ShamanElder

Smrtící AndělSmrtící AndělJukito Kiširo

Čekal jsem zlepšení, ale je to stále to samé. Zatím další příběhy odložím.

29.11.2021

Zrezivělý andělZrezivělý andělJukito Kiširo

Moc mi to nešlo. Asi jsem už na takové příběhy starší.

29.11.2021

Soudný denSoudný denJan Urban

Tady není co řešit. Jasných 100%. Je krásně vidět,m jak se pan spisovatel za tu celou sérii krásně posunul, pochopil, kde byly chyby, nechal se vést svými čtenáři a pak napsal dokonalý pátý díl ke své Pragocalypse. Vřele celou sérii doporučuji.
A koukám, že už má načatou další sérii. Sice ten obal je podivný, ale vypadá to temně.

21.08.2021

Nemrtvá inkviziceNemrtvá inkviziceJan Urban

Musím přiznat, že jadmám. Tuto knihu jsem už přečetl asi před dvěma týdny. Ale nebyl čas na napsání komentáře. Národ dostal svobodu a tak jsem vyrazil nabrat mezi lidmi nějaká´ý ten covídek. Ale zpět k tomuto příběhu. Je to perfektní, humorná složka není přehnaná, akce je vlastně skoro neustále a celkový dojem z příběhu je velmi kladný. Už čtu poslední kniho v této sérii, ale to zas příště. Rozhodně celou sérii doporučuji, je zábavná, akční, nese nějaké to poselství...atd.

08.08.2021

Dědictví zkázyDědictví zkázyJan Urban

Třetí příběh ze série Pragocalypsa je nejlepší. Humor je vyváženějším postavy zřetelnější a dokonce jsem v nich neměl zmatek. Akce, napětí - prostě pohodička.
Tak nějak jsem netušil, že budou ještě další knihy. Objevily se až nedávno. Tak jsem si je hned pořídil.
Tuto sérii mohu doporučit těm, co se rádi baví popkulturními hláškami z filmů, hudby i knih.

28.05.2021

Krev padlých andělůKrev padlých andělůJan Urban

Zatím, co jsem první knize dal 80%, zde dávám slušných devadesát. Je to již propracovanější, ubylo některých skoro až nesmyslných vtipů a děj se rozjíždí. Pragocalypsa je povedenou dobrodružnou story, u které si nenechán ujít pokračování.

20.03.2021

Vetřelci 6Vetřelci 6Charles Dixon

Tihle Vetřelci už jsou jen takové posbírané nevýrazné drobečky. Ale buďme za ně rádi, protože všechny knihy pak tvoří skoro kompletní tvorbu "své doby" a tím získává celé série na hodnotě. Nejlepší povídky jsou Xenogeneze a Apokalypsa.

20.03.2021

Vetřelci 5Vetřelci 5Dan Jolley

Nebylo to to pravé Vetřelčí, ale jako fanda této série jsem to stejně zhltal jako hladový. Rozhodně to není nic podprůměrného, ale za tři hvězdy to ujde.

13.11.2020

Strážci brányStrážci brányJan Urban

Zajímavě rozjetá série. Koukal jsem, že už je to pět knih. Jisté napětí a humor to sice obsahuje, ale je to trochu slabší. Je vidět, že se pan spisovatel teprve zaučuje. Opakované hlášky a až dětinské chování jednoho z mnoha hlavních postav je toho důkazem. Ale je to odlehčený humor s náznakem opravdové zkázy. Jsem zvědav, kam se nadále bude příběh ubírat.

13.11.2020

Rumcajs se vrací III.Rumcajs se vrací III.Michal Opitz

Geniální dílko je ve finále a možná se vrátí i Rumcajs. Rozhodně to Vetřelci nečekají - útok přijde brzy. Možná až z Hradce, ale nepůjde to tak hladce. Krásně zakončeno. Bude další?

Rumcajs se vrací II.Rumcajs se vrací II.Michal Opitz

Kníže pán je vůl, jak jinak. Ale jeho osud je k zasmání. V Řáholci řádí facehugger a Jičín je v ohrožení. Tohle se prostě povedlo.

