Shaki Shaki komentáře u knih

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Tenhle díl byl prostě úžasný. Nejen akcemi, ale i spoustou nových informací. Curan perlil, jeho přístup ke Kate je vážně zábavný. Děj se posouvá dál... tak hurá na další díl.

27.10.2018 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Druhý díl mě opět nezklamal. Řekla bych, že byl ještě zajímavější. Bran byl takové oživení. Osobnosti postav se tu dále vyvíjí. I téma božstva bylo poučné. Takže mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na další díl.

26.10.2018 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Kniha, která má spád a s ničím se nemaže. Člověk si musí akorat zvyknout na atmosféru Atlanty, kde se střídá magie a tech. Hlavní hrdinka je sice paličatá, ale je to její obrana, jak jsem později pochopila. Může za to i její původ. Lykantropové jsou tu rozhodně zábavnější než upíři, za což bod k dobru. Je tu i spousta jiných naprirozených bytostí, s terými budeme určitě seznámeni postupně.
Pro mě se jedná o osvěžující začátek série.

25.10.2018 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Na začátku člověk hned nechápe, proč Luce Daniel tak přitahuje a i z chování ostatních je zmatená. Čtenář proto může pociťovat určitý chaos z řádků, které čte. Ale na druhou stranu, vždyť přesně takto se cítí i Luce, tak proč ne.
Kniha dostala pořádný spát a v druhé půlce a konec byl vskutku nejlepší, akorát s hodně zajímavým poznatkem.
Luce mi přišla děsně naivní. Všichni s ní mávali z leva doprava. Hold uvidíme, jak to bude pokračovat.
Daniel je smutná postava. Cam zas nevypočitatelná a rozhodně osvěžující.

24.10.2018 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Poslední díl byl vskutku plný neočekávaných zvratů. Celkově se autorce povedlo vdechnout všem postavám život. Možná bych uvítala víc objasněných emočních pochodů u Ciarana a i situace s Phyllis, ale to nemění nic na celkovém vnímání této série. Rozhodně stojí za přečtení a já se k ní časem opět ráda vrátím.

18.10.2018 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Druhý díl mě nechytil tak jako první, teda vlastně až na konec. Ciaran zde byl rozhodně pozoruhodná postava a dost to oživoval. Jeho pohnutky by mě skutečně zajímaly. No, ve třetím díle se to určitě dozvím.

18.10.2018 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Mě osobně se tento první díl líbil. Hlavní hrdinka není z počátku žádná sexbomba, ale má zas vtipné hlášky. Romantická linka není přeslazená. Je tu tajemno i akční scény. Prostě spokojenost.

16.10.2018 5 z 5

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Přestože se jedná už o klišé v erotických příbězích, i tak je příběh napsaný čtivě. Milostné scény jsou popsány otevřeně. Kdo má tento žánr rád, jistě si přijde na své.

10.10.2018 4 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Na této knize mě dostal neotřelý styl, jakým je psaná. Scény nejsou popisovàny tak detailně jako v některých jiných knihách, přesto jsou svým způsobem syrovější. Občas jsem ji musela odložit, protože jsem to už nedávala. Pak mě zajímalo, co se vlastně dělo dál. Postavy se tu taky nečekaně vyvýjí. Chápu, proč byla kniha zakázaná a nechápu, jak se autorce podařilo v té době něco takového vůbec stvořit. Mimochodem, konec mě dostal....

08.10.2018 5 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Pro mne jedna z povedených knih. Pořád se tam něco dělo. Hlavně mě bavili ty slovní přestřelky.

30.09.2018 4 z 5

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Na tomto díle mě nejvíc bavilo to propojení obou jejich světů. Dokonce i fascinace jednoho druhým. Přestože se hlubším citům oba brání, pořád je to k sobě táhne. Přijde mi, že to vše vlastně ani není o sexu, ale o jejich osobních démonech. Člověk prostě musí číst i mezi řádky. Takže za mě super.

