Vetřelci omnibus. Kniha třetí

Vetřelci omnibus. Kniha třetí https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50814/bmid_vetrelci-3-oF2-50814.jpg 4 46 10

Vetřelci Omnibus série

Snad u žádného komiksu tak neplatí „do třetice toho nejlepšího“. U třetího dílu omnibusu Vetřelců narazíte na jména jako Simon Bisley, John Arcudi, Kilian Plunkett či Mike Mignola. Jejich téma je podobné – lidská pýcha, která prostě nedovolí člověku nechat mimozemskou morovou nákazu na pokoji. Další a další lidé se ji snaží ovládnout, využít a zotročit. Jenže obchody s ďáblem končí obvykle dobře jen pro ďábla. Ti, co pokouší osud, zpravidla hynou… a s nimi i všichni ti, kteří se ocitnou poblíž. Vetřelci nedávají druhou šanci. Rozkřápnuté vejce už nikdo nezacelí – a pokud v té skořápce čekala na své vypuštění vesmírná metla v podobě obávaných vetřelců, pak to platí dvojnásob. Někteří lidé však i navzdory jejich smrtonosnosti nedokáží odolat hrozivě přitažlivé vidině splynutí vetřeleckého biologického potenciálu s lidskou vědou… a arogancí… a touhou po moci. Zatímco však někteří bezostyšně uzavírají smlouvy s ďáblem, jiní v zápase s dravou mezihvězdnou rakovinou skládají svou zkoušku ohněm, vynášejí ke světlu ty nejlepší lidské stránky a prokazují, že smrtelná hrozba sbližuje člověka s člověkem… i s jejich Bohem. Série Vetřelci amerického vydavatelství Dark Horse Comics se u kritiků i čtenářů dočkala nadšeného přijetí a bezesporu ukázala, že prostředí kultovního filmu lze působivě oživit i díky komiksovému zpracování. Ve třetí knize vetřeleckých komiksů naleznete téměř čtyři sta barevných stran nabitých akcí a vzrušením, od Narušitele Iana Edgintona a Willa Simpsona, přes Labyrint Jima Woodringa a Kiliana Plunketta až po slavný příběh Vykoupení, který napsal Dave Gibbons a ilustroval jedinečný Mike Mignola. Vetřelce nastartoval Mark Verheiden, ale brzo je přenechal jiným talentovaným tvůrcům. A v této knize se objevuje opravdu výkvět. Na krátkou a úsměvnou povídku si sem zaskočil Simon Bisley (Sláine: Rohatý bůh, Lobo se (z)vrací, Batman vs. Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem). Atmosférický příběh s náboženským podtextem naservíroval sám Mike Mignola (Hellboy), podle scénáře Davea Gibbonse, který je ale známější spíš jako kreslíř – s Alanem Moorem stvořil Strážce a pro Franka Millera kreslil sérii o Martě Washingtonové. Přispěli i odchovanci anglického nakladatelství 2000 AD: gotickou atmosférou nasáklý kreslíř Ian Edginton (Leviathan, Stickleback) a nezávislák Peter Milligan, který stojí za vertigovskou sérií Shade the Changing Man, za Hellblazerem… nebo za superhrdinskou satirou X-Statix, kde za tým správňáků kopala i zmrtvýchvstalá princezna Diana. A nesmíme zapomenout na temný příběh Labyrint, který napsal zarytý nezávislák Jim Woodring. Už od dětství trpěl masivními halucinacemi, což pak v dospělosti využil při vytváření oceňovaných surrealistických komiksů (se zcela nesurrealistickými jmény jako Jim či Fred). Labyrint kreslil Kilian Plunkett, který stojí za spoustou komiksů ze světa Star Wars… ovšem nejznámější je asi díky spolupráci s Garthem Ennisem na minisérii Unknown Soldier a tím, že spolu s Markem Millarem stvořili komunistického Supermana v alternativním příběhu Superman: Red Son (který se chystá k českému vydání).... celý text

Horory Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art , Crew

Aliens Omnibus Volume 3 , 1991

Martin82
13.09.2023 4 z 5

Narušitel - 70%, Obět - 72%, Labyrint - 78%, Vykoupení - 95%, Počátek/Završení - 70%, Ženci - 75%, Horor Show - 65 %, Celkem tedy 75%

Terva
20.04.2023 4 z 5

Ďábel se
do mě zakousl
a probrala jsem se
v pekle.
(Oběť)

V tomto svazku najdeme sedm samostatných povídek ze světa Vetřelců. První příběh je nejdelší, a tak trochu připomíná jednu filmovou verzi o Vetřelcích. Druhý příběh je o víře. Labyrint je vyvražďovačka s tajnou laboratoří, nelegálním výzkumem a skoro veselým koncem. Čtvrtý příběh Vykoupení je dílo samo o sobě, protože ho nakreslil mistr umění Mike Mignola. Přenesl otisk svého Hellboye na Vetřelce. Pátý příběh je dobrodružství, šestý je tří listová sranda. A poslední příběh nazvaný Horor show je prostě horor o Vetřelcích.

