sidonka sidonka komentáře u knih

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Hodně povedená kniha, mám ráda detektivky, kde je ve vyšetřovacím týmu žena, má to jinou atmosféru a rozhodně se těším na další díly

07.11.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Krásně napsaný příběh o hledání ztracených vzpomínek s pohádkovým koncem

04.11.2023 5 z 5

Herečku jsem do otevření této knihy neznala, hned na počátku mě zarazil ten název, ale hrdinku naprosto chápu, ač jí neustále oslovuje a mluví o ní jako o mamince, tak její matka byla vysloveně macecha, copak se milující matka může takto chovat ke své dceři, dohnat vlastní dítě k poruše příjmu potravy, silná kniha k zamyšlení

02.11.2023 4 z 5

Hranice návratů Hranice návratů Jitka Prokšová

Krásná kniha povídek o vztazích a peripetiích v nich, ať už radostných nebo smutných, opravdu stojí za přečtení

01.11.2023 4 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Kniha se četla dost těžko, protože kapitola přes 100 stránek, kde se měnilo prostředí děje jednou odrážkou v textu, mě nutilo občas se vrátit, abych zjistila, kde vlastně jsem, jinak děj plný zvratů a napětí, kdy do poslední chvíle nevíte, kdo za těmi hrůzami stojí

28.10.2023 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Super čtení, krátké čtivé kapitoly a příběh o středoskolačce, která vyrůstá s babičkou a vlastní dcerkou a neskutečně ráda vaří, a jejím hledání životní cesty
PS: části, kde se vařilo, úžasně popsané, téměř cítíte vůně a určitě dostanete hlad

23.10.2023 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Nádherný, neskutečně dojemný smutný příběh se dvěma časovými obdobími z prostředí nemocnice pro duševně nemocné, kde se odvíjejí neuvěřitelné příběhy a některé situace se vysvětlí až za několik desetiletí

21.10.2023 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Krásné čtení, příběh Jenny, jíž její bývalý přítel zadupaval sebevědomí, ona ale našla sílu odjet a najít nejen sama sebe, ale i lásku okouzjiciho Daniela, v knize kromě lásky nechybí zápletka z minulosti a napětí, prostě moc fajn čtení

19.10.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Pozvolný začátek detektivky, která vás do sebe vtáhne najednou jste v hororovém thrilleru, kde není nouze o překvapivé zlomy v ději

16.10.2023 4 z 5

Topecká škola Topecká škola Ben Lerner

Hrozně těžce se mi to četlo, zajímavý byl pohled s pohledů různých hrdinů knihy, ta soutěž řečníků, to bylo hodně zajímavý

14.10.2023 3 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Stále si k tomuhle žánru hledám cestu a s touto knihou opět posun, prima prostředí Prahy a hodně zajímavý příběh

07.10.2023 4 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Ten kdo měl děsit, děsil, ale zrůdy byli ti, co měli milovat a starat se a chovali se strašně, čtení, které se nedalo odložit a zůstane vám dlouho v hlavě

03.10.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Další krásná pohádka od Kiery Cass, spousta sympatických postav a samozřejmě pár negativních, aby byl příběh správně vyvážený a mohlo dobro vyhrát nad zlem

28.09.2023 4 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Čtivý příběh hollywoodské hvězdy a novináře, kteří oba tápají životem, oba zklamaní z přístupu rodiny k nim samým, ona skrývající tajemství, které si svírá, on svázaný rodinnými tradicemi a nedůvěrou v něj, společně najdou cestu sami k sobě i k sobě navzájem

23.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napětí od začátku do konce, postavy, které nejdřív nesnášíte a pak si je oblíbíte a naopak, nečekané situace, které vám nedovolí knihu odložit, už se těším na další autorčinu knihu

18.09.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Po dlouhé době kniha, kterou jsem měla několikrát sto chutí odložit, ale vždy se objevila drobná "zápletka", že jsem tomu dala šanci, dočetla jsem do konce, ale druhý díl mě opravdu neláká

18.09.2023 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další krásný příběh, ideální letní čtení, četlo se to Prima, postavy milé, krásně popsané prostředí, že když zavřete oči slyšíte moře a začnete vyhlížet velryby

09.09.2023 4 z 5

Jsem zlatý kripl Jsem zlatý kripl Veronika Macková

Úžasně napsaný životní příběh, hodně jsem se nasmála, ale to je asi tím, že Davida znám osobně a tak jsem si ho dokázala v některých situacích dokonale představit, pro mě je ta knížka báječnou motivací a David vlastně také, celý život si budu pamatovat jeho větu, když jsme se spolu bavili o životě a já jsem neměla zrovna dobré období a stěžovala jsem si na překážky: To nejsou žádné překážky, to jsou nové životní příležitosti, jen ty se ně ně díváš z blbého úhlu

03.09.2023 5 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Zpočátku jsem si myslela, že čtu něco jiného, protože příběh neodpovídal anotaci, ale vše se pak rozmotalo, čtení to bylo náročné, protože zrůda co ubližuje dětem mi byla neskutečně odporná

02.09.2023 4 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

První polovina mě moc nebavila, ale sympatie k hlavním hrdinům rostly a nakonec příběh nabral na obrátkách, příjemné letní romantické čtení

27.08.2023 4 z 5