ShamanElder ShamanElder komentáře u knih

Predátor omnibus. Kniha třetí Predátor omnibus. Kniha třetí Brian McDonald

Další svazek několika příběhů ze světa Predátorů není sice zas tak oslnivý, ale pro nadšeného fandu je to příjemné, že si může přečíst i příběhy, které by se jinak k nám nedostaly. Šestice příběhů se vyznačuje jiným prostředím a odehrávají se v různých časech. Pro mě byla asi nejlepší povídka Zvláštní recept. Kresba je perfektní a obsahově je to skoro geniální. Jinak jsem si to samozřejmě užíval všechno.

06.06.2020 4 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Chris Claremont

Sice už to nebylo tak žhavé, jako předcházející svazek, ale i tak, jako obdivovatel této série a vlstně celého kultu Vetřelci vs. Predátoři jsem nadšen. Mě se to líbilo, možná až na jednu dvě povídky, které neměly to grády. Moc mi nesedla Levákova pomsta a Štvanice. Ale s trochou nadhledu i tak jsou to povedené příběhy.

11.04.2020 4 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Randy Stradley

Nikdy jsem nepochopil, proč se lidem nelíbily oba filmy s tohoto žánrku. Že by kvůli tomu, že tam umíraj těhotné ženy? No a co? Přece se Vetřelci nebudou chovat jako kokoti a vynechávat kojence a těhule. V této knize to není jináč. Prostě jízda, strach, uspokojení, smrt, krev a řev. Dokonce je tu jistý feminismus. Mačiko Nogučiová tomu zde vládne. Vetřelci se tředou strachem. Tohle je dobrá sbírka pro milovnáky této ságy. Vřele doporučuji.

06.03.2020 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Šest povídek na nekonečné téma Vetřelci. Co více si přát? Snad další komiksové příběhy. Tohle se opět povedlo. Njelepší je povídka Chuť. Tak dobrou chuť.

08.01.2020 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha třetí Vetřelci omnibus. Kniha třetí Peter Milligan

Osobně se mi nejvíc líbila povídka Narušitel. Jinak směs celkem průměrných příběhů, které možná trochu pokazil příběh poslední. Te mi vůbec nesedl. Jinak spousty krásných kreseb a sem tam i scénář hodný zfilmování. Prostě námětů ze světa Vetřelců je tu kupa.

22.10.2019 4 z 5

Predátor omnibus. Kniha druhá Predátor omnibus. Kniha druhá John Arcudi

Sice jsem skoro fanatik, ale tohle není na pět hvězd. Některé kresby se mi nelíbily, a některé scénáře jsou šité horkou jehlou. Nejlepší přínběh je 1715, je perfektní a má parádní pointu.

30.07.2019 4 z 5

Predátor omnibus. Kniha první Predátor omnibus. Kniha první Charles Dixon

Sedm příběhů z prostředí lovců vetřelců zvaných Predátoři jsou komiksově velmi povedené. Mám je raději než knihy, ale zase na druhou stranu, filmy jsou lepší. I ten nejnovější. V tomto vydání je nejlepší povídka Temná řeka, a to proto, že skoro těsně navazuje na prvního filmového Predátora. Jinak i další příběhy jsou velmi krásně kreslené a i scénářem jsou to akční věci. Možná by i některá stála za sfilmování. Třeba Krevní msta, poslední příběh v této knize by si plátno zasloužila.
Jednoznačně dávám pět hvězd a jdu na další svazek. Zas budu mít měsíc co dělat.

18.07.2019 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha druhá Vetřelci omnibus. Kniha druhá Dan Jolley

Tři velmi povedené příběhy v jednom svazku. Asi nejhororovější je Genocida, nejrozporuplnější je příběh s robotím vetřelcem nazvaný Sklizeň a poslední Koloniální pěchota trpí tím, že se na něm podílelo hned šest autorů - 3x kresba a 3x scénář. Chtěl jsem původně dát jen tři hvězdy, ale jako fanda této série jsem si uvědomil, že určitě později přijdou i horší příběhy. Toto je vcelku dost povedený.

