Shimy Shimy komentáře u knih

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Skvělá kniha obsahující všechny známé i méně známé báje a pověsti. Jen jsem ji četla trochu déle, vzhledem k množství obsažených informací a krátkosti povídek. Bylo to pro mě náročnější čtení, jelikož si čtu převážně večer před spaním a to nešlo moc dohromady s tím, abych se na to mohla dostatečně soustředit. Takže jsem si mnohdy musela nějaký odstavec přečíst vícekrát, abych si alespoň něco z toho zapamatovala :)

06.03.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Knihu jsem se rozhodla přečíst kvůli čtenářské výzvě a plánovala jsem ji číst před Vánoci. Bohužel to mi nevyšlo, ale i tak jsem ji stihla dočíst do konce roku, kdy bylo ještě takové to povánoční období :) Je moc hezky pojata a i přesto, že už je tak stará, dala by se zasadit i do dnešní doby, což se mi moc líbilo. Obvykle takový styl knížek nečtu, ale vzhledem k tomu, jak byla kratičká, jsem ji měla rychle přečtenou a ani mi to nestihlo vadit.

28.01.2019 4 z 5

To To Stephen King

Těším se vždy na přečtení knihy od Kinga, ale na tuhle jsem se těšila nějak záhadně víc. Naprosto splnila má očekávání, až na konec. Příběh dětí i dospělých mě naprosto pohltil a jen málokdy jsem na něj přes den zapomněla, než jsem zas večer mohla pokračovat ve čtení. Někdy to bylo i dost namáhavé-neustálé prolínání životů dospělých a hned zase dětí, někdy jsem po pár dnech vynechání pravidelné četby, měla co dělat, abych se zase zorientovala. Překvapivě mi přijde, že jsem měla raději vyprávění z pohledu dětí, než dospělých. Napomohlo tomu nejspíš i to, že když jsem byla cca v polovině knihy, zároveň jsem zhlédla v kině i 1. část filmu z pohledu dětí. Bohužel mě jaksi zklamal konec, přišel mi tak strašně odlišný od celého průběhu knihy. Když to tak odhadnu, tak celých 1 000 stránek jsem se od knihy jen těžko a se slzou v oku odtrhávala, ale těch posledních 100 jsem dolouskávala spíš tak, jakože prostě musím. Něco mi říká, že mé nadšení začalo nejspíš vyprchávat u části, kde Beverly "dokazovala přátelství" kamarádům.. A upřímně mi ten konec To nedával ani moc smysl. Ale i tak mi to rozhodně nezkazilo celkový dojem z knihy. Byla skvělá, nevěřila bych, že mě takhle dlouhá knížka až v takovém rozměru zaujme a za celou dobu neznudí.

18.01.2018 5 z 5

Tvář v okně Tvář v okně * antologie

I přesto, že mi přišlo takové divné, že hlavními postavami byly pokaždé děti, tak i tak se mi kniha docela líbila, příběhy byly pokaždé něčím zvláštní a zajímavé.
První povídka Tvář v okně se mi hodně líbila, ale nejvíc z knihy se mi asi líbily Vzkazy ze záhrobí, u nich jsem byla stále napnutá, co se z toho vyklube. A Hodiny zkázy, ty byly podle mě asi nejslabší povídka, ale i přesto, hodně zajímavě vymyšlený nápad na povídku.

12.07.2017 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film, a to nedělám příliš často a ráda. Celou dobu jsem si totiž samozřejmě představovala hlavní postavy vzhledově tak, jak jsem je viděla ve filmu. Ale ani tak mi to zážitek z knihy moc neubralo, protože v několika směrech se přeci jen kniha od filmu dost liší. Za mě určitě palec nahoru. Tak jako styl psaní Stephena Kinga, zalíbil se mi i styl jeho syna :)

01.06.2017 4 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Nevím, co si o téhle knize mám myslet. Často se ve mě mísily pocity, kdy mi přišlo nejdřív samozřejmě hrozně líto zneužívané nevinné holčičky a starého chlapa jsem nenáviděla, za to, co jí prováděl. Někdy jsem se ale naopak přistihla, že mi je líto pedofila, a že ta malá holka by si zasloužila pár facek. Vůbec netuším, co si z toho odnést. Asi jen to - dopřát svým budoucím dětem nádherné a bezstarostné dětství, aby si nemusely "hledat" takového nějakého "podobného Petera".

