ShamanElder

Přečtené 39Zloděj osudů
listopad 2021 - leden 2022
Zloděj osudů 2021, Jan Urban


Smrtící Anděl
srpen - listopad 2021
Smrtící Anděl 2018, Jukito Kiširo

Čekal jsem zlepšení, ale je to stále to samé. Zatím další příběhy odložím.


Zrezivělý anděl
srpen - listopad 2021
Zrezivělý anděl 2017, Jukito Kiširo

Moc mi to nešlo. Asi jsem už na takové příběhy starší.


Nasterea
srpen 2021 (21.-24.)
Nasterea 2021, Petra Stehlíková

odpad!


Soudný den
srpen 2021 (08.-21.)
Soudný den 2020, Jan Urban

Tady není co řešit. Jasných 100%. Je krásně vidět,m jak se pan spisovatel za tu celou sérii krásně posunul, pochopil, kde byly chyby, nechal se vést svými čtenáři a pak napsal dokonalý pátý díl ke své Pragocalypse. Vřele celou sérii doporučuji. A koukám, že už má načatou další sérii. Sice ten obal je podivný, ale vypadá to temně.


Nemrtvá inkvizice
květen - srpen 2021
Nemrtvá inkvizice 2016, Jan Urban

Musím přiznat, že jadmám. Tuto knihu jsem už přečetl asi před dvěma týdny. Ale nebyl čas na napsání komentáře. Národ dostal svobodu a tak jsem vyrazil nabrat mezi lidmi nějaká´ý ten covídek. Ale zpět k tomuto příběhu. Je to perfektní, humorná složka není přehnaná, akce je vlastně skoro neustále a celkový dojem z příběhu je velmi kladný. Už čtu poslední kniho v této sérii, ale to zas příště. Rozhodně celou sérii doporučuji, je zábavná, akční, nese nějaké to poselství...atd.


Dědictví zkázy
březen - květen 2021
Dědictví zkázy 2015, Jan Urban

Třetí příběh ze série Pragocalypsa je nejlepší. Humor je vyváženějším postavy zřetelnější a dokonce jsem v nich neměl zmatek. Akce, napětí - prostě pohodička. Tak nějak jsem netušil, že budou ještě další knihy. Objevily se až nedávno. Tak jsem si je hned pořídil. Tuto sérii mohu doporučit těm, co se rádi baví popkulturními hláškami z filmů, hudby i knih.


Krev padlých andělů
listopad 2020 - březen 2021
Krev padlých andělů 2014, Jan Urban

Zatím, co jsem první knize dal 80%, zde dávám slušných devadesát. Je to již propracovanější, ubylo některých skoro až nesmyslných vtipů a děj se rozjíždí. Pragocalypsa je povedenou dobrodružnou story, u které si nenechán ujít pokračování.


Vetřelci 6
listopad 2020 - březen 2021
Vetřelci 6 2011, Charles Dixon

Tihle Vetřelci už jsou jen takové posbírané nevýrazné drobečky. Ale buďme za ně rádi, protože všechny knihy pak tvoří skoro kompletní tvorbu "své doby" a tím získává celé série na hodnotě. Nejlepší povídky jsou Xenogeneze a Apokalypsa.


Vetřelci 5
září - listopad 2020
Vetřelci 5 2011, Dan Jolley

Nebylo to to pravé Vetřelčí, ale jako fanda této série jsem to stejně zhltal jako hladový. Rozhodně to není nic podprůměrného, ale za tři hvězdy to ujde.


Strážci brány
září - listopad 2020
Strážci brány 2014, Jan Urban

Zajímavě rozjetá série. Koukal jsem, že už je to pět knih. Jisté napětí a humor to sice obsahuje, ale je to trochu slabší. Je vidět, že se pan spisovatel teprve zaučuje. Opakované hlášky a až dětinské chování jednoho z mnoha hlavních postav je toho důkazem. Ale je to odlehčený humor s náznakem opravdové zkázy. Jsem zvědav, kam se nadále bude příběh ubírat.


