Risk

Risk https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/833/risk-833.jpg 4 181 17

Amatérský jezdec Roland Britten právě vyhrál cheltenhamský Zlatý pohár. Místo oslav životního úspěchu se stal obětí únosu. Asi pomsta, soudí Roland, v civilu daňový poradce, účetní a spolumajitel revizní kanceláře, jehož přičiněním se už jistě pár lidí dostalo za mříže. Jenomže u jednoho únosu nezůstane, ten druhý je brutálnější, a následují další nepřátelské akce. Roland pátrá po iniciátorovi a dochází k zničujícímu řešení. Krutě si ověří, že když člověk dráždí chřestýše, chřestýš ho uštkne. Dotisk r. 2000, 2. dotisk 2005... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Risk , 1977

Luigi1
31.07.2023 4 z 5

Dick Francis nikdy nesklame

jprst
15.06.2023 3 z 5

V autorově tvorbě spíše průměr, ale i tak jde o poutavý a čtivý příběh, napětí mu nechybí a rozhodně neotráví.

Vidlička
29.11.2022 5 z 5

Už nevím, jak Dickouška a jeho příběhy u každého dalšího přečteného víc a víc vychválit! Ale přece jen jsem si všimla něčeho dalšího, proč jsou mi jeho hrdinové tak sympatičtí - jsou mimo jiné ohromní gentlemani v chování k ženám a zajímají je dokonce i naše mozky (!), což se asi musí líbit každé - feministka/nefeministka... A jako vždycky nové poznatky o dalším oboru (tentokrát účetnictví) a "pohodičkové" vyšetřování a pohodičkové časy bez všech těch internetů, mobilů atd. Na to, že já detektivky nerada, tak tohle je pokaždé totální relax!

Shanib
21.11.2022 4 z 5

Má první kniha od Dicka Francise, od které jsem příliš nečekala a o to víc mě mile překvapila. Děj plynul jako po másle, nebyla tam žádná vata a ačkoliv jsem se občas u nějakých účetních věcí musela víc soustředit, tak to nebylo nic překombinovaného. Hlavní postava byla sympatická, ale buďme upřímní, v situacích, ve kterých se Ro ocitl, by se takto racionálně jen málokdo choval. Příběh byl velmi čtivě napsán, a tak se to četlo skoro samo. Takový závan starých dobrých klasických detektivek.

JancaMia
07.09.2021 3 z 5

Parádní detektivka od parádního žokeje-spisovatele.

BooksLoverAnn8
21.12.2020 5 z 5

Opět velmi čtivá kniha, jejíž čtení jsem si moc užila!
Příběh byl velmi promyšlený a poutavě napsaný. Nechybělo v něm napětí a nebezpečí, čtenář se u knihy i zasmál a mnohokrát zamyslel.
Určitě doporučuji!

hana4834
25.05.2020 3 z 5

Slabší příběh autor umí psát lip ale dá se to

petrarka72
07.02.2020 3 z 5

Na Francisovy poměry je to opravdu průměr. Ale volba daňového účetního jako hlavního hrdiny zakládá na příští hrdiny kontroverzní nejen povoláním, jejichž optikou sice "případ" sledujeme, ale v určitém momentu absolvujeme veletoč směrem k nesympatii, ne-li odporu (Talár a dres je v tomto ohledu jedním z vrcholů).

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Opět pěkná detektivka, autor nezklame :-)

ThomasRuhe
11.11.2018 3 z 5

Risk je spíše průměrná detektivka v rámci Francisovy tvorby. Ani úplně neohromí, ale zároveň její přečtení nebylo zklamáním. Solidní 3/5.

ivoiro
27.08.2018 4 z 5

Jo, jo, dobrá kniha. Autor mě baví a dostihy jsou zajímavé.

Disease
02.06.2017 3 z 5

Slabší kousek. S cifršpionama a defraudantama se holt tolik zábavy neužije.

studentice
26.09.2014 4 z 5

Pro me typicky Francis v pozitivnim smyslu:). Napeti, romantika, kladný hrdina, koně,... Libi se mi Francisuv styl psani, libi se mi, ze nepotrebuje prilisne nasili v knihach a presto jsou napinave.

soukroma
19.08.2013 5 z 5

Napínavé, s nepříjemně výstižným popisem pocitů uneseného člověka (knížka se měla spíš jmenovat "únos...a ještě jednou dokola"). Starší detektivky Francise (tato je z roku 1977) jsou dle mého často lepší než ty z autorovy úplně poslední doby (2000+), a dokonce v nich vůbec nepostrádám dnes běžné vymoženosti - užitečné i pro detektivní práci - jako sledovací či odposlouchávací elektronika, počítače ani Internet.

kattyV
26.05.2013 5 z 5

Pokud si myslíte, že být účetním je nuda, hrdina této knihy vás vyvede z omylu. Pokud jste totiž účetním v určitém vymezeném prostředím ve kterém se dobře vyznáte a máte dobré kombinační schopnosti, stáváte se nebezpečím pro všechny podvodníky. Jak? Snadno. Víte totiž, že všechno souvisí se vším. Víte, že faktura za krmení, kterou zaplatil váš klient trenér se musí objevit u dodavatele krmení, který je také vaším klientem, A pokud se někde začnou objevovat věci, které existují jen na jedné straně, víte, že se něco děje. Má to tu drobnou nevýhodu, že se může stát, že se vám podvodníci pokusí ve vašem bohulibém úsilí zabránit.

Tcica
06.05.2012 2 z 5

Skvěle napsaná kniha, ale děj trochu vázl...

vitavita
08.03.2012 3 z 5

Život je krutý, o čemž se hrdina přesvědčí .....

detektivní a krimi romány únosy

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010