Selfinka Selfinka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úplně nevím, jak se ke knize postavit. Na jedné straně stojí skvělý námět, zpracování děje, některé zajímavé myšlenky a na straně druhé je hlavní hrdinka Nora, která mi vůbec nebyla sympatická (jako hodně vůbec) a za celou knihu jsem se s ní nedokázala vůbec sžít. A to mi tak nějak zkazilo celý požitek z knihy.

Takže za mě bohužel slabší průměr.

05.03.2024 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Jé, někdo napsal knihu o mně! Snad každá stránka je jako moje zrcadlo, prostě to sedí jak pr..na hrnec!! Skvělá knížka, která pobaví.

22.10.2019 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Co nám marketing slibuje? Skvělou "feel-good" romanťárnu plnou pop-kulturních odkazů. Co jsme dostali? Naprosto nesnesitelnou hlavní hrdinku, která je absolutní sebestředný egoista. Příběh, který začíná slibně, ale cca od půlky to sklouzne do totálního bizáru. Narážky na film, hudbu, knihu, seriál, .. v každé druhé větě (reálně je třeba polovina textu jen odkaz na něco).
+ Hezká obálka.
- Všechno ostatní.

12.01.2022 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tenhle "presstrip" jsem si parádně užila. V době, kdy se můžeme podívat akorát tak na vlastní dvoreček to bylo opravdu skvělé odreagování. Přišla jsem si jako jeden z účastníků "zájezdu", jako bych mezi členy party zapadla. Postavy různorodé, ale pro mě uvěřitelné. Parádně mě to "zhyggovalo". Romantická linka milá, závěr na mě trochu působil zrychleně, oproti celkovému pozvolnému tempu, ale ničemu to nevadilo. Naopak byl větší prostor nechán poznávání města a "hyggování". Jako nenáročné a oddechové čtení jedině doporučuji.

20.03.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

WOW! Podle recenzí jsem měla jistá očekávání, že to bude dobré, ale že to bude až takhle dobré mě tedy ani nenapadlo.
Příběh, postavy, prostředí.. Všechno je tak dokonale promyšlené a provázané. I když v některých momentech se dá odhalit, jak se to bude vyvíjet dál.. Prostě kompaktní a skvělé. Hned jdu na další díl.
Samotné téma má hooodně hluboký přesah a nutí k zamyšlení.

01.03.2020 5 z 5

Stín nad Trevírem Stín nad Trevírem Ben Aaronovitch

Svěží a rychlá jednohubka. Změna prostředí i postav hodně pomohla. Oproti Londýnskému případu se v Německu řeší vše rychle, stručně a bez velkých obstrukcí, počítá se však s tím, že čtenář už je obeznámen se stěžejními pojmy a principy. Hlavní hrdina je stejně sympatický jako Peter, možná trochu prozíravější ;) Rozhodně bych uvítala pokračování a další případ z tohoto prostředí.

04.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Některé knihy vám prostě vezmou dech..Tato je jedna z těch, u kterých se mi to stalo. Silný, poutavý příběh.

24.09.2018 5 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Tato kniha mě v knihkupectví ohromila a musela jsem jí hned naší malé čtenářce pořídit. Nevím, kdo z ní byl nadšený víc jestli dospěláci nebo děti. Opravdu nádherné ilustrace a ta spousta informací!! Tolik zajímavostí na tak malé ploše! I když mapy nepojaly všechny země, ty, které se v knize objevují jsou nádherně zpracované! Určitě doporučuji (nejen) dětem do knihovničky pořídit!

05.01.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ti, co v knize hledají nějaký poutavý, strhující příběh, jí s největší pravděpodobností po pár stránkách odloží, protože to je to, co v knize není. Kniha je dokonalá pro hloubku svých myšlenek. Je plná myšlenek, které čtenáře donutí přemýšlet o pohledu na svět, na lidi.
V mnoha směrech připomíná Aljašku, která je také spíše o přemýšlení o životě, a postava Aljašky může připomínat Margo a Q. Válečka. Ti čtenáři, kteří v ní budou hledat druhé Hvězdy, budou zklamaní, protože u Hvězd je strhující spíše síla příběhu.

25.07.2015 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Kniha s duší. Plná myšlenek k zamyšlení, myšlenek o knihách, čtení a čtenářích. Pohlazení na duši.

02.07.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dobré, dobré..Ač jsem po celou dobu čtení měla pocit, že tenhle díl nedosahuje kvalit prvního dílu, ten konec byl velmi šokující, takový zvrat jsem nečekala..Uvidíme, čím nás překvapí další pokračování.

04.03.2020 5 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Tak tenhle díl mě bavil asi ze všech nejvíc. Hodně se toho událo a moc jsem si to užila (asi jsem si konečně zvykla na styl autorova psaní).
Ač se může zdát jedna dějová linka uzavřená, doufám, že se dočkáme nějakého dalšího pokračování. Zajímá mě osud a plány některých dalších postav ;).
A hlavně jsem ráda, že jsem to po přečtení prvního dílu téhle série nevzdala (a že to bylo peklo, dostat se před první díl). Myslím, že při návštěvě Londýna budu muset omrknout pár konkrétních míst ;).

28.02.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Číst tuhle knížku bolí, psychicky i fyzicky (ne, fakt nejde udržet otevřená, aniž by vám nevykloubila ruku). O ději a postavách škoda mluvit *jedno velké protočení očí vzhůru*. Mé mladší já by trpělo úplně stejně, jako já teď.

20.09.2021 1 z 5

Čtení pouze pro ku*va husté královny! ;)

14.12.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi silný příběh...

01.07.2018 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Zajímavé téma. Autorčin styl je příjemný, lehce se čte. Skvělá oddechovka.

31.01.2015 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Tato kniha mě zklamala..ač se příjemně četla, nebylo to žádné velké haló..neurazí, ale nenadchne..

27.11.2014 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Překrásný příběh. Bylo nádherné pozorovat, jak se na stránkách knihy vyvíjí se vztah mezi hlavními hrdiny. Opravdu nádherně dojemný příběh.

27.08.2014 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Krásná obálka, pohodové podzimní čtení, příjemná "cozy comfy" atmosféra... Jenže, to je všechno.. Celá kniha se bohužel tak nějak vleče. A ač je prosycená vůní kávy a chutí skořicových šneků, chybí jí trochu akce (která se tam objeví až ke konci, ale ani to nijak neožije). Asi by mě kniha víc brala, kdyby se nesla celá v duchu "Epilogu", ten mě bavil a až tam jsem našla to, co jsem od knihy čekala. Škoda.

25.10.2023 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tato trilogie měla tak skvělý potenciál, který bohužel nebyl využit. Autorka vystavěla skvělý svět, zajímavé postavy (zejména ty vedlejší), fungování. Série měla sestupnou tendenci - první díl super, výborný, druhý díl jo dobrý, ale..no a ten třetí, jako by jí došly nápady a celou sérii "pohřbila" zmateným koncem a největším klišé všech dob.

30.07.2022 2 z 5