SarahRoyalAss SarahRoyalAss komentáře u knih

Bylo to krásné, ale smutné, ale prostě opravdu krásné a smutné. Tohle jsem skučela kamarádům do hlavy imrvére při čtení. Celá knížka je vlastně o životě autorky a skrze její poezii ho s námi sdílela. Někteří si nad těmi větami můžou i říkat, jaké mají v životě štěstí. Jiní mohou zase více rozumět. U mě to bylo to štěstí. Zároveň, u strašně moc úryvků z autorky života jsem měla pocit, jako bych je měla v hlavě celou dobu sama ale neuměla je zformulovat a napsat.

28.01.2019 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Pokud má člověk rád tréninkové a bojové sekce, bude z tohoto dílu nadšený. Tak jako já. Všechny knihy jsem si během čtení zamilovala a ani tahle není výjimkou.
Kromě shledání přátel a učně s hraničářem, se tu začnou rýsovat nová přátelství a spojenectví. To přinese i skvělé kapitoly tréninku, taktiky a boje. Objevují se tu noví nepřátelé zběhlí v taktice a boji proti Skandijcům, co nemají taktice ani za mák páru. Ale díky novým křehkým vztahům, které se během knihy prohloubí, mají nové šance na výhru. A jak se ukáže, Skandijci nejsou tak špatní a Erak je skvělý chlap, kterého si člověk oblíbí.

28.01.2019 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Díl co díl a stále mě každá knížka baví o 106. Čtenář se dostane mimo Araluen a jsou mu představeny nové země. S Willem a Evanlyn se dostaneme přes moře do Skandie a s Haltem a Horácem vidíme cestu přes Galiku a Teutland. Miluju ten svět. :)
Pasáže Willa a Evanlyn ve Skandii jsou smutné a Willovo stav hraje člověku na city a dává to zabrat. (alespoň u mě, jsem citlivka) Ukáže se nám způsob zacházení s otroky ve strašných podmínkách a způsob života Skandijců.
S Haltem a Horácem člověk prožívá rytířské dobrodružství, které neomrzí a sledujeme také i vývoj postav - hlavně Horáce.
Konec mi zahřál u srdíčka a nalákal na další díl.

04.01.2019 5 z 5

Město zvané Dokonalín Město zvané Dokonalín Helena Duggan

Město zvané Dokonalín je zvláštní, zajímavá kniha a v jistém ohledu má i děsivou myšlenku. Dobře napsaná s krásně zpracovanou obálkou.
Ale je to opravdu skvělé počtení. Fialka a Kluk žijí v jednom městě, které je vlastně rozděleno na 2 části. Akorát o té druhé, horší části nikdo neví. Jen ti, kteří město rozdělili. Na jedné straně je Dokonalín kde je všechno, jak jinak, dokonalé. Ale jen za skleněnou zástěrou brýlí a za cenu, kterou si obyvatelé Dokonalína neuvědomují. Na druhé straně je Nýmdie, ve které žijí bývalí obyvatelé Dokonalína, kteří zkrátka do té dokonalé představy nezapadají.
A právě a Kluk a Fialka tuhle zástěru hrozné vlády dokážou překonat a snaží se ji vyřešit.

11.12.2018 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tenhle svět je VELMI krutý, nevyzpytatelný, plný intrik ale i kouzelný a nádherný.
Vyrůstat jako člověk v téhle zemi je sakra těžké a všichni okolo to dají hlavní hrdince Jude a její sestře Taryn, lidským dívkám, jasně a krutě najevo.
Knížka má spád, zajímavé a věrohodné postavy, romantiku a výborné ztvárnění světa víl.
Jude je skvělou hlavní hrdinkou s mečem a strategickým myšlením. A to mě sakra hodně baví!

Holly Blacková je pro mě autorkou dětství, kdy jsem si zamilovala Daň peklu a Krutý princ mě vrátil o pár let nazpět do velmi podobného světa víl. Pro mě to je další srdcovka. ♥

05.11.2018 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Naprosto famózně vybudovaný svět! Trochu mě mátlo prolínání časových linií, ale když se na to přišlo a všechno zapadlo do sebe, vznikla naprosto skvělá dějová linka.
Postavy jsou všechny výborně ztvárněné a věrohodné. Jedno město a v něm dva světy - Centrum nad Plošinou a Downtown pod ním. A celé město umírá.
Neskutečně mě bavilo, když časové linie zapadly do sebe a vy jste si řekli "WOW!! Tak takhle jo!!".
Bylo to originální, poutavé, čtivé, plné akce,... prostě libová záležitost.

31.10.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Po přečtení jsem byla psychicky někde jinde a neměla ke knížce slov. Dotýká se tak citlivého téma domácího násilí ale myslím, že to bylo zapotřebí. Nejvíce mi na skutečnosti příběhu dal epilog po přečtení knihy. Příběh Lily, Atlase a Rylea budu mít ještě dlouho pod kůží.

22.10.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Oddechovka na pár minut večera.
Po grafické stránce nádherně vyvedená a obsahově uklidňující. Několik veršů se mi vrylo do paměti, nad pár z nich jsem se usmívala a jiná klidně proletěla okolo a zanechala příjemný pocit.

