Shanib Shanib komentáře u knih

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Trochu zbytečně natažené a mrzelo mě, že hlavní postavou zde byl malý Barney zatímco Lacey s Joesburym byli hodně v pozadí. Kdo mi lezl na nervy, byla však Dana. To, že byla Lacey nevyrovnaná dokážu pochopit, přeci jen si prošla peklem a dá práci se z toho vyhrabat.
Pro mě stále pět hvězdiček, protože jsem se celý den nemohla dočkat, až večer zase vezmu knížku do ruky

18.10.2018 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělé jako předchozí díl! Tentokrát jiný styl vyprávění, ale proč ne. Musím se však přiznat, že Eviny pasáže jsem se nutila nepřeskakovat, protože mě daleko více zajímal pohled Joesburyho a Lacey. A když měli společnou "scénu", tak jsem se těšila na každou příští větu. Jinak si nejsem jistá, zda mi nevadilo, že některé části děje byly jen naznačené, a tak to, co se stalo, si člověk musel domyslet.

14.10.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Konečně mě opět chytla knížka hned po prvních několika stránkách a vůbec se mi ji nechtělo odložit. Přiznám se, že místy jsem si vzpomněla na Roberta Bryndzu a jeho Ericu Fosterovou, ale postavy mi zde byly daleko více sympatické. Také se mi líbil styl vyprávění. A ten konec? Vůbec jsem to nečekala. Totiž myslela jsem si to v půlce knížky, pak jsem od té myšlenky úplně odešla a pak tohle? Sharon Bolton mě dostala a jdu na další díl.

10.10.2018 5 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Po dlouhé době jsem se vrátila s těmto dvěma autorkám a připomněla jsem si tak, jak dokonalé dialogy a hlášky dokáží psát :D Souhlasím s tím, že konec byl trochu uspěchaný a Brada si mohli více vychutnat, ale což už. Těším se na další knížku.

06.09.2018 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Konečně jsem došla k tomu, abych měla Blaire ráda. Rush byl úžasný jako vždy, ačkoliv jsem musela souhlasit s občasnou poznámkou některých postav, že ztratil koule. To, že se děj místy soustředil i na jich přátele mi nevadilo. Nějak se ty stránky popsat museli, abychom se mohly s příběhem ústřední dvojice rozloučit. Navíc tak autorka poukázala na další díly.

Všechny tři knihy jsem přečtla za jeden víkend. To mluví za vše. Navíc jsem si v originále sehnala i zbylé díly, a tak jsem moc ráda, že se všemi hrdiny ještě nemusím rozloučit.

03.09.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Na prvních pár stránkách se mi příliš nelíbilo vykreslení postav...protože vlastně chybělo. Nebyly tam žádné hlubší myšlenky hrdinů a ani vyjadřování pocitů či emocí. Říkala jsem si, že spisovatelka se s tím tedy moc nepáře. Pak jsem se ale najednou začetla a zjistila jsem, že "ono" to nějak přišlo, ani nevím jak. Je to krásná knížka na odpočinkové čtení, kdy se chcete hloupě usmívat nad romantickými pasážemi, protože to Blaire a Rushovi strašně přejete

29.08.2018 5 z 5

Zabijákova hra Zabijákova hra Ward Larsen

David Slaton je zkrátka dokonalý zabiják. Moc se mi líbí, jak je vždy o krok napřed před svými nepřáteli, aniž by to samotný čtenář tušil, dokud nenastane na pravá chvíle. Propracované od začátku do konce, jsou zde staré i nové postavy, malá romantická linka a jedna akce za druhou. A ten konec? Páni!

29.07.2018 5 z 5

Nejznámější potápěčská místa na světě Nejznámější potápěčská místa na světě * antologie

Kniha plná nádherných fotografií a výstižného popisu, která ve vás vzbudí touhu po podmořském dobrodružství v různých koutech světa. Dokonce jsem si i začala hledat kurzy potápění s přístrojem :D

15.07.2018 5 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Také jsem viděla nejdříve film a poté knihu. Možná by mi to nyní vadilo, ale už je to hezkých pááár let, co jsem knihu četla. Vzpomínám si, že se mi moc líbila. Myslím, že mi tenkrát bylo 13. Byla jsem blázen do Egypta a měla jsem načtené všechny možné publikace o tamní mytologii.

02.07.2018 4 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Zkoušela jsem číst Jacka Reachera a Poutníka. Ale byla to prostě nuda, a tak jsem k této knize přistupovala s velkým váháním, které se nakonec ukázalo jako zcela zbytečné. Bylo to super! Postavy mě nesmírně bavily, děj měl ten správný spád a zápletka byla pečlivě promyšlená a podávaná ve správných dávkách. Poslední stránky jsem už přímo hltala. Místy mi styl psaní připomínal mé oblíbené politické thrillery od Philipa Shelbyho. Někde jsem i četla, že plánují knížku zfilmovat. Mezitím se každopádně vrhám na druhý díl.

