Sarka14 Sarka14 komentáře u knih

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Srovnávat tuto knihu se seriálem už je asi zbytečné. Je jasné, že je příběh trochu jiný. V seriálu se mi zápletka líbila trochu víc, ale knížka není vůbec špatná. Sice je déj jasný, konec předem daný, ale má vtipné dialogy a celkově se knížka velmi dobře čte.

14.07.2022 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Ne, že by to bylo vyloženě špatné. Ale už v prvním díle jsem měla dojem, že některé věci nemá autorka tak úplně promyšlené. A druhý díl mě v tom jen utvrdil. Některé věci prostě nedávají smysl. Co se týče Lou a Reida... No nevím. Jako asi chápu, co tím autorka chtěla říct, ale úplně se to nevyvedlo. Oba byly prostě divní. Chápu, že se postavy musí někam posunout, něco si v sobě vyřešit. Ale takový zvrat osobnosti v tak krátké době? To už je trochu schýza. Ale abych úplně nehanila, knížka vcelku bavila. Děj relativně utíkal a neměla jsem problém to dočíst. A jak se znám, i když to není úplně to pravé, poslední díl si nejspíš přečtu taky.

15.04.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Nevím, co jsem čekala, ale tohle úplně ne. Příběh není vůbec špatný. Vztah Lou a Reida mě bavil. Ty jejich dialogy byly vtipné. Ale něco tomu všemu chybí. Musím se přiklonit k názoru, že některé věci na konci nedávali tak úplně smysl. Asi by stálo za to je trochu víc rozvinout nebo děj víc promyslet. Není to úplně nejlepší fantasy, kterou jsem kdy četla. Ale má to potenciál. A i když druhý díl není hodnocený nejlépe, celkem se na něj těším.

08.04.2021 4 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Knížka výborná. I když pro mě naopak oproti předchozím dílům trochu víc uspěchaná. Faktem taky zůstává, že autor je po tolika dílech velmi předvídatelný. Není to výtka, jen holý fakt. Nevadí mi to. Nicméně přeci jen bych o tohoto dílu snesla něco malinko navíc. Možná nějaký posun samotných postav někam dál. Samotný konec byl smutný, ale dává naději novým dílům.

03.03.2020 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Na knížku jsem se hrozně těšila. Má to své ale, které už uvedly všichni přede mnou. Podstatné ale je, že knížka se čte pořád velmi dobře. Ano, taky si myslím, že by už možná bylo načase tuto sérii ukončit. Ale stejně se na další knížku budu zase hrozně těšit.

25.01.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Další skvělá knížka od naprosto skvělé autorky. Nemohla jsem se odtrhnout. I když finální odhalení jsem tušila téměř od počátku, nijak to neubralo na přitažlivosti knížky. Byla skvělá a já se už teď těším na další.

18.01.2019 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Skvělý díl. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jak jsem si ke knížku odpoledne sedla, tak jsem ji musela nutně večer dočíst. Děj byl napínavý i zábavný. Líbí se mi, že i když konec je jako vždy předvídatelný, v tomto díle dělají hlavní postavy i chyby. A to jak ze strany Willa tak ze strany jeho učeňky. Jako knížka rozhodně jedna z nejlepších a pro mě srovnatelná s prvními díly.

18.09.2017 5 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Jako zakončení téhle série knížka splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Tenhle díl mě bavil víc než třeba druhý nebo třetí, vyrovnal se u mě tomu prvnímu. Ale asi to nechtělo číst celou sérii najednou. Mnohem víc tak vyniknou ty vady, které mi na všech těch knížkách vadí. A to je hlavně styl, nevyzrálost psaní, neustálé opakování milostných scén a naprostý fetišismus autorky po fousatých chlapech nebo alespoň chlapech se strništěm na bradě... To mě opravdu ničilo. Nechci práci hanit někoho, kdo dokáže napsal sérii celkem čtivých knížek. Vím, že to stojí velké úsilí a hodně práce. Jenom si myslím, že takhle vysoké hodnocení si nezaslouží.

01.05.2017 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Oddychovka na jeden den. Knížka se četla velmi dobře. Jednu hvězdičku ubírám hlavně za ten styl psaní. Na můj vkus bylo těch "ohňostrojů" a "mého ženství" trochu moc. Autorka se často opakuje. Děj je opravdu trošku nereálný. Ale jako celek se mi knížka moc líbila a těším se na další díl.

22.04.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Docela dlouho mi trvalo, než mě knížka opravdu zaujala. Nebylo to zlé, ale čekala jsem trochu víc.

13.07.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jako obvykle John Green nezklamal. Knížku jsem přečetla jedním dechem a čte se jednoduše výborně. Je to poutavé a zábavné. Pořád jsem přemýšlela nad tím, jak to vlastně dopadne. Vzhledem ke Greenově jiným knihám jsem si nemohla být ničím jistá. No a jak to dopadlo ať si každý přečte sám. Za mě rozhodně doporučuji a těším na jeho další knihy.