Malá ochutnávka:
Ačkoli jsme se naučili, že se Vetřelců musíme obávat, nebylo by moudré opomenout pronikavý účinek jejich vlivu na lidskou kulturu . . . pro potlačení hrozby, kterou představovali, jsme vyvinuli množství technologií, které nyní přirozeně uplatňujeme ve všech myslitelných oborech . . . do komerčního prodeje už byly uvedeny léky vyráběné z krmné šťávy Vetřeleckých královen . . . díky stvůrám, které nás využívaly jako dobytek pro své rozmnožování, vznikají celé nové trhy . . .

Jak vidíte, svět se hnul a z hrozby samotné se stala jediná hrozba nezneužít technologií, které jsme díky Vetřelcům stvořily. Nenechat se Vetřelci ovlivňovat, a třeba je i uctívat. A já si z hrůzou uvědomuji, že za těch sedm let, co jsem naposledy tuto knihu četl, jsem se také hnul. Začal jsem Vetřelce uctívat. Příběhy, kterým jsem kdysi dal třeba jen tři hvězdy, jsou pro mne z odstupem času krásnější a lepší. A to nemluvím o příběhu, který nakreslil Mike Mignola. Ano, i on sem přispěl. A ne, není to Hellboy. Kdysi jsem, a to se stydím i říci, dal tomuto příběhu s názvem Vykoupení, jen jednu hvězdu!!! Dnes jsem to změnil na plný počet. Ostatně komentáře nové i ty staré si můžete přečíst v sekci Části díla u této knihy.

Citát: Žádné otázky, žádné odpovědi. Jen peníze. (Vykoupení)

ShamanElder
22.10.2019 4 z 5

Osobně se mi nejvíc líbila povídka Narušitel. Jinak směs celkem průměrných příběhů, které možná trochu pokazil příběh poslední. Te mi vůbec nesedl. Jinak spousty krásných kreseb a sem tam i scénář hodný zfilmování. Prostě námětů ze světa Vetřelců je tu kupa.

yaoiyuri
29.12.2017 4 z 5

No, více(méně) souhlasím s Plague(m), vetřelčí omnibusy mě svou kvalitou nepřestávají překvapovat. Churchovy motivace (Labyrint) mi přišly v jistých ohledech obhájitelnější než Kelistovy (Narušitel), ale oba byli příšerní příšerní šílenci, Churchův příběh byl navíc obohacen o mnohem nechutnější detaily.
Jinak všimli jste si, že v minulém omnibusu v příběhu Koloniální pěchota se zmutovaný hybrid otec v samém závěru představí jako Kleist, kterému byl blízký jakýsi Church? :)

Plague
23.09.2017 4 z 5

I třetí díl se mi líbil. Pořád se příběh posouvá dál aniž by trpěl tím největším neduhem, který druhé, třetí ..xté díly mají - a to je recyklace předchozích dílů. NE!! tady nic takového není a to mě na tom baví nejvíc. Trojku sem bral s prázdnou hlavou a nechal jsem se překvapit. Kniha má sedm příběhů a opět - každý je úplně jiný. Užil jsem si je všechny, nové náměty, nové styly kreseb, odlišná pojetí vetřelecké myšlenky.
Narušitel - 80%. Neutuchající snaha ovládnout vetřelce nezná mezí a fantazii se zde meze nekladou. V tomto příběhu se o to hlavní záporák snaží vyšlechtěním nového druhu, který by byl sto ovládat. Jak to dopadne?? Uvidíte. Kresba neurazila, ale ani nijak extra nenadchla.
Oběť – 100%. Tak tenhle příběh sem si hoodně užil. První dojmy byly takové nesmělé. Kresba na mě na začátku nepůsobila moc dobře, ale DOKONALE zapadala do celého konceptu. Příběh je totiž psaný tak, že navozuje atmosféru 90tkových hororů. Boj víry, lidského ducha, morálního cítění s degenerovaným přístupem lidské omezenosti. VELMI originální.
Labyrint – 80%. Tady si moje největší sympatie získal hrdina Church. Kladný, nebo záporný … to posuďte sami. Námětem je opět výzkum, ale z trochu jiného pohledu. Formou testování chování vetřelců v bludišti jsou monitorovány vzorce jejich chování. Zajímavý nápad. Kresba pěkná.
Vykoupení – 70%. Kresba mě moc nenadchla. Příběh byl originální, ale nijak chytlavý. Snaha Společnosti o vytvoření ekosystému na jiné planetě, jehož součástí by byli i vetřelci a Společnost ho mohla jednoduše kontrolovat …. nápad dobrý, realizace mohla být lepší.
Počátek/Završení – 90%. Po Oběti druhý nejlepší příběh. Originální námět – představte si, že by v Egyptských pyramidách byla použita vetřelčí vajíčka jako ochrana komnat s poklady a mumiemi faraonů. Nechtěl bych být v té expedici, která se do hrobky vloupává ….
Ženci – 80% za odvahu tenhle „příběh“ do knihy zahrnout. Prozradím jen, že zde nenajdete jedinou monologovou/dialogovou bublinu.
Horror Show – 80%. Obávám se (a narovinu přiznávám), že si nejsem jistý, že jsem konec pochopil… ale i tak. Další originální příběh, ve kterém vetřelci nehrají tak úplně hlavní roli, ale pouze strach z jejich existence. Příběh je z měsíční kolonie (nebo jsem to tak aspoň pochopil), která vetřelci nikdy nebyla napadena. Existuje ale Společnost, která díky virtuální realitě těží z fobie lidí z existence těchto vesmírných predátorů.