17.06.2018 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Kvůli příběhu jsem skoro ani nešla spát. Moc se mi líbil netradiční styl vyprávění, vývoj hlavních hrdinů byl logický a slovník k postavám seděl. První část mě bavila o něco víc než ta druhá - asi protože to bylo uvolněnější a byla tam spousta pušťuchování. Když jsem přečetla poslední stránku, nahlas jsem si řekla: ,,To bylo tak pěkný."

19.05.2018 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Chci další díl! Honem. Bylo to super, stejně tak jako předešlá knížka! Přemýšlím, co bych tomu vytkla, ale nic mě nenapadá. Určitě doporučuji, pokud se chcete zasmát, trošku zasnít a vypnout.

17.05.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Super čtivé, zábavné, romantické a odpočinkové. Kniha se mi moc líbila a už teď vím, že jsem ji nečetla naposledy. Ze začátku mi trochu vadilo, že spolu dva dospělí lidé mluví jako puberťáci, ale nakonec jsem si zvykla. Trochu jsem pořád čekala na nějaké větší drama, ale to se nekonalo. Nevadí, stejně to bylo výborné a plynule přecházím k druhému dílu WAGs.

16.05.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak trochu jsem tušila, kdo za tím vším je, ale byla to pořád jen domněnka a motiv jsem neuhádla vůbec, takže posledních 100 stránek jsem naprosto hltala s otevřenou pusou. Také jsem ráda, že Erika byla konečně trochu uvolněnější a občas si sundala tu drsnou masku.

12.05.2018 5 z 5

Do úsvitu Do úsvitu Philip Shelby

Jeden z nejlepších thrillerů jaké jsem kdy četla. Příběhu nechybí vůbec nic. Dokonale propracované postavy, napínavý děj od začátku do konce, vývoj vztahů mezi hrdiny v pozadí, skvělá záporná postava a zakončení. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

10.05.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Vlastně ani nevím, jak bych svůj názor na knížku shrnula. Bylo do dobré? Ano. Byla jsem napnutá ohledně dějového vývoje? Ani ne. Přirostly mi k srdci postavy? No toť hlavní otázka. Charlie na mě působil místy ušlápnutě a málo průbojně (u právníka bych čekala něco jinéh), jinak mi byl ale sympatický. Okoro a Dee dobře vyplňovali pozadí. Pro mě nejvýraznějšími postavami byly Georgie a Jessica a zároveň ve mě vzbuzovaly naprosto protichůdné pocity. Jessicu jsem nemohla vystát. Nedokázala jsem na ní najít nic, co by se mi líbilo. Doufám, že ji v dalším díle z nějakého důvodu, vysvětleného v pár větách, už vídat nebudeme. Kdežto Georgii jsem si ihned oblíbila. Temperamentní, horlivá a má zajímavou historii. A přiznám se, že bych ji ráda viděla s Charliem :D
Co se týče linky z minulosti, trochu jsem se jí nejdříve lekla, ale pak jsem zjistila, že je skutečně čtivá a dává se jí přiměřeného prostoru.

06.05.2018 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Nemastné neslané. Děj se táhl jak žvýkačka a k dočtení jsem se nutila. Některé pasáže byly zajímavé, ale to už bych si spíš přečetla nějaký cestopis.

01.05.2018 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kdo umí, ten umí. Skvěle napsané tak, že se to čte skoro samo. Na rozdíl od předešlého dílu jsme nyní věděli, kdo je vrahem, což není nutně špatné, alespoň takto nikdy nevíme, s čím autor přijde. Doufám, že v následujících dílech budeme mít příležitost Eriku lépe poznat a uvidíme ji častěji se usmívat, protože zatím na mě působí jako ledová královna, která se za celou knížku usměje jen jednou. Ale zase to zapadá do jejího osobního příběhu, takže si na to nemůžu příliš stěžovat.

29.04.2018 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Z příběhu mám smíšené pocity. První polovina byla nemastná neslaná, vlastně se tam nic moc nedělo a nebavilo mě to. Zato od druhé poloviny mě to chytlo a lámala jsem si hlavu s tím, kdo je záporák, který mě nakonec překvapil. Nicméně dávám pořád přednost Mercy a Adamovi a už se to asi nezmění. To však neznamená, že si nepřečtu pokračování.

21.02.2018 3 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Půlka knihy na mě působí jako průvodce New Yorkem a popravdě, některé popisové pasáže jsem přeskakovala. Jak už tu bylo řečeno, oba hrdinové trochu dospěli a změnili se, hlavně Tyler. Konce mi bylo líto, ale zase na druhou stranu - kolikrát Eden zlomila Tylerovi srdce? Teď se strany obrátily. Nicméně pevně věřím na šťastný konec a těším se na další díl.

20.02.2018 4 z 5