Schary Schary komentáře u knih

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Na mě až moc červená knihovna. Všechno bylo až moc jasné a takové prvoplánově krásné. Čekala jsem asi víc...

03.01.2023 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Tak opět skvělá kniha od pana Bureše. Knížka je o apokalypse trochu jinak, v podstatě se lidstvo vyvíjí od zhuleného chování, přes smrtelnou nenávist k lidem, které posedlost Matkou a všeláskou nepostihla, pak dojde k mírně fašistické etapě, kdy normální lidé jsou pronásledování a uvrhnutí do pracovních táborů atd... Závěr je opravdu zajímavý, překvapivý a bohužel ukazuje na to temno, které stojí za naší civilizací a všem je nám to jedno, proto autorovi tleskám.

14.12.2022 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Moc pěkná fantasy. Oceňuji, že příběh je uzavřen a nejde zas o několikadílnou ságu. Kniha je napsaná svižným, čtivým tempam a ze starnoucích bojovníků se pomalu klubou legendární hrdinové!!!

13.12.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Červená knihovna až to praští, ale bylo to pěkné!

02.12.2022 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Pro mě další kniha o holocaustu, tentokrát z koncentračního tábora Březinka. Je to vlastně autobiografie členky jediného ženského orchestru ze všech koncetráků. Život měli tyto ženy o chlup lepší a nevysela nad nima ta smrt, tak urputně, ale z povzdálí sledovaly příjezdy nových transportů smrti a neživot ostatních žen z tábora.

22.11.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc pěkně napsané, byť se v první půlce nic moc neděje, tak kniha baví!

04.11.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Pěkný historický příběh, přišly mi osudy hlavních hrdinů takové opravdové, uvěřitelné.

25.10.2022 4 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Kniha o dětech a jejich příšerných rodičích. Matka sobec bez špetky snahy péče o děti a otec alkoholik s protisystémovými názory, rodina se neustále potýká s chudobou. Pro děti nejsou zajištěny základní potřeby, jak jídla, ošacení, tepla, hygieny a vlastně všeho. Děti jsou přesto velmi chytré, šikovné, samostatné a skoro ze všech vyrostou úspěšní lidé. Zajímavé čtení bohužel dle skutečného autorčina dětství.

14.10.2022 3 z 5

Všechny tyto světy Všechny tyto světy Dennis E. Taylor

Skvělá trilogie, která si celou dobu udržela vysokou úroveň. Hlavní myšlenka, teda osud okopírovaného vědomí geniálního člověka do kosmické lodě je originální, příběh je dotaženy a úplný. Myslím, že tato série patří mezi nejlepší sci-fi, které jsem měla příležitost číst.

06.10.2022 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Nevyhovoval mi styl, jakým byla kniha napsaná, byla to taková uspěchaná forma, téměř bez přímé řeči. Celou knihu jsem čekala, kdy se hlavní hrdince stane něco pěkného a pozitivního v životě ....pozor spoiler - a ono nic, už když to vypadalo, že našla štěstí v dceři, tak z té se vyklubala sobecká mrcha, neschopná odpouštět.

19.09.2022 3 z 5

Za mě kniha rozvláčná, děj nudný, konec překvapivý....Hlavní myšlenka, ale chválihodná. Chudácí zvířata, s tím souhlasím, náš svět je továrna na zpracování živých tvorů a všem to přijde normální...

19.09.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Po dlouhé době jsem četla něco od Hartla a kniha se mi moc líbila. Téma bylo trochu jiné něž u jiných jeho knih a jako vždy čtivá jízda. Ovšem ty Alešovi děti byly na zabití:)

05.09.2022 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Pěkná výpravná kniha

05.09.2022 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Oddechovka o upírech

05.09.2022 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

O něco slabší než první díl, hlavně mě na začátku zklamala linka o Jardirovy, těšila jsem se na Arlena a Leeshu...

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Pěkný příběh o tom, jak může osud člověka změnit jedno rozhodnutí. Když se hlavní hrdinka narodila v Indii, tak aby jí její matka zachránila před smrtí z rukou otce, tak ji odnese do sirotčince. Její rodina si může dovolit mít jen jedno dítě a to syna...Ašu pak adoptuje americko-indický pár a vyrůstá v USA...v dospělosti, ale pátrá po svých kořenech...

05.09.2022 4 z 5

Vítězný rytíř Vítězný rytíř Shannon Drake (p)

Romantický příběh s emancipovanou hlavní hrdinkou a chrabrým rytířem, který ji přinutí k sňatku za časů skotských válek s Anglií. Řekla bych, že nenadchne a neurazí, četla jsem na dovolené u moře a k tomuto účelu posloužila kniha výtečně....

05.09.2022 3 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Moc pěkná sci-fi kniha! Když jsem si četla o čem kniha je, tak jsem ji chtěla i odložit, dokopala jsem se k ní jen díky vysokému hodnocení zde na databázi. A rozhodně nelituji, Bob a všichni jeho druzi mají velice zajímavý posmrtný život ve vesmírném prostoru.

02.08.2022 5 z 5

Anděl zkázy Anděl zkázy Robert Crais

Knížka docela dobrá, četla se pěkně. Hlavní postavou je žena, což u detektivních thrilerů nebývá obvyklé, je detktiv a je tak trošku závislá na alkoholu a lécích, což u detektivních thrileů bývá obvyklé:) Vyšetřuje výbuch, při kterém zemřel bývalý kolega pyrotechnik. Tempo příběhu je pomalé a zrychlí se až v závěru.

12.07.2022 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Pěkné fantasy. Po dlouhé době mě nějaká knížka opravdu chytla. Zajímavá ústřední myšlenka s Démony, hlavní hrdinové jsou takoví uvěřitelní a k tomu ždibek romantiky.

27.06.2022 5 z 5