Rumcajs se vrací III.
červenec - září 2020
Rumcajs se vrací III. 2020, Michal Opitz

Geniální dílko je ve finále a možná se vrátí i Rumcajs. Rozhodně to Vetřelci nečekají - útok přijde brzy. Možná až z Hradce, ale nepůjde to tak hladce. Krásně zakončeno. Bude další?


Rumcajs se vrací II.
červenec - září 2020
Rumcajs se vrací II. 2018, Michal Opitz

Kníže pán je vůl, jak jinak. Ale jeho osud je k zasmání. V Řáholci řádí facehugger a Jičín je v ohrožení. Tohle se prostě povedlo.


Rumcajs se vrací I.
červenec - září 2020
Rumcajs se vrací I. 2017, Michal Opitz

Ty vado, to je tak roztomilý, až jsem zaslzel. Vrátit se ve svém věku opět do Řáholce jsem tedy nikdá nechtěl, ale když v něm přistanou Predátoři.....není co řešit - tři dávky.


Faja
? - září 2020
Faja 2017, Petra Stehlíková

odpad!

Ještě horší, než se dalo čekat. Otázka teď je, co s knihama, které ani ve své knihovně nechci. Spálit? No, to si snad nezaslouží žádná kniha....asi....


Naslouchač
? - září 2020
Naslouchač 2016, Petra Stehlíková

odpad!

Tohle bylo něco naprosto příšernýho. Já, blbec, se nechal zlákat tolika doporučeními. Jak se tak říká: Nikomu nevěř, a přečti si sám.


Predátor 4
červen - červenec 2020
Predátor 4 2011, Kevin James Anderson

Zajímavé. Čekal jsem úpadek a paběrkování z nejhorších příběhů a opak je pravdou. Tohle bylo dokonalé a možná lepší než kniha první. Nejlepší povídka je Xenogeneze a obě povíkdy, co v sobě nesou démony. Kresby celkem vyrovnané až na na příběh Polapen. Tam mi to nějak nesedlo. Jinak vřele doporučuji.


Predátor 3
duben - červen 2020
Predátor 3 2010, Brian McDonald

Další svazek několika příběhů ze světa Predátorů není sice zas tak oslnivý, ale pro nadšeného fandu je to příjemné, že si může přečíst i příběhy, které by se jinak k nám nedostaly. Šestice příběhů se vyznačuje jiným prostředím a odehrávají se v různých časech. Pro mě byla asi nejlepší povídka Zvláštní recept. Kresba je perfektní a obsahově je to skoro geniální. Jinak jsem si to samozřejmě užíval všechno.


Vetřelci vs. Predátor 2
březen - duben 2020
Vetřelci vs. Predátor 2 2010, Chris Claremont

Sice už to nebylo tak žhavé, jako předcházející svazek, ale i tak, jako obdivovatel této série a vlstně celého kultu Vetřelci vs. Predátoři jsem nadšen. Mě se to líbilo, možná až na jednu dvě povídky, které neměly to grády. Moc mi nesedla Levákova pomsta a Štvanice. Ale s trochou nadhledu i tak jsou to povedené příběhy.


Vetřelci vs. Predátor 1
leden - březen 2020
Vetřelci vs. Predátor 1 2009, Randy Stradley

Nikdy jsem nepochopil, proč se lidem nelíbily oba filmy s tohoto žánrku. Že by kvůli tomu, že tam umíraj těhotné ženy? No a co? Přece se Vetřelci nebudou chovat jako kokoti a vynechávat kojence a těhule. V této knize to není jináč. Prostě jízda, strach, uspokojení, smrt, krev a řev. Dokonce je tu jistý feminismus. Mačiko Nogučiová tomu zde vládne. Vetřelci se tředou strachem. Tohle je dobrá sbírka pro milovnáky této ságy. Vřele doporučuji.


Vetřelci 4
říjen 2019 - leden 2020
Vetřelci 4 2011, John Arcudi

Šest povídek na nekonečné téma Vetřelci. Co více si přát? Snad další komiksové příběhy. Tohle se opět povedlo. Njelepší je povídka Chuť. Tak dobrou chuť.


