Shanib Shanib komentáře u knih

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle Kennedy mám ráda, a tak jsem opravdu nečekala, že knihu nedočtu. Už u jejich předchozích knížek jsem zmiňovala, že její postavy mívají hodně podobné charakteristické a vzhledové rysy a teď to na mě nějak dopadlo. Myslela jsem si, že knížku na čas odložím a pak se k ní vrátím, ale nabízely se mi zajímavější tituly a neviděla jsem důvod, proč se vrátit k něčemu, co je jak ohraná gramofonová deska...nebo to je už zkrátka tím, že jsem knihu věkově přerostla.
Mrzí mě, že třeba autorka už řadu letu nic nedělá s nadějně rozjetou sérií WAGs, kde jsou hrdinové povahově pestřejší.

02.06.2023

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

No nevím...90% knihy jsem čekala, kdy se Grace setká s Niallem. To je zatraceně dlouho. Ze začátku mě bavilo číst o úprku Grace a jak uniká svým pronásledovatelům, ale po chvíli mě to omrzelo a občas jsem něco přeskočila. Na druhou stranu smekám před autorkou, že o tom zvládla napsat tolik stránek v poměru ke zbylému ději. Co mi jinak dlouhodobě u spisovatelky chybí, jsou epilogy. Vždy když kniha skončí, přijde mi, že je závěr hrozně utnutý.

26.04.2023 3 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Knížku jsem málem kvůli hlavní hrdince odložila. Už dlouho jsem nečetla o někom tak otravným, povrchním a materiálně založeným. Wyatt musel mít snad svatozář. Ani děj mě příliš nezaujal. Když to sečtu a podtrhnu, skoro jsem si říkala, jestli to opravdu napsala má oblíbená autorka nenáročných oddechovek, která má talent na postavy. A to nemluvím o tom trestuhodným počtu závorek.

24.04.2023 2 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Člověk si už říká, že víc brutální to být nemůže a ono jo. Tentokrát ale musím říct, že jsem zápletku aneb v čem je jádro pudla, tak trošku tušila. To nic nemění na tom, že jsem stránky otáčela bleskovou rychlostí a hltala každé slovo. Jen mě mrzí, že po většinu děje Hunter vystupuje nevýrazně, až v poslední třetině si nás pustí trochu víc pod kůži. Je ale pravda, že předchozí díly pro něj byly hodně osobní, takže zase chápu, že to chce autor vyvážit, aby se z toho nestal úplně jiný žánr. Čekání na další díl snad nebude tak dlouhé jako v případě Genesis.

18.04.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Druhý díl jede na vlně toho prvního. Líbí se mi, že ačkoliv má Aiden ve svých citech k Else jasno, tak že nevyměknul, jak tomu často bývá, když se bad boy zamiluje do hlavní hrdinky. Zápletka se mi taky líbila, a to tak, že jsem to po dočtení nevydržela a dala jsem se na zbylé díly v originále. A když píšu díly v množném čísle - všichni Aidenovi kámoši mají také svoji knížku a dokonce jsem zjistila, že už jsou i knihy o jejich dětech.

04.04.2023 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Z pera Agathy Christie jsem četla i poutavější kusy. To ale nic nemění na tom, že to je skrz na skrz skvěle promyšlená detektivka. Rozuzlení bylo dokonalé a zlosyn nečekaný. Jako třešnička na dortu bylo "tajemství" obrazu, které mě pobavilo.

04.04.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

L.J. Shen napsala už spousty skvělých knížek a je tak sama sobě nepřítelem. V obecných měřítkách by Nemilosrdný rival dostal pět hvězdiček, ale když to srovnám s Viciousem, Ukradeným polibkem nebo jejími knížkami, které ještě čekají na přeložení (Villain, Bad Cruz, Thorne Princess), tak to jejich úrovně nedosáhne. První polovina knížky byla super, ale pak mi přišlo, že to ztrácí šťávu. Navíc jsem se opravdu snažila, abych měla Aryu ráda, ale z nějakého důvodu mi nebyla tolik blízká jako jiné hrdinky.

07.02.2023 4 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Silný příběh, který chytne za srdce a zároveň ho pohladí. I nějaká ta slza ukápla. Něco takového jsem nečekala. Mám ráda romány, ale většinou jsou jednodušší, protože v knihách potřebuju happy end. Když pak ale člověk přečte něco takového jako je Vzduch, který dýchá, tak to pak všechny ty předvídatelné romantické rychlo knížky blednou.

27.01.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Má první knížka od Kinga, kterou jsem si kdysi dávno vybrala, protože seděla do povinné četby ve škole. Pamatuji si, že se mi děj líbil, mělo to dobrý spád a napívané to bylo tak akorát, aby to zůstalo vkusné a zároveň jsem byla nervózní jak to dopadne.
Bohužel je to zatím také má poslední kniha od autora, protože jsem kdysi zkusila jednu jeho novější a nebylo to dobrý. Ty popisy mě ubíjeli nudou. Těžko věřit, že to napsal jeden a ten samý autor

04.01.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Vezmu stranou to, že tohle by v normálním životě opravdu nefungovalo. Ani jeden z hlavních hrdinů není tak úplně v pořádku a takhle vztah určitě vypadat nemá. Nicméně je to pouze fiktivní příběh a kdyby byli Aiden nebo Elsa "normální", tak by to asi moc lidí nečetlo.
Příběh mě bavil. Děj plynul v postatě sám a čekám na další vývoj mezi ústřední dvojicí. Akorát tak trochu zjišťuju, že mě červená knihovna vyhovuje číst spíš v angličtině. Některé české výrazy mě zkrátka tahají za uši.

