Shanib Shanib komentáře u knih

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Uff knížka mi připomněla, proč tak lpím na happy endech. Dala jsem se do čtení a říkala si, jak je to skvělý příběh. Vtipné slovní přestřelky mezi Reedem a Charlotte jsem si užívala a kolikrát jsem se i nahlas smála. Líbil se mi vývoj jejich vztahu a jak byli jeden pro druhého opravdu stvoření. No a pak přišla ta jobovka a já půl večera probrečela a druhou půlku jsem si googlila roztroušenou sklerózu. Dva dny jsem se přemlouvala, abych se ke knížce vrátila. Když jsem to udělala, četla jsem poněkud opatrně, nechtěla jsem další vytahování kapesníčků, ale na to už naštěstí nedošlo a epilog mě potěšil.

14.06.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Lepší než Dean, ale horší než Vicious, asi tak bych to shrnula. Edie se mi moc líbila. Byla to hrdinka podle mého gusta. Ale ačkoliv měla s Trentem dobrou chemii, tak jsem od jeho postavy na základě předchozích dílů čekala něco...něco víc.

08.06.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Oba případy byly super, ale jejich vyřešení mělo trochu hořko-sladkou příchuť. Občas mi také přišlo, že by děj mohl být kratší.
Líbilo se mi nakouknutí do vztahu Seliny a Luca. Tuším, že spolu nevydrží, ale i tak mi je tato vedlejší postava daleko sympatičtější než Ava, kterou z nějakého důvodu všichni tak moc obdivují. Pak se nám tu rýsuje nová postava Paxe Grahama. Klidně se vsadím, že poleze Lucovi do zelí.

08.06.2020 4 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

U série s Willem Trentem vždycky doufám, že konečně dám těch pět hvězdiček, protože vím, že si je zaslouží, jenže ono to je zase na čtyři. Zkrátka mi tam vždycky chybí to něco, co by z knížky udělalo wow dojem. V tomto díle jsem měla v první polovině potíže zvyknout si na to, že jsme se stále vraceli do stejného času, který už byl jednou odvyprávěn, ale jinou osobou. Ze všech hlavních postav u mě opět nejméně bodovala Sára. Už je s námi hezkých pár dílů, jenže se s ní pořád nemůžu "sžít". A ten dovětek po epilogu bych přesunula na úplný začátek. Takhle na konci nemá moc smysl.
Ačkoliv mám sérii moc ráda, myslím si, že v nejlepším se má přestat. Už teď mi přijde, že devět knížek je na sérii až dost, a to už je napsaný desátý díl.

25.05.2020 4 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

O hodně lepší než Sexy mlékař, ale ne lepší než Sexy farmář. Líbilo se mi hašteření Clary a Archieho a nejvíc jsem se smála v těch dvou případech, kdy ho Clara honila. Bohužel zde však byla i místa, kdy bych hlavní hrdinku nejraději propleskla. Nikdo však není dokonalý a pozitiva převažují. Krásná oddechovka.

04.05.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkáře jsem po Šelmě dlouho oddalovala, protože ačkoliv byla Šelma dobrá, zas tak moc mě neuchvátila. O to větší překvapení přišlo s Hračkářem, protože ten mě bavil od začátku do konce a autor vychytal přesně to, co mi v první knize vadilo. Nemluvě o tom, že Theo už nebyl takový moula, ale zase je pravda, že nazývat se lovcem sériových vrahů a to jeho "MMA" číslo bylo hodně přitažené na uši. No a být v Americe policistou a číst už druhý díl o tom, jak jsou strážci zákona neschopní, tak se asi hodně urazím. Ale je to jenom thriller, nikoli kniha podle skutečné události, takže proč ne. Mně se to moc líbilo a těším se na třetí díl.

15.04.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Romantika jak blázen! A jak hezká. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se děj odehrál. Hlavní postavy jsem naprosto zbožňovala a příběh byl originální. Chvíli jsem si říkala, jestli už děj není až příliš natahován, ale i tak to rychle uteklo. Ke konci jsem málem dostala infarkt a epilog byl naprosto úžasný

28.03.2020 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Z Four Hot Holes byl Dean vždycky můj nejmenší oblíbenec. Nějak jsem mu nemohla přijít na chuť, a tak mě ani příliš nechytl příběh samotný. Nicméně mám pocit, že ať už L. J. Shen napíše cokoliv, stejně to budu mít ráda, takže i když mě Ruckus příliš nebral, pořád se mi ten příběh líbil.
Hvězdičky dávám v rámci celé série. Kdybych to měla hodnotit v žánru, bylo by jich víc.

26.03.2020 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Stránky ubíhaly skoro samy a sympatickými postavami se to jen hemží. Brenna mi ze začátku příliš nesedla, ale pak se to zlepšilo. Jake byl tak dokonalý, až to skoro nebylo možný. Ostatně všichni kluci ze série Briar U a většina z Off-Campus se na svůj věk chová až příliš...skvěle nerealisticky. Ale dobře asi nad tím jenom moc přemýšlím. Přeci jen už nepatřím do primární cílové skupiny čtenářů.
Brala bych, kdyby spisovatelka přišla už s třetí knížkou ze série WAGs.

22.03.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Bylo to milé a romantické. Příběh se mi moc líbil a hlavní postavy mi přirostli k srdci. Kdybych ale nevěděla, kdo je autorem (autorkami), tak bych to na základě příběhu a stylu psaní vůbec nepoznala. Ač nerada, neubráním se srovnání s mým oblíbeným Božským bastardem, kde se nikdo s ničím příliš nepáral, kdežto tohle bylo takové něžné.

