Shinju Shinju komentáře u knih

Aliance Aliance Veronica Roth

Pozor text obsahuje menší spoiler.

Myslím, že tato trilogie mohla skončit druhým dílem, protože tenhle typ knihy bude mít vždy „otevřený konec“, i když autorka částečně knihu uzavřela úmrtím hlavní postavy. Knížka nebyla špatná, ale už není takovéto ono jako na začátku. Děj začíná velmi nudně, začne být napínavý až od poloviny knihy. Z důvodu méně napínavého začátku dávám 3 a 1/2.

Už se mi knížka nečetla s takovou chutí jako předchozí díly.

12.12.2014 3 z 5

Noční záře Noční záře Tanja Heitmann

Druhé setkání s německy píšícím autorem. A opět zklamání. Dobrý nápad na příběh, ale nudně zpracovaný.

18.11.2014

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Jednotlivé povídky hodnotím takto:
1) Meg Cabot – 3 hvězdičky
2) Lauren Myracle - odpad!
3) Kim Harrison – 5 hvězdiček
4) Michele Jaffe – 4 hvězdičky
5) Stephenie Meyer – 3 hvězdičky

31.10.2014 3 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Tuto knihu asi nedočtu, mám ji skoro dočtenou, ale vůbec ji nečtu. Knížka nemá napínavý děj je spíše nudná, autor se snaží zpestřit knihu postavami trollů a skřítků se schopnostmi brát lidem sílu.

26.10.2014

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Mám strašně ráda J. Wericha. Nádherná divadelní hra. Všem doporučuji.

17.06.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka se mi líbila, ale jak to dopadne jsem už věděla v půlce knihy.

27.05.2014 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Knížka krásně prvním dílem začala i druhý díl byl perfektní, ale ten třetí mě velmi zklamal. Škoda, že jsem nespočítala kolikrát se tam opakovalo slovo VZPOURA.

18.05.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Knížka se četla velmi dobře. Všem doporučuji.

15.04.2014 5 z 5

Muži chtějí potvory Muži chtějí potvory Laura Janáčková

Tato knížka je naprosto na nic, ale u jejího čtení jsem se aspoň spoustu věcem zasmála. Knížka není pro normální ženy, aby jim pomohla, ale pro snobské paničky, aby byly ještě větší potvory. Musím dát odpad vyhozené peníze !

10.04.2014 odpad!

Virus Virus Kathy Reichs

Nemám slov pěkné :)

05.04.2014 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi zajímavý konec.

30.03.2014 5 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

Myslela jsem si jak hodně mi bude vadit, že si předchozí děj tolik nepamatuji. Ale zjistila jsem, že vůbec. Pauza mezi sérii je nepěkná věc. Ale v knize je vše důležité připomenuto. Takže si dokonce myslím, že kdyby někdo začal číst tuhle tu plánovaně 8 dílnou sérii od tohoto dílu tak klidně může. Ale kdo, by se chtěl připravit o zrod, příběhu a předchozí dobrodružství postav této série?
Také přemýšlím jestli mi předchozí nadšení z této série trochu nepohaslo. No uvidíme co přinese další díl.

27.01.2024 4 z 5

Pohádky z broumovského dolíku Pohádky z broumovského dolíku Eva Kroupová

Dovezeno jako suvenýr z dovolené. Moc pěkné pohádky a krásné ilustrace.

04.01.2024 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Povedené. Jedná se o velmi nápaditý a neobvyklý příběh. Určitě kniha stojí za přečtení.

02.02.2023 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Jsem z celé série zklamaná . Přečtení nelituji. Ale rozhodně z mé strany nelze dál doporučit.

09.03.2022 2 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Knihu jsem poslouchala jako Audio. Kdybych jí četla tak jí nedočtu, asi je opravdu pro mladší čtenáře. U hodně pasáží jsem se pobavila, některé pasáže mi přišili divné. Ale přesto chci vědět jak to dopadne, tak si poslechnu i další díl. Jen doufám, že městské děti, které moc nemají kontakt s přírodou se jí nebudou ještě více bát, protože ze zvířat (i těch mírumilovných) zde udělali nepřátele číslo 1.

17.01.2022 2 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Knížce nelze nic vytknout,krásný, čtivý příbeh. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybírat jak knihu budu číst. Nemusíte knihu číst pouze po střídání kapitol, ale můžete i po stránkách, kdykoliv v ději, kdy vám to přijde vhodné, což je geniální a vystihuje to i svobodu možnosti volby, po které repliky v příběhu touží. Je velmi příjemné, dočíst knihu uprostřed, aniž by to znamenalo, že jste jí nedočetli. :)

05.10.2021 5 z 5

Otevřené srdce Otevřené srdce Nicholas Vreeland

Milé, příjemné čtení. Doporučuji.

26.08.2021 5 z 5

Ženské rituály Ženské rituály Barbora Zemanová

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného. Nějaké to téma tam chybělo. Je to taková kniha s pěkným pozlátkem od, kterého čekáte více než pěkně provedený design, ale v hloubce najdete zklamání. Vím, že napsat a zpracovat knihu není jednoduché, ale když už si s tím autorka dala tu práci, mohlo to být o fous lepší. Možná mě kniha tak nenadchla, protože jsem v ní nenašla, to co hledám.

06.05.2021 2 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel