sidonka sidonka komentáře u knih

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Zajímavá kniha se silným příběhem, jen styl vyprávění mi nějak nesedl, často jsem se musela vracet a číst znovu, protože jsem se v příběhu ztrácela

08.03.2021 4 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Příjemné čtení, kde se prolínala současnost a předválečná a válečná léta v daleké Indii, poutavý příběh o tajemství nalezeného šálu

01.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásné čtení, strhující příběh rodiny s jejich radostmi, ale hlavně bolestmi a těžkostmi života na počátku 20. století

17.02.2021 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Krásná i když dost smutná kniha o psí duši, se spoustu nádherných myšlenek, které nutí k zamyšlení nejen nad příběhem samotným, ale i nad tím vlastním

16.02.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm svědectví o životě, který si nikdo z nás neumí představit, toto by měla být povinná školní četba, vyprávění o školství Severní Koreji či povinné vojenské službě, o kastách a jejich privilegiích či útrapách lidí na okraji společnosti, o věčném sledování a udavačství, jde z toho mráz po zádech

08.02.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Další nádherný příběh od Jojo Moyes. Kniha se nedala odložit, a na mé tváři se promítly snad všechny emoce, radost, pohoda, ale i bolest, smutek, vztek i beznaděj. Dílo je napsáno tak úchvatně, že mi přišlo, že jezdím s nimi po horách, užívám si té nádherné přírody a dostávám chuť na horký čaj po "návratu do knihovny ve dnech, kdy venku mrzlo". PROSTĚ JOJO MOYES NEZKLAME

06.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Byla to moje první kniha od Kinga, dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit, teď nechápu proč, strhující příběh, od kterého se nedá odtrhnout, kde vám naskakuje husí kůže a tečou slzy smutku

04.02.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Fantastická kniha o úžasné ženě, žila jsem kousek od Bernartic, tak mě ta kniha o rodačce oslovila, skrývala opravdu silný příběh

23.01.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Příjemná oddechovka pro zimní večery, jelikož se zajímám o historii rodu, bavili mě části právě o bádání v historických materiálech, taky bych se chtěla dopátrat nějakého zajímavého objevu, tedy ne v podobě nalezené kostry a že jich v Klokočí pár bylo :-)

29.11.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Poutavý příběh s krásnými popisy přírody, ale především se silným příběhem, od kterého se nedá odtrhnout,

14.11.2020 5 z 5