Shaki Shaki komentáře u knih

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Knížku jsem přečetla, i když nejsem cílová skupina. Podle mě je to pěkně napsaný příběh a hlavní postavy jsou vkusně vykresleny. Zmatená Sky a rozhodný Zed. Celý příběh byl o nich, i když bych uvítala i víc rozvinutí charakterových vlastností jejich přátel a rodiny, které kolem nich tak trošku proplouvali.
Z toho důvodu dávám jen čtyři hvězdičky. Přesto knížku, nejen mládeži, doporučuji. Rozhodně je škoda, že další díly nevyšly.

04.01.2018 4 z 5

Posedlost Posedlost Emily Maguire

Jak správně vyjádřit, jaký ve mně tato kniha zanechala pocit? Těžko se identifikuje. Na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně toho nelutuji. Dostalo mě, že byla hlavní hrdinka taková, jaká byla. Občas jsem se musela při čtení zastavit, abych rozdýchala určité pasáže. Někomu by se možná mohly zdát až nereálné, ale bohužel, opak je pravdou. Před spisovatelkou smekám klobouk, že si toto téma vůbec vybrala a jak ho dokázala popsat způsobem, který dokáže čtenáře vtáhnout do děje a přitom není morbidní, jako samotná daná situace. Konec mě dostal nejvíc, ale s odtupem času si uvědomuji, že to nemohlo skončit ani jinak. Otázkou je, jestli se vlastně nejedná o happy end? Tohle bude asi každý vnímat po svém.
Pět hvězdiček dávám z toho důvodu, že mě kniha rozhodně překvapila a zapůsobila.

04.01.2018 5 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Přestože dávám celé trilogii jen čtyři hvězdičky, rozhodně ji můžu všem, co májí rádi fantasy o vlkodlacích, doporučit.
Byla tam hluchá a nezáživná místa, ale naštěstí poskrovnu.
Postava Tricka mohla být více rozvinutá... určitě by si ji spousta čtenářek ještě více vychutnala. Takhle tam podle mě občas probleskl a tvářil se jako vedlejší postava. Aspoň já z něj měla takový pocit. Zato Justin byl vykreslen dostatečně.
Možná to byl ale záměr autorky, kdo ví...

22.03.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Přečetla jsem celou trilogii, a popravdě se mi nejvíc líbil právě třetí díl. Jako nejslabší mi zase přišel druhý.
Nevím proč, ale přestože dílo nutilo člověka číst stále dál, přesto mi tam něco chybělo. Nejlépe vyvedení byli podle mě Leslie a Xemerius.
Řekla bych, že s tím tématem dalo daleko víc vyhrát. Hodně se to točilo kolem pocitů Wendy. I tak dávám vysoké hodnocení.

22.03.2017 4 z 5

Pán soumraku Pán soumraku Bertrice Small

Tento díl byl plný vzrušení a nečekaných zvratů. Přišlo mi, že Magnus tu nebyl tak výrazná postava, jako v předchozím díle, což mě mrzelo. Zato Kaliqa jsem si tu hodně oblíbila.
Opět si myslím, že v některých pasáží se mohla BS víc rozepsat. Přesto tento díl hodnotím pozitivně. Konec mě celkem dojal.

01.06.2016 4 z 5

Vzdálené zítřky Vzdálené zítřky Bertrice Small

Sama za sebe říkám, že tento díl byl opravdu daleko lepší než první. Začátek mě úplně dojal a i pak to mělo spád. Na druhou stranu mi přišlo, že v tomto díle šlo všechno až příliš hlace. Rozhodně mi jako v prvním díle vadilo stále se opakující dlouhé tituly a dokolečka vysvětlující minulý děj. I když ke konci už to bylo lepší. Dobře rozjeté pasáže by se podle mne dali ještě více rozepsat, protože je škoda, že některé důležité a zajímavé vztahy jsou popisovány jen stručně. Podle mne, by tím dostal děj víc šťávy.
Přesto si ráda přečtu další díl a nechám se překvapit.

31.05.2016 4 z 5

Lara Lara Bertrice Small

Knížka se pro mě rozjížděla dost pomalu. Asi proto, že se autorka snažila všechno tak vysvětlovat. Některé pasáže mi přišly ploché, jiné zbytečně rozpytvané. Lara se dlouho se vším vyrovnávala jakoby odevzdaně a bez emocí (to mi vadilo asi nejvíc). Děj mě začal dá se říct bavit až v půlce a pak to konečně mělo nějakou pointu a náboj.
Jsem zvědavá, jak se její osud bude vyvýjet dál.

30.05.2016 3 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Z této knihy mám smíšené pocity. Na jednu stranu mě bavila, ale na druhou stranu jsem asi v polovině musela přestat a dát si pauzu, abych ji dočetla. Chyběla mi tam nějaká jiskra. Postavy v knize jsou dobře vykresleny a rozhodně mě zajímá, jak se jejich osudy posunou dál. Přijde mi, že Rachel ještě pořádně neví co chce a rozhodně je kolem ní spousta nevysvětlených otázek. Zatím v prvním díle bojovala o přežití. Rozhodně mě zajímá, jak se budou do budoucna rozvíjet její vztahy s upíry, protože z knížky jsem náznaky pochopila, že nějaké příště zřejmě bude.

