Noční záře

Noční záře https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115064/nocni-zare-115064.jpg 3 57 11

Noční záře série

< 3. díl

Další romantická fantasy na knižním trhu. Román je protkaný romantickými scénami, ale také je plný magie a démonů a velkou tragickou láskou. Hlavní hrdina Adam, člověk, do jehož nitra vstoupil démon a který se tak stal nesmrtelnou bytostí. Zároveň získal vynikající lovecké vlohy a velmi jemné smyslové vnímání. Jako nesmrtelný putuje časem v podobě krásného mladíka, přináší krvavé oběti démonovi, ale v šedesátých letech minulého století se jeho život mění. Je povolán do Los Angeles, aby vyslídil pachatele krutých obětních obřadů, jimiž někdo ohrožuje nenápadnou existenci ostatních bytostí podobných Adamovi, kteří žijí mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí tvory ovládané démony a okrádá je o ně. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a prožije velkou a tragickou lásku...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Brána
Originální název:

Nachtglanz , 2011


více info...

Přidat komentář

espesita
08.05.2021 1 z 5

Nevím, co si o knížce myslet. Nějak pořád vlastně nevím, o co tam šlo. Přišlo mi, že autorka si v hlavě vytvořila vysoce propracovaný příběh, ale pak ho nedokázala dát na papír tak, aby ho pochopili i ostatní. Při čtení jsem se totálně ztrácela, nedokázala jsem udržet pozornost, často se mi stávalo, že se najednou objevila (nebo zmizela) nějaká postava a já si říkala, kdy se to stalo. Zpočátku vypadalo slibně Adamovo pátrání po tom, kdo vlastně je a co se mu stalo, než do něj vstoupil démon. To mi přišlo jako dobrá dějová linka pro začátek… dokud ji autorka neutnula v nejzajímavějším, takže jsem se vlastně nic nedozvěděla. Anotace slibovala trochu detektivní a trochu romantickou zápletku. Celé to slavné vyšetřování bylo ale sfouknuto během nějakých 20 stran, aniž by k nějakému vyšetřování vlastně došlo. Hlavní hrdina „prostě věděl“, kdo to udělal. Romantická linka byla snad ještě horší. Nemám problém s láskou na první pohled, ale tohle snad ani nebyl pohled. To bylo „něco“, co se vzalo bůhvíkde, ale najednou z toho byla strašlivá láska. Opět sfouknuto na zhruba 50 stranách. A ten zbytek je jen vata o ničem.
Bylo to strašlivě nezáživné, ale nerada nedočítám knížky, takže jsem se prokousala až na konec. V poděkování autorka píše, jak obrovské úsilí musela vynaložit při psaní tohoto dílu série, který vlastně dopsala na přání čtenářek. Myslím, že my jsme vynaložili nemenší úsilí při jeho čtení.

renefer
31.03.2020 3 z 5

No moc mne to nebavilo. Nevím jestli je to teď tou stresující dobou ale prostě jsem se nemohla začíst. Ani jedna postava mi k srdci nepřirostla a tak jsem ve finále fandila démonovi.


hana4834
22.08.2017 2 z 5

Zajimaví námět na knihu jen slabě zpracovany

Kerelína
03.08.2015 1 z 5

Řekla bych, že kniha má skutečně velký potenciál. Ale hrozné zpracování.

Bohužel jde o jednu z dalších knih, u které jsem neměla dostatečnou vůli na to, ji dočíst. V ději jsem se neuvěřitelně ztrácela. Nevím, jestli to bylo mnou, protože jsem se dostatečně nesnažila a nebyla soustředěná, a nebo chybou stylu. Ale obávám se, že to druhé. Kniha byla příliš zmatená a zdálo se mi, že autorka až chvílemi neví, co vlastně chce říct.
Další věc, která mi neuvěřitelně vadila bylo, že v mé četbě (do které jsem se opravdu HODNĚ nutila) uběhlo sto stran, ale v celkovém ději neuběhlo téměř nic.

Přijde mi líto dát čemukoli odpad, takže aspoň tak 1 hvězda (nejspíše za snahu?), ale znovu už do toho rozhodně nejdu.

Kejticka
29.12.2014 4 z 5

V knize se mi hrozně líbilo, jak Tanja popisovala pocity Adama jakožto šelmy. Právě díky tomuto jsem se ke knize vrátila i podruhé. I když k tomu přispěla i skutečnost, že se začátek odehrává ve Francii. Příběh je z části originální a z části ohraný, co se týče krvavé odměny. Určitě je to kniha u které jsem ráda, že je součástí mé knihovny.

kacka2794
19.11.2014 1 z 5

Musím souhlasit s tím, že je to neuvěřitelná slátanina. Přečetla jsem ani prvních 100 stran a pak knihu odložila, protože toto jsem opravdu neměla zapotřebí. Zamotala jsem se v ději a to, že se za sto stran vlastně vůbec nic nestalo jsem prostě neudýchala a následně knihu zavřela a odložila. Skutečně nedoporučuji.

Shinju
18.11.2014

Druhé setkání s německy píšícím autorem. A opět zklamání. Dobrý nápad na příběh, ale nudně zpracovaný.

radka6016
16.11.2014

Bohužel kniha je nudná a popis děje a scén byl nečtiví..Nebylo tam pořádně čeho se chytit aby vás to vtáhlo.

Mishell14
21.08.2014 2 z 5

Knihu jsem dočetla a musím říct,těšila jsem se na akci a na to, že nejsem romantický tip tak i ty romantické scény a popisy děje mi přišli suché a nudné. 2* Spisovatelka mě tedy zatím neoslovila... Dám příležitost i jejím dalším románům a snad názor změním.

sipkulka
23.05.2014 odpad!

Knížku jsem otevřela . Stěží přelouskala cca 20 str. a zase zavřela protože takovouhle nečitelnou slátaninu už sem dlouho neviděla .........

Monanan
14.12.2012 1 z 5

Knihu noční záře jsem dostala darem od manžela jako novinku na trhu a ospěvovanou moderátory Rádia 1 v reklamách:-))
Těšila jsem se na poutavý příběh podle popisku na obálce.
Takové zklamání!!!!!! NUDA, NUDA, NUDA!!!!!
Do 60 strany jsem trpěla, po 130 straně se příběh trochu dál do pohybu, ale nic extra. Milostné scény nic moc, žádna jiskra která by mě přiměla nepustit knihu z ruky.
4 stovky za takovou slátaninu. Teda když je pani Tanja Heitman jednou z neuspěšnějších spisovatelek Německa, mně teda neoslovila a už si od ní určitě nic nekoupím.
Tak jsem se ješte asi nenudila - utrpení až do posledné strany a povinne si to manžel přečte taky a vím, že už mi knihu určitě jako dárek už nikdy nekoupí :-)))
NEDOPORUČUJI!!!!!! Tak 15% za hezkou obálku!!!!! Ale jinak tak nudné že jsem pokaždé zaspala jako mimino:-)

Autorovy další knížky

Tanja Heitmann
německá, 1975
2012  56%Noční záře
2010  59%Zimní měsíc
2011  62%Ranní červánky

Kniha Noční záře je v

Právě čtených2x
Přečtených83x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených7x
Knihotéce103x
Chystám se číst55x
Chci si koupit8x