Selekcaje Selekcaje komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Prostě bomba. U knihy jsem se zasmála, brečela a spolu s postavami cítila tu nesmírnou naléhavost se usmířit. Bála jsem se, že to dopadne špatně a už tak od půlky mě chytala depresivní melancholie, protože Daniel se zdál být nepoučitelný.
Psychologie postav na jedničku, slovní obraty a přirovnání parádní, příběh bez logických děr. Trochu jsem se bála, když jsem zjistila, že je kniha od českého autora, naštěstí autor mé obavy zcela vyvrátil a já bych si hned dala další příběh v jeho podání. :)

30.03.2018 5 z 5

Posledný boj Posledný boj C. S. Lewis (p)

Konec? Opravdu? Ohramující ale přesto...vždycky je to jistá melancholie když končí něco co prožíváte tak dlouho...:)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Obdivuju styl psaní Stephenie Meyer. Obdivuju jí za to, že vydržela 552 stránek bez vybočení z příběhu. Obdivuju sílu a promyšlenost postav. Obdivuju její odvahu. A děkuju jí za to.

29.11.2011 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Krásná hnížka:) Taky bych takovýho jednoho anděla brala:)

24.08.2011 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Fantazie zamíchaná do všedního života. Moc se mi to líbilo a ještě že to má pokračování:)

24.08.2011 5 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

Fascinuje mě to, jak autorka dokáže psát jemný, vcelku nenásilný příběh plný boje dobra ned zlem a naproti tomu vám předloží obraz malého dítěte požírajícího morče za živa.

30.04.2012 4 z 5

Na svatýho Dyndy Na svatýho Dyndy Jiří Žáček

Ůžasná knížka :) IIkdyž je pro děti, nadchla i mě. Četla jsem si ji pořád dokolečka a nemohla se nabažit. Asi si jí znovu půjčím:)

24.04.2012 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Všechno v té knize pravda...věřte mi:) A nebo ne...věřte sobě:) Protože až si to přečtete dáte mu za pravdu tak jako já:) Moc mi tato kniha pomohla...uvědomila jsem si spoustu věcí.

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Další skvělá knížka od brilantního autora:) Jeho knihy se čtou samy:)

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Vážně skvělá knížka:) Rozhodně něco k zamyšlení...

27.09.2011 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kdysi dávno jsem viděla film a koupila si knížku. Přečetla jsem knížku jedním dechem a teď jdu znovu koukat na film.

Miluji Charlieho myšlenky. Miluji, jak přemýšlí a že přemýšlí tolik, i když občas zase něco nedomyslí.

Co více říct? Myslím, že není třeba nic dodávat. Je to kniha plná emocí a myšlenek, za které jsem vděčná. Jsem vděčná, že jednou budu moci říci svým dětem, že jsem četla o Charliem a že to ve mě zanechal stopy.

12.12.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Celou dobu si říkám: "Co to tam šaškujou? Mlátí se tam mezi sebou jako krysy v kleci." No a konec, ten dal mým řečem na frak :)

25.12.2012 4 z 5

Co máme vědět o sektách Co máme vědět o sektách Barbara Büchner

Poučná kniha o sektách. Její znaky, rysy a intryky. Na co si máme dávat pozor a do jaké organizace se nemáme nikdy zaplést, protože pod lesklou slupkou je zkažená mysl, prahnoucí po moci a po penězích. A pak ty katastrofální následky....

13.05.2012 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Miluju tuhle sérii. Čteme jí celá rodina:) Ostatním se první díl moc nelíbíl...začetli se do toho až v pokračováním. Ale já byla ohromena už tímto dílem. Autoři si mě získali svým stylem a skvělým nápadem:)

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hezké:) Jemný nenásilný příběh bez pitvoření filmu...:)

07.04.2012 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Filmy moc ráda nemam, ale knížky se mi líbí:) Všechny:)

07.04.2012

Strieborná stolička Strieborná stolička C. S. Lewis (p)

Líbil se mi i tento díl...všechny jsou velice hezké:) Každopádně Kůň a jeho chlapec je nejlepší:)

07.04.2012 5 z 5

Čarodejníkov synovec Čarodejníkov synovec C. S. Lewis (p)

Lepčí začátek, než u filmového zpracování....ale to je vždycky...filmy jen slabě pokulhávají za knížkama:)

07.04.2012 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Přečetla jsem všechny ty knížky:) Mooc se mi líbili:)

07.04.2012 5 z 5

Kôň a jeho chlapec Kôň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Můj nejoblíbenější ze všech těch dílů :)