09.06.2019 4 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

Bomba. Naprostá. Tohle je jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl a jsem rád. Jeden příběh lepší než druhý. Některé by si zasloužili pozornost filmařů. Naprostá masakrová akční jízda. Doporučuji.

05.05.2019 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Tady je důkaz, že spisovatelská můza je nekonečná. Další dva příběhy ze světa, který ve svém prvotním třesku stvořil mistr, který již není mezi námi. H.R.Giger měl vize a těch se chytilo hned několik spisovatelů. Zde je to Diane Carey a Michael Jan Friedman. Válka DNA je lepším a dobrodružnějším příběhem. Prvotní hřích se mi zdál těžký a lehce zmatečný. Jako celek jsou to však velmi povedené příběhy.

30.03.2019 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Toto jsou vlastně přepisy komiksových příběhů ze svazku Omnibus. Sice tomu chybí ta kresba, ale jinak je to bravůrní předělávka. Jsem rád, že je to zkompletované do knižních psaných svazků. Další povedené dobrodružství. Ale jisá pochybnost tu je. Jedná se vlastně o kopíraci původních kreslených příběhů, proto jen čtyři hvězdy.

03.02.2019 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 3 Vetřelci komplet - svazek 3 Kristine Kathryn Rusch

Člověk by řekl, že téma už bude vyčerpáno, ale opak je pravdou. Sice tyto dva příběhy nejsou tak dokonalé, ale určitě si najdou cestu do srdcí nejen fanoušků, ale i náhodných čtenářů.

15.12.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Příběhy, které byly vydány i samostatně. Už jsem je kdysi četl. Do světa Vetřelců jsou nutnoistí a pro fandy povinností. Sice nejsou příběhy tak poutavé, jak by se na první pohled zdálo, ale mohu je vřele doporučit.

27.11.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Tři perfektní knihy vložené do jednoho svazku. Úžasně propracované příběhy ze světa Vetřelců. Čte se to skoro samo. Mohu jen doporučit. Nejlepší příběh je ten s názvem Královna.

14.10.2018 5 z 5

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Tak tohle je celé špatně. Jedná se vlastně o jakýsi špionážní příběh z doby, kdy se Covenat teprve připravoval. Nesnáze a pokusy o zrušení startu. Dlouhá nuda. V příběhu se vlastně nevyskytuje žádný monstrum a celkově je strašně nudná.

11.09.2018 2 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Byl jsem na vahách mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Není to tak akčí, jako předešlé všechny (ostatní) příběhy. Ale jako fanda a vyznavač Vetřelců jako lovné zvěře jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. Nakonec je to přeci jen začátek a tak to nemohlo být tak divoké. Nebo mohlo?

14.08.2018 4 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Opět, Tim Lebbon dokázal skoro nemožné. Tam, kde se filmová série totálně zasekla a začala se vracet zpět nesmyslným filmem Covenat, mistr Lebbon nám sem z hlouby vesmíru poslal čiré zlo. Zlo tak dokonalé a tak vžité, že jen snad samo peklo by se nebálo.
Dokonce i nejmenovaná filmová společnost prohlásila, že by klidně podle Lebbonových knih natočila jeden film ročně. Tak na co kurva čekáte!!!!!

26.07.2018 5 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

První bouře má skvělého následovníka. Tim Lebbon je prostě s tímto světem spjatý, má v něm přehled a hlavně si to užívá. On chce prostěm čtenáře pobavit, polít ho krví a překvapit. Já se bavil, já zíral, já tleskám.

29.06.2018 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Tim Lebbon dokazuje, že vesmír je nekonečný a v každém jeho koutě se dá potka Vetřelec, kterého pronásleduje Predátor.
Tohle je prostě nádherné. Přidejte cestování časem a dílo jest dokonáno.

22.04.2018 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Perfektní.
Konečně vím, že se Ellen mezi prvním a druhým filmem neflákala
a cestou si "odskočila" zabít ještě pár Vetřelců.
Christopher Golden to zaznamenal , napsal a publikoval.
A já křičím blahem, i když můj křik nikdo neslyší.

09.02.2018 5 z 5