Rumcajs se vrací I.Rumcajs se vrací I.Michal Opitz

Ty vado, to je tak roztomilý, až jsem zaslzel. Vrátit se ve svém věku opět do Řáholce jsem tedy nikdá nechtěl, ale když v něm přistanou Predátoři.....není co řešit - tři dávky.

FajaFajaPetra Stehlíková

Ještě horší, než se dalo čekat. Otázka teď je, co s knihama, které ani ve své knihovně nechci. Spálit? No, to si snad nezaslouží žádná kniha....asi....

11.09.2020odpad!

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Tohle bylo něco naprosto příšernýho. Já, blbec, se nechal zlákat tolika doporučeními. Jak se tak říká: Nikomu nevěř, a přečti si sám.

11.09.2020odpad!

Predátor 4Predátor 4Kevin James Anderson

Zajímavé. Čekal jsem úpadek a paběrkování z nejhorších příběhů a opak je pravdou. Tohle bylo dokonalé a možná lepší než kniha první. Nejlepší povídka je Xenogeneze a obě povíkdy, co v sobě nesou démony. Kresby celkem vyrovnané až na na příběh Polapen. Tam mi to nějak nesedlo. Jinak vřele doporučuji.

23.07.2020

Predátor 3Predátor 3Brian McDonald

Další svazek několika příběhů ze světa Predátorů není sice zas tak oslnivý, ale pro nadšeného fandu je to příjemné, že si může přečíst i příběhy, které by se jinak k nám nedostaly. Šestice příběhů se vyznačuje jiným prostředím a odehrávají se v různých časech. Pro mě byla asi nejlepší povídka Zvláštní recept. Kresba je perfektní a obsahově je to skoro geniální. Jinak jsem si to samozřejmě užíval všechno.

06.06.2020

Vetřelci vs. Predátor 2Vetřelci vs. Predátor 2Chris Claremont

Sice už to nebylo tak žhavé, jako předcházející svazek, ale i tak, jako obdivovatel této série a vlstně celého kultu Vetřelci vs. Predátoři jsem nadšen. Mě se to líbilo, možná až na jednu dvě povídky, které neměly to grády. Moc mi nesedla Levákova pomsta a Štvanice. Ale s trochou nadhledu i tak jsou to povedené příběhy.

11.04.2020

Vetřelci vs. Predátor 1Vetřelci vs. Predátor 1Randy Stradley

Nikdy jsem nepochopil, proč se lidem nelíbily oba filmy s tohoto žánrku. Že by kvůli tomu, že tam umíraj těhotné ženy? No a co? Přece se Vetřelci nebudou chovat jako kokoti a vynechávat kojence a těhule. V této knize to není jináč. Prostě jízda, strach, uspokojení, smrt, krev a řev. Dokonce je tu jistý feminismus. Mačiko Nogučiová tomu zde vládne. Vetřelci se tředou strachem. Tohle je dobrá sbírka pro milovnáky této ságy. Vřele doporučuji.

06.03.2020

Vetřelci 4Vetřelci 4John Arcudi

Šest povídek na nekonečné téma Vetřelci. Co více si přát? Snad další komiksové příběhy. Tohle se opět povedlo. Njelepší je povídka Chuť. Tak dobrou chuť.

08.01.2020

Vetřelci 3Vetřelci 3Peter Milligan

Osobně se mi nejvíc líbila povídka Narušitel. Jinak směs celkem průměrných příběhů, které možná trochu pokazil příběh poslední. Te mi vůbec nesedl. Jinak spousty krásných kreseb a sem tam i scénář hodný zfilmování. Prostě námětů ze světa Vetřelců je tu kupa.

22.10.2019

Predátor 2Predátor 2John Arcudi

Sice jsem skoro fanatik, ale tohle není na pět hvězd. Některé kresby se mi nelíbily, a některé scénáře jsou šité horkou jehlou. Nejlepší přínběh je 1715, je perfektní a má parádní pointu.

