Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc

Trvalé bydliště Klondike aneb Kde medvědi dávají dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127774/trvale-bydliste-klondike-aneb-kde-medvedi-davaji-dobrou-noc-127774.jpg 4 12 6

Životní příběh českých emigrantů, kteří žijí ve srubu na Yukonu uprostřed krásné, ale drsné kanadské přírody. Důležitou součástí jejich obživy je lov. Ať už rybaření coby živnost, lov zvěře pro upotřebení v kuchyni i odstřel medvědů nejen kvůli jídlu, ale také kvůli bezpečnosti, patří do každodenního života Kennedyho i Aleny, již trampové znají pod přezdívkou „Mývala“. Život bez elektřiny, tekoucí vody i dalších výdobytků „moderní“ civilizace je nejen výzvou k přežití v drsnějších podmínkách, ale také klidným žitím, ve kterém není místo pro hektičnost a spěch. Alena Kennedy vás velmi čtivou a zábavnou formou nechá nahlédnout do životního stylu, o němž většina českých trampů, milovníků přírody a obdivovatelů Londonovek mohla jen snít. Zavede vás do míst, kde se dodnes jezdí po zasněžených pustinách se saněmi a psy a namísto televize je možné sledovat úchvatné divadlo polární záře. Neméně důležitá je pro Alenu Kennedy také historie - srub, v němž manželé bydlí, postavili v dobách zlaté horečky staří zlatokopové a ona sama se významně podílela na určení místa posledního odpočinku polárníka Jana Eskymo Welzela.... celý text

R47
08.02.2021 3 z 5

Čtivé. Nedostanete vlastně žádný zvláštní osud, žádné šílenosti, až na to, kde se usazují.

Shinju
11.12.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a dozvědět se zase něco nového. Velmi doporučuji.

borupet
15.01.2020 3 z 5

Poměrně stručné, jasné, výstižné. Některým úsekům je věnována větší pozornost, některé autorka jen tak na okraj zmínila. Asi podle toho, co považovala za důležité. Do příběhu jsem se nemohla začíst a najednou mě překvapil konec, tam, kde jsem ho ještě vůbec neočekávala... Knihu autorka věnovala svým dvěma synům, ale vyprávění končí krátce po narození prvního...

pajaroh
13.01.2020 3 z 5

Zajímavé vypravění jedné ženy, která se nebála žít svůj romantický sen a přijala bez větších obav šanci, která se ji nabídla. Nic není růžové ani černobílé, ale autorce její spokojenost s životem, který si zvolila, prostě věřím. Jednoduše a výstižne napsané, taky kdo by čekal literární kudrlinky od někoho, kdo žije v dřeveném srubu kanadské samoty. Jen ten konec mi přišel hodně useklý, jako by kus knihy chyběl.

knihovniceS
22.03.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je to už dost dlouho a zanechala ve mně hluboký dojem a obdiv k autorce. Pravdivý a napínavý příběh z jejího života z velmi drsného prostředí. Doporučuji k přečtení .

Ellis
16.11.2015 5 z 5

Skutečné příběhy ze života čtu velmi ráda. Zároveň knihy o drsné přírodě severu, Yukonu. V této knížce je krásně spojeno obojí a Aleně se vyprávění moc povedlo. Ač není spisovatelka, tak knížka krásně plyne, vtáhne vás do děje a přiblíží, jak se české emigrantce žije v drsné přírodě. Počtete si o zimě, sněhu, psech a psích závodech, lidech na kanadském severu, lovu lososů, medvědech a dalším. Obdivuji ji, že dokázala vést takový život v těch mrazivých podmínkách, nezmrznout ve srubu, vařit a péct v něm a ještě si do něj pořídit miminko :) Ale když máte milujícího manžela a pár přátel, jde vše :)
Vynikající čtení, doporučuji.

Kanada