Celkem dávám 4*. Jako milovník žánru vetřelců jsem byl opět uspokojen (a musím přiznat, opět víc než u posledního Vetřeleckého filmu). Máte li tento žánr taky rádi, doporučuji! Ale nečekejte reprodukci jakéhokoli vašeho oblíbeného předchozího dílu (ani filmového, ani omnibusového), byli byste zklamaní. Těšte se na nová pojetí, nové příběhy, nové hrdiny. Doporučuji

LordSnape
16.03.2017 3 z 5

V celku průměrný Vetřelčí omnibus. Osobně mě bavily ty dlouhé povídky, páč ty kratší na konci samotné knihy byly víceméně o ničem. Koncept se tu opakuje, ale v hlavě mi uvízla povídka třetí od Woodringa, který umí napsat super záporáky a rozhodně nešetří červenou. Zde vystupuje magor Dr. Church. Ten mě fakt bavil. :-)

martinstefko
27.01.2016 2 z 5

S omnibusy vetřelců mám problém. Nějak nejsem schopen se na ně vůbec naladit a nebaví mě. Nechci tvrdit, že číst jednotlivé knihy je přímo utrpení, ale skutečně si je neužívám.

Rawen616
24.05.2015 3 z 5

Rozhodně lepší než předchozí díl. Větší nášup kratších příběhů které mají hlavu a patu.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Povídka první nese název..........NARUŠITEL.......... Kreslil jí Will Simpson a napsal Ian Edginton. Příběh je o lovu vetřelců za velké peníze. Hlavní hrdinkou je Kapitánka Palmerová z přepravní kosmické lodě Caliban. Nemalou úlohu zde má i astroarcheolog a vykradač hrobů v jednom, se jménem Pauline Finn. Povídku druhou - ..........OBĚŤ.......... - napsal Peter Milligan a nakreslil Paul Johnson, a zvlášť hezká je jeho kresba titulní strany. Zde se seznámíme z Ann McKayovou, která jako jediná přežije výbuch lodi ve které cestovala. Po nouzovém přistání na neznámé planetě se v džungli dostává do podivné vesnice, kde obětují lidské děti pro Vetřelce, který je terorizuje. Říkají mu Ďábel. Žena, která věří v Boha chce poznat i Ďábla. Povídka třetí má jméno ..........LABYRINT.......... Kreslil jí Kilian Plunkett a napsal Jim Woodring. Příběh pojednává o kosmické stanici Innominata a o pokusech, které tam provádí plukovník doktor Church. Ze všech těch povídek, co jsem kdy přečetl je tato nejkrvavější. Čtvrtá povídka z názvem ..........VYKOUPENÍ.......... má náboženský podtext. Kreslil jí Mike Mignola a scénář napsal Dave Gibbons. Sledujeme zde osud kosmické lodi Nova Maru a její posádky na cestě vesmírem k planetě PCW9512. Kéž jim Bůh poskytne vykoupení. Název páté povídky zní .........POČÁTEK/ZAVRŠENÍ........... Scénář mají Bennet a Paul Guinan, který má i kresbu. Povídka je rozdělena na dvě části a pojednává o nejmenované planetě a o pyramidách na ní postavených, o partě archeologů a jejich výpravě za poklady a Vetřelci. Povídka šestá - ..........ŽENCI.......... Tato povídka má velice zajímavý titulní list. Nakreslil ho Simon Bisley. Chce to však vidět, to se nedá popsat, je to nádherná kresba. Jinak příběh je beze slov a je hodně morbidní. Pojednává o cizí rase, která pojídá Vetřelčí vajíčka. Ano a to doslova. Jedí je k snídani, obědu i večeři. Číslo sedm nese název..........HOROR SHOW......... a je to poslední příběh této knihy. Napsala jí žena, Sarah Byamová a nakreslil David Roach. Je o nočních můrách a virtuální realitě.

bukiet
10.07.2013 5 z 5

Tentokrát skvělá dávka dobře vypointovaných kratších příběhů. Celkovou story vetřelců sice moc nerozvíjí, ale zajímavě ji prokresluje.

Část díla

všech 7 částí díla