24.04.2017 3 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Knihu jsem měla přečtenou za krátkou dobu, ale to z toho důvodu, že byla tak slaboučká, ne z toho, že bych se do ní začetla tak, že bych ji nemohla ani odložit. Na druhou stranu, nudná ale také nebyla. Čekala jsem, že se u ní budu bát, ale spíš jsem jen celou dobu čekala, co se stane, a byla jsem napjatá vlastně jen na konci, i když jsem celou dobu věděla, jak to asi nakonec dopadne. I přesto ale nemůžu říct, že bych se u knihy nudila, ale myslím si, že to bylo způsobeno i tím, že měla málo stránek, kdyby byla delší, už bych se asi nudila. Tak nějak nevím, co si o téhle knize myslet, tak dávám takový zlatý střed :)

20.03.2017 2 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tak od Božského bastarda žádný rozdíl, opět nádherná, nadmíru inteligentní, cílevědomá, bohatá slečna, co má skryté sexuální choutky, o kterých dříve ani sama nevěděla, jelikož měla jen jednoho chlapa před touto sexuální mašinou v podobě opět k sežrání krásného, namakaného a mega bohatého fešáka z uznávané rodiny. Opět velmi nenáročné čtení, hezky se u toho odpočine. Sice tahle "božská" série bude celá na jedno brdo, ale nevidím důvod, proč bych si časem zase nepřečetla i další díl, není to sice nic excelentního ale rozhodně neurazí :)

06.03.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Popravdě jsem byla docela zklamaná, ale to bude asi i trochu moje chyba. Knihu jsem už měla koupenou asi dva roky v knihovně a pořád jsem jí odkládala, jako, že tak super knihu si přečtu přece až za lepších okolností atd. Před měsícem jsem se k ní tedy konečně dostala a asi až moc jsem si jí vysnila. Vůbec jsem se u ní nebála, zajímavá samozřejmě byla, a originální jako vždycky od Kinga, ale nějak holt nesplnila moje očekávání. Až závěr to nakonec jakžtakž vyvážil, protože ten se mi líbil hodně, ale jinak celkově mi v knize přišlo, že se nic moc nedělo.

26.01.2017 2 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi víc. Vyprávění z pohledu "Kalibana" mě bavilo, vtáhlo mě do děje, ale vyprávění Mirandy mi přišlo někdy až naprosto zbytečné. Když psala, ohledně únosu, tak se to četlo dobře, ale často, když popisovala svoje zážitky a vzpomínky, tak jsem je jen přelétala skoro jen pohledem, jak mě to nudilo. To bych z knihy naprosto vypustila, její myšlenky na minulost byly nezajímavé a hlavně, než jsem se v nich také vůbec zorientovala. Prostě takový průměr.

17.12.2016 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Takové příjemné oddechové počteníčko. Někdy jsem se sice u některých pasáží musela pousmát, jak byly přiklášlené, aby to klišé krásně zapadlo do romantického milostného příběhu, do takové té červené knihovny. Ale jinak celkově se mi kniha líbila a hezky rychle se četla.

17.11.2016 4 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Přečetla jsem jí jedním dechem. Nejen, že mě rychle vtáhla do děje, ale i díky kratičkým kapitolám, u kterých jsem si vždy po přečtení řekla, že jedna další kratičká mě ještě přece přečíst nezabije :) Kniha se mi tedy líbila, ale nevadilo by mi, kdyby byla delší, takhle mi všechno přišlo nějak až trošku moc zrychlené.

26.10.2016 4 z 5

Trochu slabší knížka, než jsem u Kinga zvyklá, ale to neznamená, že špatná. Policajt z knihovny byl někdy až zbytečně zdlouhavý, ale i tak napínavý. Sluneční pes by mohl být podle mě taky o mnoho kratší, ale taky se mi svým způsobem líbil.