Vetřelci 3
červenec - říjen 2019
Vetřelci 3 2010, Peter Milligan

Osobně se mi nejvíc líbila povídka Narušitel. Jinak směs celkem průměrných příběhů, které možná trochu pokazil příběh poslední. Te mi vůbec nesedl. Jinak spousty krásných kreseb a sem tam i scénář hodný zfilmování. Prostě námětů ze světa Vetřelců je tu kupa.


Predátor 2
červenec 2019 (18.-30.)
Predátor 2 2010, John Arcudi

Sice jsem skoro fanatik, ale tohle není na pět hvězd. Některé kresby se mi nelíbily, a některé scénáře jsou šité horkou jehlou. Nejlepší přínběh je 1715, je perfektní a má parádní pointu.


Predátor 1
červen - červenec 2019
Predátor 1 2009, Charles Dixon

Sedm příběhů z prostředí lovců vetřelců zvaných Predátoři jsou komiksově velmi povedené. Mám je raději než knihy, ale zase na druhou stranu, filmy jsou lepší. I ten nejnovější. V tomto vydání je nejlepší povídka Temná řeka, a to proto, že skoro těsně navazuje na prvního filmového Predátora. Jinak i další příběhy jsou velmi krásně kreslené a i scénářem jsou to akční věci. Možná by i některá stála za sfilmování. Třeba Krevní msta, poslední příběh v této knize by si plátno zasloužila. Jednoznačně dávám pět hvězd a jdu na další svazek. Zas budu mít měsíc co dělat.


Vetřelci 2
květen - červen 2019
Vetřelci 2 2010, Dan Jolley

Tři velmi povedené příběhy v jednom svazku. Asi nejhororovější je Genocida, nejrozporuplnější je příběh s robotím vetřelcem nazvaný Sklizeň a poslední Koloniální pěchota trpí tím, že se na něm podílelo hned šest autorů - 3x kresba a 3x scénář. Chtěl jsem původně dát jen tři hvězdy, ale jako fanda této série jsem si uvědomil, že určitě později přijdou i horší příběhy. Toto je vcelku dost povedený.


Vetřelci 1
březen - květen 2019
Vetřelci 1 2009, Mark Verheiden

Bomba. Naprostá. Tohle je jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl a jsem rád. Jeden příběh lepší než druhý. Některé by si zasloužili pozornost filmařů. Naprostá masakrová akční jízda. Doporučuji.


Vetřelci komplet - svazek 5
únor - březen 2019
Vetřelci komplet - svazek 5 2018, Diane Carey

Tady je důkaz, že spisovatelská můza je nekonečná. Další dva příběhy ze světa, který ve svém prvotním třesku stvořil mistr, který již není mezi námi. H.R.Giger měl vize a těch se chytilo hned několik spisovatelů. Zde je to Diane Carey a Michael Jan Friedman. Válka DNA je lepším a dobrodružnějším příběhem. Prvotní hřích se mi zdál těžký a lehce zmatečný. Jako celek jsou to však velmi povedené příběhy.


Vetřelci komplet - svazek 4
prosinec 2018 - únor 2019
Vetřelci komplet - svazek 4 2018, Yvonne Navarro

Toto jsou vlastně přepisy komiksových příběhů ze svazku Omnibus. Sice tomu chybí ta kresba, ale jinak je to bravůrní předělávka. Jsem rád, že je to zkompletované do knižních psaných svazků. Další povedené dobrodružství. Ale jisá pochybnost tu je. Jedná se vlastně o kopíraci původních kreslených příběhů, proto jen čtyři hvězdy.


Vetřelci komplet - svazek 3
listopad - prosinec 2018
Vetřelci komplet - svazek 3 2017, Kristine Kathryn Rusch

Člověk by řekl, že téma už bude vyčerpáno, ale opak je pravdou. Sice tyto dva příběhy nejsou tak dokonalé, ale určitě si najdou cestu do srdcí nejen fanoušků, ale i náhodných čtenářů.


Vetřelci komplet - svazek 2
říjen - listopad 2018
Vetřelci komplet - svazek 2 2017, Robert Sheckley

Příběhy, které byly vydány i samostatně. Už jsem je kdysi četl. Do světa Vetřelců jsou nutnoistí a pro fandy povinností. Sice nejsou příběhy tak poutavé, jak by se na první pohled zdálo, ale mohu je vřele doporučit.


