Shinju Shinju komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Film byl lepší :)

15.03.2014 1 z 5

Japonsko v detailech Japonsko v detailech Michal Cihlář

Moc pěkná kniha, jak na čtení tak po vizuální stránce. Určitě doporučuji. V knize je od každého trochu z historie, z nové doby, postřehů, zajímavosti, typů na výlet kam se v Japonsku podívat a spoustu dalšího. (ノ◕ヮ◕)ノ*.

01.03.2022 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Zklamaní. Zatím první kniha od této autorky, která se mi nelíbila a je průměrnější než jiné knihy, je to takové nebe a dudy oproti ostatním knihám. Vůbec jsem se nedokázala začíst a vžít se do života postav. S Hunger games to má společného jako co???? Spíše bych to přirovnal k Nerv: hra o život. Napětí a akce na bodu mrazu, nebylo nějak moc dobře vykresleno. Knihu jsem dočetla do strany 86 a stéle jsem měla pocit že se nic neděje, zbytek jsem pouze protistovala, a chvilkami pročítala. Kniha je pro mladší čtenáře až moc.

21.11.2021 odpad!

Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc Alena Kennedy

Kniha se mi velmi líbila, jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a dozvědět se zase něco nového. Velmi doporučuji.

11.12.2020 5 z 5

Gantz 27 Gantz 27 Hiroja Oku

Tato manga série je dobrá. Ale připadá mi, že tento díl byl nejzajímavější a nejlepší z celé série, protože jsme se za těch 26 dílů dozvěděli něco nového. I když je to manga akční konec tohoto dílu mi připadal více akční než všechny předchozí díly. Těším se na další dál vypadá to na dobrý rozjezd dalších dílů.

10.12.2020 5 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Jedna hvězdička za kresbu. Známý příběh, trochu jinak, kdyby autorky radši vymyslely vlastní příběh, nebylo by to takové plýtvání papíru.

22.09.2020 1 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

No čekala jsem něco lepšího.

14.07.2020 1 z 5

Sláva strojů a měst Sláva strojů a měst Jaromír Rašín

Tato kniha by měla být čtená jako Bible. Lidé by si občas mohli častěji uvědomit, co je důležité a hlavně sledovat, to co se děje kolem nich. Naše společnost čím dál více řeší zbytečnosti (protože si myslí, že je v blahobytu). Ale kdyby více sledovala, co se děje třeba v zemědělství (kdy naše soběstačnost v tomto odvětí se = rozvojové zemi). Sucho, které nás bude ničit, ale stavíme bazény dál. Už hrozí to, že budeme muset pít několikrát recyklovanou tu samou vodu, která bude obsahovat hormony z antikoncepce a jiné látky, které už nyní mění pohlaví ryb. I Praha má vody málo a za chvíli budeme pít vodu z Vltavy, aniž by se někdo zmínil, že je to nebezpečné, protože dle odborníků zatím vše z vody odfiltroval neumíme. A spoustu dalších, ale lidé se jen plácají a řeší jen to, že jsou v depresi z toho, že na Facebooku má někdo něco lepšího než já.

14.05.2020 5 z 5

Coffee Shop Coffee Shop Karla Díaz

Od tohoto komiksu jsem čekala něco lepšího. Ne jenom dobrou kresbu.

25.12.2019 2 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Překrásně namalovaný komiks. :)

28.11.2019 5 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

"Řeknu ti ale tohle: Svět, který jste si vytvořili, je odsouzený k záhubě. Takhle se nedá pokračovat. Snažíte se o růst za každou cenu. Chcete víc technologií, víc lidí i víc svobody, a celou dobu přitom škrtíte planetu, na které veškerý život stojí." Eddie (Styx).

A teď k hodnocení. Pokračování super. Kniha působí dojmem natahovaní děje, ale i přesto v každé kapitole dokáže překvapit.

28.11.2019 5 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Taková rozporuplná kniha, na které bylo něco kouzelného, proto jí lákalo číst. Byla to kniha o cestování v čase, ale pojatá jinak než je zvykem u takových příběhů. Určitě doporučuji, ale jestli v knize čekáte něco velkolepého tak se možná zklamete.

16.11.2019 3 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Další díl přečtený. Je to prostě super čtení. :)

29.09.2019 5 z 5

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Taková neobvyklá knížka, kterou čtete s tím, že se dozvíte nějaký závěr a to vás nutí číst dál. Přečteno jedním dechem. Líbí se mi, jak autorka dokázala originálně popsat denní rutinu práce na farmě.

08.07.2019 2 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Knihu jsem dostala jako dárek. Jinak bych si ji nevybrala. Další obyčejná detektivka, které v poslední době vychází jak na běžícím pásu a zabírají plno místa v knihkupectví.
V knize absolutně chybělo napětí. Vraždy byly pouze hole popsané, jako když si přečtete v novinách titulek. Když už jsem se pročetla stránkami, kde hlavní hrdinka zapila svůj 1000 Xanax a upekla dort, byla jsem ráda, že kniha končí. Za mě ztráta času. Asi je lepší sáhnou po jiné knize, kdo nechce číst otřepanou klasiku o skupince lidí, která je povražděna.

01.07.2019 odpad!

Věštění z krajky Věštění z krajky Barry Brunonia

Za mě zklamaní. Nedočteno. Ale kdo ví, třeba se ke knize někdy vrátím.

01.07.2019 odpad!

Kniha byla velkým zklamáním. Očekávala jsem něco jiného.

03.09.2018 odpad!

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Můj snad první předčtený český komiks po Čtyřlístku. Musím uznat, že mě vůbec nezklamal. Bylo to příjemné letní čtení, které trochu nutilo k zamyšlení o chování lidí a zvířat. Určitě doporučuji.

28.07.2018 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Autorka je prostě nepřekonatelná! Další skvělá kniha, která pojednává o častých problémech v životě lidí. O knize bych neřekla, že je nejslabší knihou autorky, ale asi pro mnohé to není tak extra téma, které zaujme širší spektrum lidí. U knihy mi přijde, že je více orientovaná pro mladší dospělé čtenáře.

27.01.2018 5 z 5