28.09.2018 4 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Jako vždy byl příběh od Drake plný nějakého toho tvrdohlavého a umíněného chování. Tentokrát mi ho přišlo až moc. Trošku se tím přebila linka příběhu. Podle mě by to chtělo něco víc toho lstivého přístupu. Prostě někde ubrat a jinde přidat. Možná proto mi tady přišla hlavní hrdinka tak trošku nesympatická, i když měla zřejmě úctyhodný důvod, proč tomu tak je. Dle mého se dalo s příběhem více vymazlit.

26.09.2018 3 z 5

Krásná dědička Krásná dědička Rexanne Becnel

Musím říct, že hlavní postavy mě neskutečně bavily. Dokonce i vedlejší byly dobře vymyšlené. Samotný příběh měl spád a nepříšlo mi, že by měl hluchá místa. Vadilo mi pouze pár nepřesností, ale vcelku se jedná povedený kousek.

25.09.2018 4 z 5

Ztracená noc Ztracená noc Amanda Quick (p)

Příběh jako takový byl zajímavý. Škoda jen, že nebylo plně využito zápletky s Lancasterem. Celkově by se tam dalo s určitými situacemi pohrát ještě víc, přesto dávám za celkový dojem čtyři hvězdičky.

17.09.2018 4 z 5

Nadine - nevinná svůdnice Nadine - nevinná svůdnice Gabriele Marie Schuster

Na to, čím si Nana prošla, byla pro mně až děsivě počestná. Mám z toho příběhu smíšené pocity. Kniha je čtivá, přesto jsou určité pasáže, které mi přijdou nedotažené a urychlené. Na druhou stranu to čtenáře nutí dočíst až do konce.

13.08.2018 3 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Tento díl měl kouzlo v tom, že Kyriána jsme už částečně znali z předchozího. Pak se mi líbilo, že nebyl tak přehnaně rozpolcený jako předchozí hrdina. Co mi ale vadilo, byla často opakující se věrná spojení. Konec mi přišel takový nostalgický a smutný, přestože to dobře skončilo.

17.05.2018 3 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Je to sladké, ale taky čtivé. Rozhodně zajímavý námět na odpočinkové početní. Na postavě Juliana se mi líbili jeho zmatené emoce. Silnější osobností tu tentokrát byla prostě Grace. Přesto knihu hodnotím vysoce.

15.05.2018 4 z 5

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Je to sice oddechové čtení, ale rozhodně se tam najde pár zajímavých momentů.
Všechno mělo hlavu i patu a krásně do sebe postupně zapadlo.

09.05.2018 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

I mě kniha mile překvapila. Čtyři hvězdy dávám hlavně kvůli nezáživnému začátku a otevřenému konci. Pak mě mrzelo, že některé pasáže a postavy byly takové nedotažené (třeba Devon z baru). Ta postava tam neměla absolutně žádný význam, teda pouze na její emocionální zklidnění. Čekala jsem, co se z něj vyklube dál a ono nic.
Vlastně jedna věc mě na knize přeci jen trošku rozčilovala, a to, jak po ní všichni toužili. Kdyby to mělo nějaký význam, jako například důsledek jejího zmrtvýchvstání, ale takhle jsme mohli jen tápat.
Přesto však musím knihu ocenit pozitivně. Myšlenka věru zajímavá a až na pár drobností je kniha čtivá.

08.05.2018 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Chvilku jsem si zvykala na autorčin styl psaní, až jsem mu přišla na chuť. Pro mne měl tento díl kouzlo svými výkyvy v náladách hlavních představitelů. Myšlenkové pochody Liv, i to, že má za sebou temnou minulost a občas nevyrovnané chování je neskutečné osvěžení od dokonalých knižních hrdinek. To samé tajuplný Miller. Oba dva se snaží se svými city vypořádat po svém. Díl je plný rozporuplných emocí a sex je v tomto případě, podle mě, jen jejich pojítko, přestože se vše řeší hlavně jím. Je to prostě skvěle napsaný příběh o problémovém vztahu dvou narušených lidí.

25.04.2018 4 z 5