28.05.2016 4 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Tento díl mě bavil o trošku víc než přdchozí, přesto mi tam pořád něco chybělo. Postava hlavní hrdinky mi chvilkami přišla opravdu až hloupá, zato John byl napsán skvěle. Ta jeho láska k Pierce je kouzelná.
Pořád mi vedlejší postavy přijdou nedotažené, ale na děj to asi nemá moc vliv.
Přestože má pár výhrad, určitě se ráda pustím do dalšího dílu, abych věděla, jak to vše nakonec dopadne.

27.05.2016 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Začátek série je díky tématu hodně o vysvětlování a prolíná se v něm minulost se součaností, což je občas trošku matoucí.
Námět se mi ale líbí. Není to přeslazené, hlavní hrdinové pořád necvrdlikají, přesto to mezi nimi jistří (někdy doslova).
Anonce je tady trošku zavádějící.
Objevilo se tam spousta postav, jejichž dějová linie v prvním díle neměla zatím žádný význam, tak jsem zvědavá, jak více do děje zapadnou v pokračování.
No, konec knihy rozhodně končí tak, že člověka nutí sáhnout po dalším díle, což chválím.

25.05.2016 4 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Pohodové čtení plné vášně a erotiky. Příběh je velmi jednoduchý, ale o tom tahle kniha vlastně je, o zbožňování, vášni a lásce.
V zhledem k tomu, že je to takhle, dávám čtyři hvězdičky, protože kniha se nikde zbytečně netáhla a měla spád.
I když byla přeslazená, tak ji s klidnou duší můžu doporučt. Každý má občas nárok na nějakou tu hříšnou sladkost.

25.05.2016 4 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mary Jo Putney

Příběh je to opravdu pěkný, s nádechem tajemna. Hlavníhrdinka Sara mi byla od začátku sympatická, protože to nebyla žádná hloupá husička.
Přesto dává jen čtyři hvězdičky, protože jsem se ke konci knížky musela malinko nutit ji dočíst.
Přesto bych knihu určitě doporučila.

23.05.2016 4 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Opět další adrenalinem a sexem nadupaný díl, i když tentokrát byl ten sex přeci jen trošku víc perverznější. V tomto díle jsme se dozvěděli i něco víc o Quinnovi a jeho minulosti a schopnostech. Bohužel tu byla trošku nevýrazná postava Kellena. Zato sourozenecký vztah Riley a Rhoana tu byl vyzdvihnut do popředí.
Riley pořád objevuje další posuny ve svých schopnostech a pořád nemá úplně jasno ve svých citech a Quinn ji pořád vytáčí.
Quinna mám přesto pořád ráda. Baví mě to tajemno kolem něj a Riley má podle mne opravdu rád, i když to dává najevo po svém.
Nejde jinak, než dát pět hvězdiček, protože i po čtyřech dílech to má pořád šťávu.

22.05.2016 5 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Tak tento díl mě doopravdy bavil. Byl plný napětí od začátku, až do konce. Riley se taky stále mění její schopnosti a těch erotických scén tam bylo tak akorát. Kade byl zase skvělý, o Quinovi nevím, co si myslet a rozhodně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál s Kellenem. Konec knihy měl rychlý spád, ale tak už to v životě chodí. Aspoň to bylo příjemně překvapivé.
Nejde dát jinak, než pět hvězdiček (aspoň za mě určitě). A hurá na další díl.

20.05.2016 5 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale kvůli akčnímu konci dávám nakonec pět. V tomto díle se mi asi ze všech postav nejvíc líbil Kade a nakonec vlastně i Misha se ukázal v pravém světle.
Riley se do svých vztahů-nevztahů začíná pěkně zaplétat, a to ji ještě čeká náročný úkol pro Direktorium.
I když oproti prvnímu dílu mi tu přišlo o malinko míň přímé akce a naopak víc utíkání a skrývání se, přesto ten konec, který se opět nedal odhadnout, to podle mne vynahradil.
Na další díl se tudíž těším.

18.05.2016 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Pro mne byla kniha příjemným překvapením. V prvním díle se skloubilo jak sexuální napětí, tak akční scény. Popisované vztahy nebyly přeslazené a byly brány s nadhledem, přesto se tam začal nějaký vztah objevovat. Otevřený přístup k sexualitě na druhou stranu nebyl promiskuitní, ale vyplíval z nutnosti přežití. I příběh sám o sobě má hlavu i patu a přesto je plný záhad a nezodpovězených otázek. Konec se nedal předem odhadnout.
Hlavní postavy jsem si oblíbila hned od začátku a nezklamaly mě po celou dobu. Jsem zvědavá, jak se vztahy budou vyvíjet dál. Otevřený konec knihy je spíš k dobru a mám chuť se hned pustit do dalšího dílu. Jsem zvědavá, kam to naše hrdiny (hlavně Riley) zavede.

17.05.2016 5 z 5