sidonka sidonka komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Dlouho se na mě dívala z poličky a pak mi najednou pasovala na téma výzvy, nádherná klasika o osudech členů rodiny Clearyů, těžko se mi odkládala, protože tohle dílo se na jeden zátah dá těžko, ale neskutečně jsme se těšila na chvíle s Meggie jejími bratry, její láskou Ralphem a pak s dětmi Meggie, neskutečně jsme nesnášela Luka

24.04.2024 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Takové milé oddychové čtení, víkendová jednohubka plná kouzel a vtipných situací

21.04.2024 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Miluji knížky o osudech lidí za války, smutné čtené, ale krásné, čtivé, úžasně popisované pocity, kdy se dokážete vcítit do jednotlivých postav, oba otcové byli opravdu otcové

18.04.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

To bylo úžasné čtení, neměla jsem povědomí o tom, že jsem přicházely v padesátých letech děti z Řecka, super charakteristika rozdílných postav a přístupu k pozici uprchlíka

15.04.2024 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavé čtení plné zvratů, čekala jsem sice víc, ale dám detektivu Joonovi ještě šanci

14.04.2024 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Jak tenhle žánr moc nemusím, tak mě to úplně pohltilo, žádné nudné technické popisy, vše úžasně srozumitelné a plné nečekaných zvratů

09.04.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Stačí vteřina a život je vzhůru nohama. nebo se právě otočil do toho správného směru? Krásné romantické čtení plné nečekaných zvratů, kde se při čtení umíváte, ale uroníte i slzu

07.04.2024 5 z 5

Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Krásné oddechové čtení s dvěma časovými linkami, to mám ráda, Ruth i Ivy sympatické a tak jsem hltala každou kapitolu, abych věděla jak to bude pokračovat v druhé lince

05.04.2024 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Pomalejší rozjezd, ale nakonec nezapomenutelné vyprávění o rasismu očima dětí, Čipera byla úžasná, jako celá její rodina. Plno hlubokých myšlenek

02.04.2024 5 z 5

Canterburské povídky (24 povídek) Canterburské povídky (24 povídek) Geoffrey Chaucer

Po dlouhé době četba ve verších, místy vtipná, ale hodně těžká na čtení

31.03.2024 3 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Hodně smutné čtení o matce alkoholičce, jak může někdo tak hluboko spadnout a zapomenout na své děti

29.03.2024 4 z 5

Případ ztracené sekretářky Případ ztracené sekretářky Diana Palmer

Anotace velmi lákává, ale ve skutečnosti stupidní příběh panovačného egoistického šéfa a hloupoučké submisivní sekretářky

23.03.2024 2 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh, okouzlující Pia, která se vydá hledat jídlo, aby nakrmila své bratříčky a netuší, že je na nějaký čas ztratí, a šílené Bearnice, která po ztrátě svého syna, krade děti migrantů a prodává je do amerických rodin

23.03.2024 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

No tak to byl tedy mazec, něco tak super napínavého jsem už dlouho nečetla a bylo to božsky čtivé, nejdřív mě zarazil počet stran, ale zvládla jsem to průběžně během dvou dnů, protože to vás tak pohltí, že využíváte každou volnou chvilinku, aby jste zjistili, kdo je Vyměňovač

17.03.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Příjemná oddechovka na sobotu, kde si trochu popláčete, kde přijde i trochu strachu, ale hlavně kde si zamilujete oba dva hrdiny a najednou je konec

16.03.2024 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na začátku mé velké očekávání rychle spadlo na bod mrazu, u čtení jsem se nudila, některé části mi přišly naprosto zbytečné, jediné co mě udrželo do konce byl Harry a tak mu dám ještě asi šanci

15.03.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Zajímavý temný napínavý příběh, plný napětí, ale i vtipných hlášek, který se těžko odkládá a koza byla super

09.03.2024 4 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Úžasné, úžasné, úžasné. Neskutečně čtivé, chvílemi vám tečou slzy smíchu, chvílemi se vám tají dech z poutavého popisu myšlení lidí spjatých s přírodou až zůstává rozum stát, zda je to vůbec možné

08.03.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Hodně zvláštní kniha, nemohla jsem se do ní pořádně začíst, místy to bylo dost zmatené a najednou konec

04.03.2024 3 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Pohodový čtivý příběh, který mě opravdu bavil, Rebecca a Hudson byli velmi sympatičtí, jen některé zlomy byly dost nepochopitelné

04.03.2024 4 z 5