokonce Mallory zamilovala, byla vážně úžasná. A Rider s Jaydenem a některé další postavy byly taky úžasné. Opravdu doporučuji přečíst!

14.11.2018 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

První polovina byla slabší než předešlý díl, ale pak to nabralo na obrátkách a nedalo se od knihy odtrhnout. Už se nemůžu dočkat jak to všechno bude pokračovat!

04.11.2018 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Už to bude rok, co jsem četla první díl. Byla to krásná kniha, ale k dalšímu dílu jsem se moc nehrnula. Nemůžu uvěřit, že je to už rok a já po tak dlouhé době mám v ruce Eldesta. A ten je opravdu špičkový! Tuhle sírii musím mít přečtenou!

Tento díl je podle mě lepší než první. Je čtivý, napínavý, pořád se tam něco děje, taky je nově přidán děj o Roranovi. Zasmějete se, taky si pobrečíte a chvilkami vás zamrazí, když neodkrytá tajemství vyplaví na povrch. Procestujete celý tento úžasný fantasy svět a poznáte trpaslíky, elfy, urgaly či Vardeny. A ještě ty kouzla k tomu! No postě úžasné. Někteří autoři nedají něco takového dohromady po několika letech praxe a zkušenostech a tak mladému Christopherovi Paolinimu se to povede, všehchno má propracované do posledního detailu a všechny zápletky, které do knihy dal dotáhne do konce a rozuzluje.

16.08.2018 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Myslím si ,že tahle kniha mi zůstane dlouho v srdci. Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout. Bylo tam ale tolik momentu, kdy jsem knihu musela odložit a vstřebat všechny ty informace.

Autorka píše velice čtivě a na každé stránce máte alespoň jeden úžasný citát, který se vám vryje do paměti. A taky tu máme nový druh psaní knih-formou dopisů. To mě taky moc uchvátilo, protože jsem se dozvěděla taky něco nového o osobnostech, které tu mezi námi už nejsou.

03.08.2018 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tuhle knihu jsem si natolik zamilovala, že si ji jěště několikrát určitě přečtu. A taky se kouknu na film. Ani nevím co k tomu napsat. Prostě skvělá kniha!

04.07.2018 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

První kapitoly z pohledu Beth? Tak to se mi vůbec nechtělo číst. Na každé stránce bylo aspoň jedno sprostý slovo. Ale pak se Beth začala měnit. Obdivuji autorku, že dokázala takhle hezky vymyslet a napsat jak se Beth mění k lepšímu a tak, že nejde nikde najít ten zlom. V některých knihách co jsem četla se hrdinové mění během jedné kapitoly, ale v téhle to bylo krásně rozvržené, nic nebylo uspěchané. No a jak se odstěhovala za strýcem tak se to pořádně rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Tento díl asi o nějaké to procento lepší.

22.03.2018 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Já jsem ale trdlo. Celou dobu než jsem to začala číst a taky do poloviny knihy jsem si myslela, že je to první díl. Takže teď si jdu pro ten, který je opravdu první a pro příště si to radši budu kontrolovat. :) JINAK moc se mi líbí styl jakým Jenny Han píše a nezatěžuje vás tolika detailama. Moc se mi líbí svět Lary Jean a chci v tom světě ještě zůstat v dalších dvou dílech.

02.01.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Mě je tak líto, že všechno už skončilo. Koruna mě opravdu mile překvapila a z Eadlyn se stal úplně jiný a lepší člověk. Možná bych chtěla trošku víc se dozvědět o muži, který se stane Eadlyniným manželem, protože moc ó něm nevím doteď. Ale moc krásné ukončení celé této série, od Selekce až po Korunu. Chtěla bych číst tento příběh dokola a být z toho stejně ohromená a překvapená a napjatá, jako když jsem to četla poprvé. Prosím, ještě nějaké další knihy od K. Cass! Mám už v knihovničce všechny její knihy přečtené, až na Šťastně až navěky, které brzo příjdou na řadu.

26.11.2017 5 z 5