Zpívá, zpívá, každý pták

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jake Whyte je jedinou obyvatelkou starého statku na nejmenovaném britském ostrově, v místě neutuchajících dešťů a silných větrů. Je to jen ona, divoký pes a stádo ovcí. Přesně tohle si přála. Ale něco každých pár dnů přichází a trhá ovce... Může to být cokoliv. Les je plný lišek a žije v něm také podivný člověk, který vypráví legendu o podivném, obrovském zvířeti. Jake utíká před temnou minulostí, příběhem, který se odehrál před mnoha lety tisíce mil odsud, na druhém konci světa. Památkou jsou jizvy a šrámy na jejích zádech... Román získal tři ceny: Miles Franklin Award, Encore Award a Jerwood Fiction Uncovered Award. Byl v užším výběru na Costa Novel Prize a James Tait Black Memorial Prize...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328801/zpiva-zpiva-kazdy-ptak-z0E-328801.jpg 3.338
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Omega
Orig. název:

All the Birds, Singing (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Zpívá, zpívá, každý pták

Přidat komentář
bajca6
21. května

Knihu jsem nedočetla pořád jsem čekala, že se něco stane nějaký zlom v ději a stále nepřicházel...ukolébavý děj, který mě otrávil, asi to není knížka pro mě.

13werka
12. května

Tak do poloviny jsem se do knížky nemohla vůbec začíst a uvažovala jsem, že ji odložím. Pak jsem se zorientovala v dějových rovinách a jejich posloupnosti, četlo se mi trochu lépe a knížku jsem dočetla. Ale na můj vkus bylo v příběhu příliš mnoho nevyjasněných otázek a nejasných míst, včetně hodně otevřeného konce, styl psaní mne taky moc nezaujal. Prostě tohle nebyl úplně můj šálek čaje.

slečnaBarbora19
04.05.2018

Zajímavé prolínání minulosti a současnosti, podle mě neotřelý způsob. Hodně otevřený konec mě trochu rozladil a nevěděla jsem, co si myslet. Nicméně zajímavý zážitek.

Alma-Nacida
16.04.2018

Hodnotím čtyřmi hvězdami, protože pět si nechávám pro knihy, které mě doslova porazí. Ale uznávám, že zde mnoho nechybělo a taky bych byla poražena. :) Neměla jsem žádný problém s časovými rovinami, ani mě to nijak nerušilo, ba právě naopak. Myslím, že takhle bylo pro mě snazší udělat si názor na to, co se to sakra děje v přítomnosti. :) Jediné, co bych vytkla, je, že podle obsahu retrospektivy by měla být hlavní hrdinka opravdu hodně mladá, a to bych podle předchozího děje vůbec nehádala, působila na mě jako ženská dost po třicítce.

hvězdo.kupa
20.03.2018

Protože seriál McLeodovy dcery je moje srdcová záležitost, těšila jsem se na tento příběh z farmy, o samostatné nebojácné ženě.
Prvních dvě stě stran jsem byla zmatená, netušila jsem, o co vlastně jde, a na těch posledních dvaceti stranách jsem pochopila prolínání současnosti s minulostí a to, že současnost je vyprávěná popořadě, kdežto minulost zpětně. Za tento nápad dávám plusový bod, i když v tom byl chaos.
Ale stejně nedokážu říct, o čem to vlastně bylo. Co byla ta děsivá věc jsem se nedozvěděla a to nedokážu odpustit. Fantazie má v knihách místo, ale vocaď pocaď.
Knížka podle mě postrádá jakoukoli pointu, zápletku, ponaučení - cokoli. Možná, kdyby měla víc stránek, víc slov, pustila mě blíž. Zase jsem se nechala zlákat krásnou obálkou... ;)

zuzad
09.02.2018

Nápadité dějové linky, které udržují vaši pozornost tak, že pokud byste knihu odložili před koncem, nikdy se nedozvíte, jaký má začátek :-) konec je otevřený, což každému nebude vyhovovat. Já si ale myslím, že přišel právě včas a je to tak v pořádku.

Toffee
12.11.2017

Hutná, tísnivá atmosféra, kterou umocňuje nezaujatý, strohý až tvrdý způsob vyprávění. Přesně taková je ale i hlavní postava, i když brzy je zřejmé, že za částí tvrdosti se skrývá fakt, že je vyděšená a před něčím utíká. Střídavě jsem váhala, jestli není blázen, nebo jestli jí dostihlo něco z minulosti, protože i z paralelní retrospektivy tušíte, že se jí něco hrozného stalo. Mrzelo mě, že to autorka takhle dobře nedotáhla až do konce. Jen u jedné části příběhu nabídla vysvětlení (čtenář si ale i tak musí hodně domyslet), další nechala tak nějak zamlžené. I přesto dám 4 hvězdy, protože atmosféra a styl vyprávění si to zaslouží.

Elisa220
26.10.2017

Pro mě to byla knížka o naději. Mám ráda, když se potkají dva outsideři. Nikdo neví odkud přišli a kam si to nasměrují, neukotvení lidé, které možná honí minulost nebo jen její stíny. A vy můžete luštit co skrývají.
Jake, u které bylo jasné od prvních vět, že růžovým sadem do přítomnosti zrovna neprošla. Tvrdá ženská, co se nebojí spoléhat sama na sebe a co umí přežít ledasco a obstát i mezi střihači ovcí. Právě u tohoto příběhu mi otevřený konec vůbec nevadil. Dopsala jsem si ho sama...


Štítky

anglická literatura

Autor knihy

Evie Wyld

Evie Wyld
anglická, 1980

Kniha Zpívá, zpívá, každý pták je:

v Právě čtených2x
v Přečtených42x
v Čtenářské výzvě12x
v Doporučených4x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit8x