21.01.2016 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Knížku jsem si vybrala na základě jejího dobrého hodnocení a musím říct, že mě nezklamala. Často byla velmi dojemná. Možná místy trochu přeslazená a vlastně i dost nerealistická. Ale to neznamená, že je špatná. Nechápu, jak někdo může hodnotit tento typ knihy, když tento typ knih vlastně nesnáší. Když se někomu tyhle romány nelíbí, tak ať je nečte. Ale pak taky ani nehodnotí. Je to urážka pro autora a ukázka vlastní arogance. Já tyhle knížky čtu ve chvíli, kdy potřebuju oddech a nemám náladu na nějaká vážnější témata. I v téhle literatuře se dají najít dobré knížky i špatné knížky. Některá literatura je skutečně braková, ale tahle knížka mezi ni dle mého názoru nepatří. Je napsaná poutavě a velmi dobře se čte. Děj nadchne a stále se něco děje. Čtenář se nenudí. Za mě určitě doporučuji.

23.09.2015 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knížku přečetla doslova jedním dechem. Měla jsem předtím trochu těžší žánr a možná i to přispělo, že se mi takováhle oddechovka četla v podstatě sama. Rozhodně bych jí řadila v tomto žánru mezi ty vydařenější. Je to jednoduchá romance, ale není to žádná tvrdá erotika. A právě proto se mi možná taky líbí víc, než jiné knížky podobného typu. Autoři se často zaměřují na erotiku a sex a zbytek upadá. V téhle knize je to více v rovnováze. Líbila se mi a ráda si přečtu další.

29.01.2015 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Jako obvykle je kniha opravdu vydařená a dobře se čte. Neřadila bych tento díl mezi nejlepší, alespoň pro mě. Ale to mu rozhodně neubírá na kvalitě. Je to jen otázka vkusu. Rozhodně bych Harryho doporučila každému. Už teď se těším na další. :-)

29.01.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

U téhle knihy byl trochu pomalejší rozjezd, začátek trochu zmatený. Ale postupně mě to jako obvykle naprosto uchvátilo a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Už mám nachystané i všechny ostatní dostupné knihy z této série a moooc se na ně těším :-)

01.05.2014 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Oproti prvnímu dílu je Eldest o velký kus lepší. I Eragon byl výborný, ale tahle kniha mě opravdu nadchla. Je výborně čtivá. Všechny postavy zde dostávají prostor pro rozvoj, mnohem více se ponořujeme do vztahů mezi obyvately Carvahallu a také samozřejmě Eragona se Safirou a elfy. Musím říct, že na mě v tomto díle více zapůsobil Roran a jeho touha o záchranu vesnice. V mnohém Eragona předčil :-)

28.03.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Prvních 60 stránek bylo utrpení. Posledních 60 stránek dech beroucí. Chápu, že v knize vystupuje velké množství postav, které je potřeba představit. Ale bylo to poměrně únavné a nezáživné. Nicméně později k představování postav přišel i děj a knížka začala být mnohem zajímavější. Jde skutečně o neobyčejné vypravěčské umění. Jak jedna událost vyvolá takové množství událostí dalších. V běžném životě si to člověk vůbec neuvědomí, jakou roli někdy hrají náhody a maličkosti. A to je to, co je na téhle knížce tak fascinující. Určitě doporučuji přečíst.

15.07.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Úplně chápu, že se většině lidí líbí druhý díl více než ten první. Mě se taky moc líbil. Na druhou stranu už přeci jen trochu odbíhá od toho prvotního tématu a stává se to celkem obyčejným milostným románek, který je poměrně dost přeslazený. Christian je tak strašně dokonalý, i přes těch svých padesát odstínů, že je až nerealistický. Pořád tuhle sérii považuji za příjemnou oddechovku, kterou jsem si ráda přečetla. A těším se na díl poslední. Ale nakonec to asi nebude série, po které bych sáhla znovu.

10.03.2013 4 z 5

Pronásledování Pronásledování John Flanagan

Poslední knížky Hraničářova učně už mě trošku štvali tím, jak jsou pořád stejné a předvídatelné. Ale na Bratrstvo jsem se opravdu moc těšila a nebyla jsem vůbec zklamaná. Jasně, děj je pořád tak trochu předvídatelný, knížka není nijak extra dlouhá... Ale alespoň má spád a občas jsem se musela i smát. Celkově vzato moc dobrý výsledek.

17.02.2023 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

(SPOILER) Pro mě celkem zklamání. Děj byl předvídatelný, to bych i odpustila. Ale doufala jsem, že slovo "hejsek" už bylo použito dostatečně dříve. Jeho neustále opakování mi lezlo na nervy. Vztah Francesky a Michaela má určitě velký potenciál. Ale než poutavému dějí se to občas blížilo amatérský napsanému lacinému pornu. Francesca má neustále vztek, ale pokaždé a ním vleze do postele. Nějak mi to celé nesedělo. Snad ty zbylé dva díly budou o něco lepší.

10.08.2022 3 z 5