15.12.2022 4 z 5

Odplata Odplata James Swallow

Konečně jsem se dočkala pokračování! Ovšem tenhle vývoj jsem nečekala. Ve všech předchozích dílech měli naši hrdinové štěstí, až si člověk říkal, že to snad není možný. A teď je to dohnalo a štěstěna je opustila. Jak jsem otáčela stránky, říkala jsem si leckdy nahlas: "no to snad ne." Za mě nejemotivnější díl ze všech. Konečně se do popředí dostaly i vedlejší postavy, které mi byly sympatické a v minulosti jsem si myslela, jaká je škoda, že nemají víc prostoru. Ovšem to jak autor zamíchal s kartami mě dostalo, až slza ukápla. A návrat jedné staré známé na úplném konci jsem tak trochu čekala. Uff, nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože to určitě bude pořádná jízda.

13.12.2022 4 z 5

V zajetí času V zajetí času Linda S. Howington

Achjo, tohle je už několikátá kniha autorky, která sklouzla k sci-fi a znovu musím říct, že to není moc podařené, zatímco když se drží reality, tak z toho jsou vždycky skvělé kousky. Postavám nemůžu nic vytknout, protože jsem si je oblíbila, ale děj samotný, kdy vlastně třičtvrtě knížky je o tom, co je v budoucnosti jinak než v přítomnosti, zas tak zajímavý není.

30.11.2022 3 z 5

Risk Risk Dick Francis (p)

Má první kniha od Dicka Francise, od které jsem příliš nečekala a o to víc mě mile překvapila. Děj plynul jako po másle, nebyla tam žádná vata a ačkoliv jsem se občas u nějakých účetních věcí musela víc soustředit, tak to nebylo nic překombinovaného. Hlavní postava byla sympatická, ale buďme upřímní, v situacích, ve kterých se Ro ocitl, by se takto racionálně jen málokdo choval. Příběh byl velmi čtivě napsán, a tak se to četlo skoro samo. Takový závan starých dobrých klasických detektivek.

21.11.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Už je to nějaký ten pátek, co jsem knížku četla a teď koukám, že ji přeložili do češtiny, takže mé plány na víkend jsou jasné. Vzpomínám si, že jsem z ní byla úplně hotová, jak byla skvělá a chemie mezi hlavními postavami byla přímo elektrizující.

07.10.2022 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Za mě trochu zklamání po předchozích dvou dílech. Stačil jeden výlet a oba dva hrdinové hrozně otočí. Především Mount je najednou krotký a už není tak zajímavou postavou, ze které bych šla do kolen jako tomu bylo předtím. Napětí se vypařilo a tak nějak se to spíš táhlo.

30.09.2022 3 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Skvělé pokračování, které navazuje svojí intenzitou a rychlým spádem událostí. Chemie mezi hlavními postavami funguje na jedničku a ač je děj jednodušší, tak to vůbec nevadí.

30.09.2022 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Od knížky jsem si moc neslibovala a o to víc jsem byla překvapená. Přemýšlím, jestli se víc rozepisovat, ale myslím, že všechno shrnu jedním slovem - sexy. Přesně takový totiž příběh je.

30.09.2022 5 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

Druhý díl měl pomalejší rozjezd než první. Prvních cca 100 stránek bylo asi čistě pro vybudování atmosféry. Protože je to ale psané čtivě, tak to tolik nevadilo. U čeho jsem ale protáčela oči v sloup bylo, že jsem snad v každé kapitole četla o tom, že má Reece rád kafe s medem. Opravdu to byla tak důležitá informace, aby se neustále připomínala? Další co mě zarazilo byl výraz slovanské ruce. To má být jako co? V neposlední řadě jsem se pak začala trochu ztrácet ve jménech. Bylo jich opravdu hodně.
Když odbočím od kritiky, tak se musím pozastavit nad tématem "umírajícího velkého Ruska". S ohledem na současné dění je kniha až děsivě aktuální. No nic, pryč od politiky.
První díl byl za mě asi o trochu lepší, ale druhý mu šlape na paty. Čtení mě bavilo a jakmile se Reece ocitl Africe, pomalu jsem nestíhala otáčet stránky, jak jsem byla zvědavá, co se stane dalšího. Je to sympatický hrdina, kterému zkrátka musí každý fandit. Snad se brzy dočkáme třetího dílu.

06.09.2022 4 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Od autorky už jsem četla lepší, ale nebylo to špatné. Detektivní zápletka nebyla tak úzce propletená s romantickou linkou příběhu. Postavy byly sympatické a vrtala jsem si hlavu s tím, kdo je hlavní záporák. Kniha se četla sama a na dovolenou tak ideální.

02.07.2022 3 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Páni, takovou jízdu jsem nečekala. V první kapitole jsem se trochu bála přílišného množství technických popisů, ale to se rychle změnilo. Nevím kde začít…to čím si Reece prošel by každého složilo a jeho postava tvrdého bojovníka, věrného svému týmu a rodině byla skvěle napsána. To jak se vypořádával s nepřáteli bylo leckdy pro otrlé povahy. Jeho parťáky do nepohody jsem si taky rychle oblíbila.
Místy jsem poznávala podobnosti mezi Reecem a Davidem Slatonem od Warda Larsena, ale vlastně mi to ani nevadilo.
Jsem zvědavá na seriálovou podobu knihy.

28.06.2022 5 z 5