Vetřelci komplet - svazek 1
září - říjen 2018
Vetřelci komplet - svazek 1 2016, Steve Perry

Tři perfektní knihy vložené do jednoho svazku. Úžasně propracované příběhy ze světa Vetřelců. Čte se to skoro samo. Mohu jen doporučit. Nejlepší příběh je ten s názvem Královna.


Vetřelec - Covenant: Počátek
září 2018 (02.-11.)
Vetřelec - Covenant: Počátek 2018, Alan Dean Foster

Tak tohle je celé špatně. Jedná se vlastně o jakýsi špionážní příběh z doby, kdy se Covenat teprve připravoval. Nesnáze a pokusy o zrušení startu. Dlouhá nuda. V příběhu se vlastně nevyskytuje žádný monstrum a celkově je strašně nudná.


Vetřelec - Covenant
červenec - srpen 2018
Vetřelec - Covenant 2017, Alan Dean Foster

Byl jsem na vahách mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Není to tak akčí, jako předešlé všechny (ostatní) příběhy. Ale jako fanda a vyznavač Vetřelců jako lovné zvěře jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. Nakonec je to přeci jen začátek a tak to nemohlo být tak divoké. Nebo mohlo?


Vetřelec vs. Predátor - Armagedon
červen - červenec 2018
Vetřelec vs. Predátor - Armagedon 2017, Tim Lebbon

Opět, Tim Lebbon dokázal skoro nemožné. Tam, kde se filmová série totálně zasekla a začala se vracet zpět nesmyslným filmem Covenat, mistr Lebbon nám sem z hlouby vesmíru poslal čiré zlo. Zlo tak dokonalé a tak vžité, že jen snad samo peklo by se nebálo. Dokonce i nejmenovaná filmová společnost prohlásila, že by klidně podle Lebbonových knih natočila jeden film ročně. Tak na co kurva čekáte!!!!!


Vetřelec - Invaze
duben - červen 2018
Vetřelec - Invaze 2016, Tim Lebbon

První bouře má skvělého následovníka. Tim Lebbon je prostě s tímto světem spjatý, má v něm přehled a hlavně si to užívá. On chce prostěm čtenáře pobavit, polít ho krví a překvapit. Já se bavil, já zíral, já tleskám.


Predátor - Vpád
únor - duben 2018
Predátor - Vpád 2016, Tim Lebbon

Tim Lebbon dokazuje, že vesmír je nekonečný a v každém jeho koutě se dá potka Vetřelec, kterého pronásleduje Predátor. Tohle je prostě nádherné. Přidejte cestování časem a dílo jest dokonáno.


Vetřelec - Peklo
prosinec 2017 - únor 2018
Vetřelec - Peklo 2015, Christopher Golden

Perfektní. Konečně vím, že se Ellen mezi prvním a druhým filmem neflákala a cestou si "odskočila" zabít ještě pár Vetřelců. Christopher Golden to zaznamenal , napsal a publikoval. A já křičím blahem, i když můj křik nikdo neslyší.


Vetřelec – Odplata
prosinec 2017 (06.-16.)
Vetřelec – Odplata 2015, James A. Moore

Druhý knižní Vertřelec se vydává zase o něco dál. Pokud mám opět porovnávát s filmovou řadou je tento příběh někde ve fázi čtvrtého Vzkříšení. Perfektně se to čte a určitě se to jen tak nezapomene. Má to všechny aspekty, toho, co takový příběh má mít. Možná by to Tim Lebbon napsal jinak, ale chvalím snahu mistra Moreea o zachování linie.


Vetřelec - Probuzení
listopad - prosinec 2017
Vetřelec - Probuzení 2015, Tim Lebbon

Tim Lebbon mě překvapuje čím dál víc. Jeho svět Predátorů a Vetřelců směle pokračuje dál, zatím co filmové nebe se vydalo někam do Prd-Promethea. Tohle se krásně čte a hlavně milovníci druhého vetřelčího filmu zaplesají. Je tu spousty věcí, které vám konečně zapadnou a začnou dávat smysl.