18.10.2016 3 z 5

Z časožroutů jsem byla úplně unešená, bylo těžké je odložit. Jen mi trošku chyběl úplně dovysvětlený konec, jak to pak sdělili ostatním lidem, že z celého letadla se najednou vrátilo jen snad 8 lidí. Ale takový je už King, úplně samotný konec si musí většinou domyslet čtenář sám, jak by si to představoval zrovna on, a to se mi na něm na jednu stranu hrozně líbí :). Do skrytého okna do skryté zahrady jsem se začítala déle, protože se mi na této povídce už od začátku něco tak nějak nezdálo (na konci jsem pochopila proč, soudě podle toho, jak povídka nakonec dopadla), ale i tak to bylo také moc napínavé čtení. Ale spíš než strach ve mě povídka vyvolávala smutek, přišlo mi neustále líto hlavní postavy. A už se těším, jaké budou další dvě povídky, které jsem začala číst hned po těchto.

13.09.2016 4 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Toto byla první biografie, kterou jsem v životě přečetla a rozhodně jsem nečekala, že se mi bude tak dobře číst. Bylo to zajímavé čtení, i když jsem toho hodně o Kingovi už věděla, i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Super pro toho, koho zajímá i život tohoto spisovatele a nejen jeho skvělé knihy :)

09.08.2016 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha mi přišla napínavá od začátku až do konce, také proto jsem jí přečetla tak rychle, protože jsem jí vzala do ruky kdykoliv, když byla příležitost. Jen, ne že by mě úplně zklamal, ale docela mě překvapil ten šťastný konec. Holt od spisovatelova otce jsem zvyklá na něco jiného☺ Ale super, zajímavé počteníčko.

19.06.2016 5 z 5

Misery Misery Stephen King

První film od Kinga, který jsem viděla dřív, než jsem si přečetla knížku. Proto jsem se docela bála, aby mi to nezkazilo požitek a překvapení v knize, ale naštěstí se tak vůbec nestalo. Zatím totiž jakýkoli film na motivy Kingovy knihy, co jsem viděla, nikdy nebyl úplně totožný s knihou. Navíc Misery už jsem viděla i před delší dobou, takže jsem si to zas až tak do podrobna už nepamatovala. Ale podle mě byla kniha mnohem drastičtější a byla jsem často stejně napjatá a vystrašená jako hlavní hrdina. I přesto, že si už nemůžu dovolit pročíst celé dny, alespoň na pár stránek jsem si čas denně vždycky našla. Takže vřele doporučuji, neodtrhnete se od ní.

27.05.2016 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Líbily se mi všechny povídky, každá mě něčím vtáhla do svého kratičkého děje. Od Kinga mám víc v oblibě tedy spíš romány, ale tahle uzounká knížečka mě mile potěšila. Takže určitě doporučuji, a kdyby se náhodou nelíbila, tak nezabere vůbec žádný čas :)
Musím hlavně vyzdvihnout úplně poslední povídku "Na dobrou noc". Jelikož moje první knížka od Kinga, kterou jsem četla, bylo Prokletí Salemu, tak se mi strašně líbilo propojení poslední povídky právě s touto knihou.
Povídky podle mě od nejlepší: Na dobrou noc,Římsa, Nekuřáci, a.s., Šroťák, Mrtví se někdy vracejí, Poslední příčka žebříku, Bojiště, Noční směna

25.04.2016 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Po dlouhé době jsem se každý večer těšila až zase zapadnu do postele a budu pokračovat ve čtení. Byla to vážně docela napínavá kniha, kde bylo dost překvapivých zvratů. Můžu jen doporučit, myslím, že nikoho neurazí.

02.02.2016 4 z 5

Dvě Dvě David Glockner

Pro mně docela delší rozjezd, ale o to víc pak měla kniha ke konci spád. Posledních cca 50 stránek jsem přelouskala na posezení, nemohla jsem se od ní odtrhnout, byla velmi napínavá. Několikrát jsem byla hodně překvapená, jak co nebo kdo dopadl. Kniha není ani moc dlouhá, tudíž zbytečně nic neprotahuje, spíš jsem si občas musela nějakou větu nebo odstavec přečíst i víckrát, abych se ujistila, že se to vážně stalo.

12.01.2016 4 z 5