Ztracená noc

Ztracená noc https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144922/bmid_ztracena-noc-BJK-144922.png 4 88 18

Ostrov Rainshadow série

Rachel Blakeová má velmi vzácnou schopnost rozpoznat aury velice nebezpečných, paranormálně nadaných psychopatů. Naštěstí nalezla i se svým kamarádem, prachovým králíčkem, klid a mír na ostrově Rainshadow na Harmonii a vede zde knihkupectví a kavárničku v jednom. Její ničím nerušený život se však ocitne v ohrožení, když na ostrov přijede Harry Sebastian, potomek neblaze proslulého piráta, který kdysi děsil obyvatele ostrovů. Harry chce vyšetřit podivné úkazy, jež se dějí v soukromých lesích známých jako Rezervace. Harryho krásná žena s jantarovýma očima okamžitě zaujme, ale musí si počínat opatrně. Zatímco mu může Rachel díky svému zvláštnímu talentu pomoci vypátrat nebezpečné ničemy, kteří narušili klid Rezervace, mohla by zároveň vycítit temnotu, jež v něm narůstá. Touha však dokáže rozbořit i ty nejpevnější zdi – a zanechat i toho nejsilnějšího muže naprosto bezbranného.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Lost Night , 2012

Kudík
22.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Máme zde Rachel Blakeovou se schopností rozpoznávání aur a zajímavým křišťálovým "trikem" a potomka piráta v podání Harryho Sebastiana, který po svém prapradědovi podědil nejen jméno, ale i silný multitalent, který obnášel jak čtení psi zakódovaných map, halení se do stínů, tak i navození děsu a noční zrak. Nic proti, ale tenhle koktejl byl na mě už moc. Další výtkou je, že se jedná o budoucnost, kde je kvantum mimozemské technologie, ale za čaj se platí papírovou bankovkou? Naopak musím pochválit parádní popis monster, žijících v akvarijním komplexu, a to, že hlavní hrdinka má opět spřízněnou duši v prachovém králíčkovi, tentokrát v roztomilé Darwině s panenkou jménem Amberella.

"Darwina a Rex si ji také prohlíželi. Mrkali na ni svýma modrýma dětskýma očičkama a usilovně se snažili vypadat roztomile. Šlo jim to samo, pomyslela si. Prachoví králíčci obecně vypadali rozkošně jakýmsi zanedbaným způsobem - přinejmenším dokud nepřepnuli do loveckého modu. Jak říkalo staré přísloví, když jste zahlédli zuby, bylo už pozdě."

Vajinka
06.01.2023

Nemá niekto na predaj e-knihu. Nikde sa nedá zohnať. Vdaka

MAU256
17.02.2022 5 z 5

I tuto knihu jsem ráda, že mám ve své knihovně. Příběh je krásně čtivý, nechybí zápletka, trošku paranormálna, ani špetka romantiky. Knížku mohu jen doporučit.

pip11
26.06.2021 4 z 5

Oddechový fantasy příběh z planety Harmonie, kde na odlehlém ostrově žije hrstka podivínů. Spousta dobrodružství, tajemství, para schopností a samozřejmě prachových králíčků :) Je to čtivá kniha, i když chvíli mi trvalo zorientovat se. Skoro 4*.

angelbooks
12.09.2020 4 z 5

Skvělý a hlavně tajuplný příběh z pera A.Q., který rozhodně stojí za přečtení! :)

IvikaS
09.05.2020 4 z 5

Lehká a čtivá oddechovka.

moudivlacek
18.09.2019 3 z 5

Pár hlavních hrdinů známe již z jiných knih. Hlavní hrdina Harry spolu s Rachel jsou příjemní lidé, i když zlí si musejí dát pozor. Ti dva se totiž bránit rozhodně umí a když spojí své síly, protkají je svou vzrůstající vzájemnou láskou, tak zlo nemá šanci.
Konec je částečně otevřený a určitě na něj bude skvěle navazovat další díl.
Těším se. Dobré na odreagování.

Vorona
19.11.2018

První díl z Ostrova Rainshadow. Líbí se mi, že v této knize autorka zmíní postavy již z předešlé knihy a tak se čtenář snadno orientuje. Velmi pěkně se mi četla.... Vorona

Shaki
17.09.2018 4 z 5

Příběh jako takový byl zajímavý. Škoda jen, že nebylo plně využito zápletky s Lancasterem. Celkově by se tam dalo s určitými situacemi pohrát ještě víc, přesto dávám za celkový dojem čtyři hvězdičky.

zuzana4291
19.05.2018 3 z 5

Z toho úvodního dílu nejsem ani úplně odvázaná, ale ani ne zklamaná. Prostě průměrně napsaná kniha, která se docela dobře čte, ale přeci jen pár věcí bylo dost předvídatelných a některé pasáže byly dost nudné. Asi nejvíc mi vadilo, když autorka vysvětlila "zelený křemen", a pak to ještě minimálně jednou po několika stránkách opět vysvětlila. Bylo to naprosto zbytečné.

kacaaba
04.04.2018 5 z 5

Další úžasná kniha s fantasy romantickou a napínavou zápletkou . Kniha se mi četla dobře a moc se mi to líbilo.

Laf
02.03.2018 4 z 5

Super čtení a zajímavé zápletky. A nejlepší postava - samozřejmě prachový králíček :)

lulu28501
14.01.2017 5 z 5

Hezká kniha.
Je pravda že tenhle tip knihy není můj top,ale i tak se mi líbila.
Jen by mě zajimalo proč si Lancaster myslel že mu Rachel patří.
Dopadlo to dobře což je super.

modranka
10.12.2014 3 z 5

Zvolila som zlatú strednú cestu. Text sa čítal dobre, ale toho paranormálne...(všeličoho) som už mala plné zuby. Myslím si, že čeština je bohatá na synonymá a bolo by fajn, keby ich prekladatelia aj používali. Tým nechcem povedať, že by kniha bola zle preložená.

mariva
27.07.2014 3 z 5

Knižky autorky mám velmi ráda a většina ze série Společnosti Arkány se mi líbila, ale v této knize mi už přišlo těch nadpřirozených talentů, prachových králíčků a jiných artefaktů z budoucnosti i minulosti příliš a chvilkami jsem se v ději ztrácela. Asi už je těch dílů příliš mnoho.

sisulisa
25.09.2013 5 z 5

Mám rada túto sériu. Nepopieram, že sa miestami strácam, ale dobre sa to čítalo, dej ma strhol.

kolacky
03.06.2013 5 z 5

Moc pěkné počtení a příjemně nakročeno do další série! Tipla bych si, že další kámen najde v příští knize Drake Sebastian se záhadnou vdovou! Doufám, že vyjde brzy...

kolacky
12.02.2013 5 z 5

Myslím, že je to další - 9.část série HARMONY, která u nás asi nevychází od začátku - patří tam Půlnoční krystal a Stíny noci. Už se těším, až si ji koupím!

Amanda Quick (p)
americká, 1948