Risk

Amatérský jezdec Roland Britten právě vyhrál cheltenhamský Zlatý pohár. Místo oslav životního úspěchu se stal obětí únosu. Asi pomsta, soudí Roland, v civilu daňový poradce, účetní a spolumajitel revizní kanceláře, jehož přičiněním se už jistě pár lidí dostalo za mříže. Jenomže u jednoho únosu nezůstane, ten druhý je bru... celý text

Amatérský jezdec Roland Britten právě vyhrál cheltenhamský Zlatý pohár. Místo oslav životního úspěchu se stal obětí únosu. Asi pomsta, soudí Roland, v civilu daňový poradce, účetní a spolumajitel revizní kanceláře, jehož přičiněním se už jistě pár lidí dostalo za mříže.
Jenomže u jednoho únosu nezůstane, ten druhý je brutálnější, a následují další nepřátelské akce. Roland pátrá po iniciátorovi a dochází k zničujícímu řešení. Krutě si ověří, že když člověk dráždí chřestýše, chřestýš ho uštkne. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/833/risk-833.jpg 4.398
Originální název:

Risc (1977)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Disease
02. června

Slabší kousek. S cifršpionama a defraudantama se holt tolik zábavy neužije.

studentice
26.09.2014

Pro me typicky Francis v pozitivnim smyslu:). Napeti, romantika, kladný hrdina, koně,... Libi se mi Francisuv styl psani, libi se mi, ze nepotrebuje prilisne nasili v knihach a presto jsou napinave.

soukroma
19.08.2013

Napínavé, s nepříjemně výstižným popisem pocitů uneseného člověka (knížka se měla spíš jmenovat "únos...a ještě jednou dokola"). Starší detektivky Francise (tato je z roku 1977) jsou dle mého často lepší než ty z autorovy úplně poslední doby (2000+), a dokonce v nich vůbec nepostrádám dnes běžné vymoženosti - užitečné i pro detektivní práci - jako sledovací či odposlouchávací elektronika, počítače ani Internet.

kattyV
26.05.2013

Pokud si myslíte, že být účetním je nuda, hrdina této knihy vás vyvede z omylu. Pokud jste totiž účetním v určitém vymezeném prostředím ve kterém se dobře vyznáte a máte dobré kombinační schopnosti, stáváte se nebezpečím pro všechny podvodníky. Jak? Snadno. Víte totiž, že všechno souvisí se vším. Víte, že faktura za krmení, kterou zaplatil váš klient trenér se musí objevit u dodavatele krmení, který je také vaším klientem, A pokud se někde začnou objevovat věci, které existují jen na jedné straně, víte, že se něco děje. Má to tu drobnou nevýhodu, že se může stát, že se vám podvodníci pokusí ve vašem bohulibém úsilí zabránit.

Tcica
06.05.2012

Skvěle napsaná kniha, ale děj trochu vázl...

vitavita
08.03.2012

Život je krutý, o čemž se hrdina přesvědčí .....