30.07.2019

Predátor 1Predátor 1Charles Dixon

Sedm příběhů z prostředí lovců vetřelců zvaných Predátoři jsou komiksově velmi povedené. Mám je raději než knihy, ale zase na druhou stranu, filmy jsou lepší. I ten nejnovější. V tomto vydání je nejlepší povídka Temná řeka, a to proto, že skoro těsně navazuje na prvního filmového Predátora. Jinak i další příběhy jsou velmi krásně kreslené a i scénářem jsou to akční věci. Možná by i některá stála za sfilmování. Třeba Krevní msta, poslední příběh v této knize by si plátno zasloužila.
Jednoznačně dávám pět hvězd a jdu na další svazek. Zas budu mít měsíc co dělat.

18.07.2019

Vetřelci 2Vetřelci 2Dan Jolley

Tři velmi povedené příběhy v jednom svazku. Asi nejhororovější je Genocida, nejrozporuplnější je příběh s robotím vetřelcem nazvaný Sklizeň a poslední Koloniální pěchota trpí tím, že se na něm podílelo hned šest autorů - 3x kresba a 3x scénář. Chtěl jsem původně dát jen tři hvězdy, ale jako fanda této série jsem si uvědomil, že určitě později přijdou i horší příběhy. Toto je vcelku dost povedený.

09.06.2019

Vetřelci 1Vetřelci 1Mark Verheiden

Bomba. Naprostá. Tohle je jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl a jsem rád. Jeden příběh lepší než druhý. Některé by si zasloužili pozornost filmařů. Naprostá masakrová akční jízda. Doporučuji.

05.05.2019

Vetřelci komplet - svazek 5Vetřelci komplet - svazek 5Diane Carey

Tady je důkaz, že spisovatelská můza je nekonečná. Další dva příběhy ze světa, který ve svém prvotním třesku stvořil mistr, který již není mezi námi. H.R.Giger měl vize a těch se chytilo hned několik spisovatelů. Zde je to Diane Carey a Michael Jan Friedman. Válka DNA je lepším a dobrodružnějším příběhem. Prvotní hřích se mi zdál těžký a lehce zmatečný. Jako celek jsou to však velmi povedené příběhy.

30.03.2019

Vetřelci komplet - svazek 4Vetřelci komplet - svazek 4Yvonne Navarro

Toto jsou vlastně přepisy komiksových příběhů ze svazku Omnibus. Sice tomu chybí ta kresba, ale jinak je to bravůrní předělávka. Jsem rád, že je to zkompletované do knižních psaných svazků. Další povedené dobrodružství. Ale jisá pochybnost tu je. Jedná se vlastně o kopíraci původních kreslených příběhů, proto jen čtyři hvězdy.

03.02.2019

Vetřelci komplet - svazek 3Vetřelci komplet - svazek 3Kristine Kathryn Rusch

Člověk by řekl, že téma už bude vyčerpáno, ale opak je pravdou. Sice tyto dva příběhy nejsou tak dokonalé, ale určitě si najdou cestu do srdcí nejen fanoušků, ale i náhodných čtenářů.

15.12.2018

Vetřelci komplet - svazek 2Vetřelci komplet - svazek 2Robert Sheckley

Příběhy, které byly vydány i samostatně. Už jsem je kdysi četl. Do světa Vetřelců jsou nutnoistí a pro fandy povinností. Sice nejsou příběhy tak poutavé, jak by se na první pohled zdálo, ale mohu je vřele doporučit.

27.11.2018

Vetřelci komplet - svazek 1Vetřelci komplet - svazek 1Steve Perry

Tři perfektní knihy vložené do jednoho svazku. Úžasně propracované příběhy ze světa Vetřelců. Čte se to skoro samo. Mohu jen doporučit. Nejlepší příběh je ten s názvem Královna.

14.10.2018

Vetřelec - Covenant: PočátekVetřelec - Covenant: PočátekAlan Dean Foster

Tak tohle je celé špatně. Jedná se vlastně o jakýsi špionážní příběh z doby, kdy se Covenat teprve připravoval. Nesnáze a pokusy o zrušení startu. Dlouhá nuda. V příběhu se vlastně nevyskytuje žádný monstrum a celkově je strašně nudná.

11.09.2018