10.03.2020 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Po všech těch thrillerech a románech, které jsem s poslední době četla, jsem měla chuť na něco opravdu odpočinkového. Našla jsem přesně to, co jsem potřebovala a kniha splnila veškerá má očekávání. Seznámení se s hlavními postavami ještě před plavbou bylo zajímavé a samotné prostředí plavby atraktivní. Vraha jsem tušila už od začátku, ale pak jsem byla tak na pochybách, že jsem od myšlenky upustila. Nakonec se však ukázalo, že jsem měla pravdu. Líbilo se mi, jak jsem byla stále na vážkách a snažila se udržet krok s Poirotem. Uznávám ale, že množství postav a jmen mi místy taky dělalo trošku problém.

06.03.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Jak už jsem řekla u předchozích dílů - miluju Luca Callanacha :) Ovšem opravdu nechápu, co vidí na Avě, protože už to byl druhý díl, kdy se chovala jako sebestředná nána, a tak jsem si posledních pár stránek přečetla s velkým zadostiučiněním a doufám, že Luc bude alespoň chvíli spokojený a bude se dívat dopředu. Jednu hvězdičku dávám dolů za to, že vlastně všichni vyšetřovali všechno a při závěrečném vygradování se "přeskakovalo" mezi případy jako o závod.

24.02.2020 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Během prvních 100 stránek jsem si říkala, jestli si někdo nedělá srandu a jak tohle může být ten slavný thriller Den pro šakala, který se stal klasikou? Přišlo mi, jako bych četla jakýsi mišmaš, který připomínal satiru. Navíc ta přehršel jmen, leckdy zbytečných, které jsem si nedokázala zapamatovat. Ale vydržela jsem a jsem za to ráda. Už hodně dlouho jsme nečetla něco tak puntičkářsky propracovaného a smekám. Přistihla jsem se, že vlastně Šakalovi fandím, ale jelikož žádná z postav nebyla příliš citově vykreslená, tak mě konec nechal chladnou a jen jsem se pousmála nad dokonalým závěrem.

04.02.2020 4 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Pro mě to byl nejsvižnější ze všech dílů. Narozdíl od těch předchozích jsem se ihned začetla a byla jsem napjatá od začátku do konce. Nic tam nebylo navíc a jedna akce střídala druhou. Zápletka zajímavá a skvěle promyšlená. Marc je čím dál větší sympaťák a s Lucy se jako vždy skvěle doplňují. Líbí se mi, jak ji svojí osobností dokáže ovlivňovat k více lidskému přístupu. Akorát si myslím, že by už bylo na místě, aby si konečně začali tykat :D
Jsem víc než zvědavá, co dalšího na hlavní hrdiny a skupinu Rubicon čeká. Obávám se, že Marca opět čekají perné časy. Doufám, že se brzy dočkáme překladu.

13.01.2020 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Ze série Lacey Flint jsem byla nadšená, a tak jsem od této knihy měla vysoké očekávání, které se nakonec bohužel nenaplnilo. Do čtení jsem se kolikrát musela nutit a už dlouho se mi nestalo, že by mi kniha zabrala tolik času. Hodně jsem se nudila, přišlo mi, že děj nebyl příliš vygradovaný a když už se konečně mohlo něco dít, tak to bylo rychle ukončeno. Závěr přišel zničeho nic, až to vypadalo, jako by si autorka řekla, že už je kniha moc dlouhá a potřebuje to teď hned na dvaceti stránkách ukončit...stejně tak to mohla ukončit o sto stránek dříve a nic by se nestalo.

05.01.2020 3 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

První díl naprosto zbožňuju a už jsem ho přečetla dvakrát. Nemám mu vůbec co vytknout. Na příběh Alexandera jsem se moc těšila, protože měl velký potenciál. Ten ale nakonec nebyl vůbec využit. Z rebela se stal nudný týpek a k Isobel jsem si vůbec nedokázala najít cestu. Občas mi byla až nesympatická. To jestli spolu skončí nebo ne mi bylo jedno. Příběh byl často překombinovaný a občas jsem si říkala, proč to tam proboha ta spisovatelka dává? Div že se tam neřešily všechny možné problémy světa.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já nevím, asi mám úplně jiný vkus, ale mě to taaaak děsně nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a vůbec jsem se nemohla začíst. Ač to dělám velmi nerada, tak jsem své pokusy nakonec vzdala a knihu nadobro odložila. Dala jsem jí babičce a ta mi řekla, že ji dočetla spíše s jakési "povinnosti".

18.12.2019 odpad!

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Co se mi na knize líbilo nejvíc? Ten malý ústřižek ze života Grace a Jonathana. U toho jsem se rozplývala a byla jsem zároveň zklamaná, že nám toho autorka nedala víc. Jinak se děj neuvěřitelně táhl a já si místy už přála mít knížku přečtenou, abych se mohla posunout dál.

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Očekávala jsem trochu víc. Sophia a Matteo mě ani zdaleka nebavili tolik jako Grace s Jonathanem. Obzvlášť Sophia byla nemastná neslaná. Narozdíl od původních dvou dílů si tento už znovu nepřečtu.

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Hlavní hrdinové mi chyběli, a tak bylo hezké se k nim alespoň na chvilku vrátit. Nicméně zápletka mohla být o trochu lepší a bylo to takové letem světem.