Sídlištník Sídlištník komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Ač to bylo tohle dílo původně stvořeno pro ženy, mě to dostalo. Romantika, drama, emoce, prostě mě to dostalo, i když jsem chlap. A nestydím se za to.

02.12.2017 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Tuto knihu jsem si přečetl na popud kolegyní z práce, které na můj účet vtipkovaly, že jsem řasnatec. Musím sebekriticky přiznat, že jsem se v tomto literárním dílé částečně poznal. A když mám knihu hodnotit tzv. z druhé strany, tedy z pohledu částečného řasnatce, musím říct, že je napsaná výstižně a velice precízně. Ženy si to asi neuvědomují, ale do nás mužů, kteří vypadáme nadrůměrně dobře (proč se podceňovat, skromnost není na místě) se opravdu zamilovávají bezhlavě a úplně ztrácejí rozum. Například některé z mých bývalek mi samy od sebe nabízely peníze. Některé mi zase narovinu řekly, že by mi tolerovaly nevěru, že chápou, že přece atraktivní chlap nemůže mít jen jednu ženskou. Naopak si všímám u kamarádů, kterým příroda nenadělila atraktivní obličej, tak o ně většinou žádná ženská ani nezakopne. Znám několik celoživotních paniců a všichny mají nějaký problém s obličejem. Staropanictví je prakticky vždycky důsledkem nějaké estetické obličejové vady. Naopak promiskuita je u nás chlapů dána atraktivním obličejem a prakticky za to nemůžeme, že s náma ženské neustále flirtují a dělají nám návrhy, vždyť kdo by odolal? Všechno tohle ženské chování a chování nás řasnatců je v knize opravdu velmi realisticky popsáno a proto dává plné hodnocení.

13.11.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Mimořádně vtipná knížka.

18.01.2018 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Bohužel kniha je napsaná amatérským stylem a není ani čtivá.

21.04.2018 odpad!

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Podle mého názoru, nejlepší Páralův román, doporučuji.

22.03.2018 5 z 5

Fyzika nemožného Fyzika nemožného Michio Kaku

Moc dobrá kniha, která čtenáři přinutí k zamyšlení a podnítí jeho fantazii.

14.11.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Sice malinko překombinované, ale jinak je to napsané skvěle a detektivní zápletka je velice povedená.

12.11.2017 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Je to opradu vtipně napsáno a čte se to svižně, takže výborná četba pro zlepšení nádlady.

01.12.2017 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherný a hlavně dojemný příběh, který dokáže chytit za srdce.

15.11.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nepřekonatelná klasika. Jenom místo to trošku nudí, ale jinak tomu není co vytknout.

11.11.2017 4 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tilly Bagshawe

Nádherný román plný emocí, naprosto strhující příběh.

11.11.2017 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Obvyklá Irvingova šílenost, která je plná úchylek a fantazií a přes to všechno je to zábavné a vtipné.

21.03.2018 5 z 5

Loď Loď Jack Williamson

Výborně napsáno, pestré a zajímavé postavy. Líbilo se mi to moc.

21.03.2018 4 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Vadil mi celkem atypický styl psaní, ale příběh byl zajímavý.

16.12.2017 3 z 5

Poslední tango v Paříži Poslední tango v Paříži Robert Alley

Román o ženách, které podvědomě touží po tom, aby je jejich partner ponižoval. Takových žen rozhodně není málo.

07.12.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Nemohu si pomoct, ale tohle se moc nepovedlo.

14.11.2017 odpad!

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Zase tak špatné, jak tady většina komentářů prohlašuje, to rozhodně nebylo. Občas lidé knihu odsoudí jen kvůli nezvyklému a nepříjemnému názvu a slovo bestiář opravdu není zvorna zvukomalebné. Ale příběh je to zajímavý a mně se to celkem líbilo.

14.11.2017 3 z 5

Gene Hackman Gene Hackman Ivan Němeček

Málo lidí ví, že herec Hackman je sám spisovatelem a vydal už tři knihy. Bohužel, žádná z nich zatím nebyla přeložena do češtiny.

15.04.2018 4 z 5

Slunce, seno, jahody Slunce, seno, jahody Petr Markov

Líbil se mi film i kniha.

14.04.2018 3 z 5

Škola zázraků Škola zázraků Gabrielle Bernstein

Je to dobrý návod, jak se zbavit nepříjemného strachu.

16.01.2018 3 z 5