Selekcaje Selekcaje komentáře u knih

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Nejlepší fantasy, co jsem zatím četla.

24.04.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Prostě bomba. U knihy jsem se zasmála, brečela a spolu s postavami cítila tu nesmírnou naléhavost se usmířit. Bála jsem se, že to dopadne špatně a už tak od půlky mě chytala depresivní melancholie, protože Daniel se zdál být nepoučitelný.
Psychologie postav na jedničku, slovní obraty a přirovnání parádní, příběh bez logických děr. Trochu jsem se bála, když jsem zjistila, že je kniha od českého autora, naštěstí autor mé obavy zcela vyvrátil a já bych si hned dala další příběh v jeho podání. :)

30.03.2018 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kdysi dávno jsem viděla film a koupila si knížku. Přečetla jsem knížku jedním dechem a teď jdu znovu koukat na film.

Miluji Charlieho myšlenky. Miluji, jak přemýšlí a že přemýšlí tolik, i když občas zase něco nedomyslí.

Co více říct? Myslím, že není třeba nic dodávat. Je to kniha plná emocí a myšlenek, za které jsem vděčná. Jsem vděčná, že jednou budu moci říci svým dětem, že jsem četla o Charliem a že to ve mě zanechal stopy.

12.12.2014 5 z 5

Nikdy nepřestávej věřit Nikdy nepřestávej věřit Barbora Tuzarová

Na to, že je to prvotina opravdu mladičké autorky, opravdu dobré. Její styl psaní je osobytý a na častý retrospektyvní pohled vzpomínající hlavní hrdinky jsem si rychle zvykla a nakonec se mi to i líbilo. Příběh samotný byl pro mě trochu moc rozvláčněný, potřebuju asi nějaký problém, který bych měla řešit, otázky, nad nimiž si lámat hlavu... :) Co mi tam ale nejvíc chybělo byl popis a charakteristika Vikiho, onoho vyvoleného, ze dne na den nejlepšího a milovaného kluka. Upřímně, nevím o něm nic než, že opravdu dobře hraje basket. Z těch několika málo rozhovorů mi přišel dokonce jako suchar :D Hlavní hrdinka mi ale byla velmi sympatická (až na to nevysvětlené pobláznění, ale omluvou jí byla její bláznivá pubertální povaha :D).
V závěru je to knížka, která stojí za přečtení. Pro oddech od složitých dějově náročných knih. Pro dívky, řešící podobné trable s láskou či profesí/koníčkěm. Pro zvědavce, jako jsem já, na ty naše rostoucí české autory... :)

15.07.2013 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Celou dobu si říkám: "Co to tam šaškujou? Mlátí se tam mezi sebou jako krysy v kleci." No a konec, ten dal mým řečem na frak :)

25.12.2012 4 z 5

Encyklopedie hrůzy Encyklopedie hrůzy Joshua Gee

Upřímně: pro děti zajisté velice poutavé čtení. Ale pro mě ne.

02.10.2012 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Poté, co jsem zhlédla seriál ve třech dnech a zdály se mi anime sny, jsem neodolala a náhodné střetnutí s mangou jsem nenechala bez odezvy. A musím říct, že mě příběh bavil stejně tak, jako napoprvé. Nehodlám zůstat u prvního dílu i kvůli tomu, že jsem mangu zhltla asi za dvě hodiny. Lighta si prostě nejde nezamilovat. A "L"? Už se nemůžu dočkat, až vyleze z ulity a já si budu užívat jeho výrazy. :)

14.06.2012 5 z 5

Co máme vědět o sektách Co máme vědět o sektách Barbara Büchner

Poučná kniha o sektách. Její znaky, rysy a intryky. Na co si máme dávat pozor a do jaké organizace se nemáme nikdy zaplést, protože pod lesklou slupkou je zkažená mysl, prahnoucí po moci a po penězích. A pak ty katastrofální následky....

13.05.2012 4 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

Fascinuje mě to, jak autorka dokáže psát jemný, vcelku nenásilný příběh plný boje dobra ned zlem a naproti tomu vám předloží obraz malého dítěte požírajícího morče za živa.

30.04.2012 4 z 5

Na svatýho Dyndy Na svatýho Dyndy Jiří Žáček

Ůžasná knížka :) IIkdyž je pro děti, nadchla i mě. Četla jsem si ji pořád dokolečka a nemohla se nabažit. Asi si jí znovu půjčím:)

24.04.2012 5 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Další úžasnej díl:) Ale Návrat z podzemí je zatím nejlepší:)

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Úžasná knížka:) Miluju tuhle sérii a doufám že bude ještě hodně dílů:) Ale docela mě rozčiluje že sem někdo přidal G. Williamsona jako autora když s touto knihou nemá nic společného...:/

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Miluju tuhle sérii. Čteme jí celá rodina:) Ostatním se první díl moc nelíbíl...začetli se do toho až v pokračováním. Ale já byla ohromena už tímto dílem. Autoři si mě získali svým stylem a skvělým nápadem:)

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Návrat z podzemí...zatim nejlepší díl ze všech:)

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hezké:) Jemný nenásilný příběh bez pitvoření filmu...:)

07.04.2012 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Všechno v té knize pravda...věřte mi:) A nebo ne...věřte sobě:) Protože až si to přečtete dáte mu za pravdu tak jako já:) Moc mi tato kniha pomohla...uvědomila jsem si spoustu věcí.

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Další skvělá knížka od brilantního autora:) Jeho knihy se čtou samy:)

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Mám ráda záhady, když dobře dopadnou:) Moc se mi tato kniha líbila:)

07.04.2012 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Další dobrý díl, ale nepatří k těm nejlepším z nich. :)

07.04.2012 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Filmy moc ráda nemam, ale knížky se mi líbí:) Všechny:)

07.04.2012