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

13.10.2018 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Tak tohle... Tohle je naprosto libová záležitost!!
Kniha nám ukazuje v technologii pokročilý svět, po kterém hodně lidí touží a sní o něm, že se na tenhle level taky jednou dostaneme. K tomu nám dává sympatickou duhovou Emiku a k tomu ještě super příběh nadupaný akcí!
Příběh jsem si náramně užila, i když jsem ta od poloviny věděla, kam to bude směřovat a kdo-pa-asi-bude-ten-zlej.
I přes to jsem si příběh užila a obědové pauze se divila, jak jsem se sakra dostala o 50 stránek dál. Tak moc je to čtivé! Kde je sakra pokračování?!

13.10.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Bože, tohle bylo prostě naprosto dokonalý!!
Při prvních stránkách jsem byla ztracená, ale člověk se hodně rychle chytne a ponoří se do světa sklenitu a sklenařů. Téma otrokářství je velmi kruté ale tady se s ním hodně dobře pracuje a vysvětluje.
Bylo to napínavé, smutné, zajímavé a v jednu chvíli i dost děsivé.
Ilan a pětadvacítku jsem si opravdu oblíbila a těším se na pokračování. :)

08.10.2018 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Mě to bavilo. Ne že ne.
Po přečtení recenzí jsem od knihy neměla vůbec žádná očekávání. Čekala jsem spíš, že se budu do čtení nutit a vůbec si to neužiju.
A jak mě to překvapilo!! Čtení jsem si fakt užila. Meira byla občas pěkně na pár facek a dalo mi zabrat, než jsem pochopila, jak je to se Střídavými a Ročními královstvími. Příběh byl z 50% předvídatelný, ale to mi nevadilo.
První díl mě překvapil a určitě si přečtu pokračování. :)

02.10.2018 4 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Kresba je roztomilá a krásná... zpracování taktéž. Postavy mě bavily, tak i to nadpřirozeno a dobrodružství - nějaké to vysvětlení bych ale brala. Na konci je to hodně otevřené, tak že to hnedka láká na druhý díl, aby člověk zjistil, co se to tam sakra děje.
Co nejdříve sáhnu po pokračování. :)

28.09.2018 3 z 5

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Raději pominu přirovnávání k magickému pečivu ze svých předešlých komentářů k jednotlivým dílům. Protože celá takhle série je magické pečivo!
Baví mě to. Fakt mě to hodně baví. Na začátku na Vás bafne dobrá akce a dál pokračuje příběh klidně ale skvěle. Baví mě zjišťovat více o Eliasovi, vždycky dokáže něčím novým překvapit. Stejně tak i Čise.
Těším se na pokračování. :)

24.09.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Tak moc jsem se na tu knížku těšila, až jsem se spálila. Obálka je krásně zpracovaná, ale... Sakra, tohle bylo špatný... Nápad jak "obohatit/ozvláštnit" klasický příběh, nebyl k zahození, ale nepovedlo se. Nebavilo mě to a bylo to páté přes deváté. Nyx mě celou dobu nehorázně štvala. Jako že, sakra HOOODNĚ.
Jediné, co mi tak nějak zaujalo, je připojení Řecké mytologie a její obohacení.

24.09.2018 2 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Zbožňuju to!
V tolika věcech jsem našla známé a sama sebe. Smála se a hihňala na celé kolo, jak moc to bylo pravdivé. Je to taková jednohubka pro výborných cca 10 -15 minut.

20.09.2018 4 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Líbilo se mi to, bavilo mě to a dojalo mě to.
Postavy jsou dobře napsané na svůj věk a uvěřitelné. Občas tam na mě bylo až moc basketu, ale to prostě k těm klukům patří se věnovat sportu, co je baví. Příběh tak lehce plynul a na závěr Vás nechá brečet každou kapitolu alespoň pár stránek.
Brečela jsem v autobuse, tramvaji, v kavárně a brečela jsem doma, až mi z toho občas bolela hlava.

20.09.2018 4 z 5

Všechno je v pohodě Všechno je v pohodě Nina LaCour

Knížka se četla rychle a byla dobře napsaná. Ale tak hrozně mi to nebavilo. První polovina byla přímo nezáživná, kde Marin jedla ramen, cereálie, ramen,... a měla při tom depku.
V druhé polovině už šlo o smutný a zlomený příběh. Konec jsem SKORO oplakala. Ten se mi zaryl pod kůži.

07.09.2018 2 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Kniha mě příjemně překvapila. :)
Čtivá oddechovka. Nic světoborného, ale přesto naprosto skvělého. Dává to smysl?
Bylo zajímavé koukat se na věc s prázdnýma očima, stejně jako Liv. Vcítit se do člověka, který si prošel mnohým a nic si z toho nepamatuje, bylo pro mě úplně něco nového a fascinujícího.
Konec byl předvídatelný, ale upřímně? Vůbec mi to nevadilo a stejně jsem z něj byla nadšená.

05.09.2018 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Miluju to. Prostě a jednoduše, to bylo boží!!
Byla tu romantika, akce, plno magie a přesně to, co od této série očekávám. Bylo tu plno zvratů a překvapení. Hlavně, KONEČNĚ jsme se dočkali správného Adarlanského zabijáka, kterého nám slíbili už v prvním díle. V druhé polovině knihy si člověk i popláče.
Více se nám tu otevírá magický svět, který se nám snaží knížka představit. Baví mě to neskutečně, těším se na pokračování. :)

30.08.2018 5 z 5

Tohle byl skvělý zážitek. Knížka mě bavila od začátku až do konce.
Dobře se to četlo, postavy (hlavně Hawthorna, Fen a samozřejmně Morrigan) jsem si doslova zamilovala.
Děj je lehce předvídatelný, ale vždycky Vás něco překvapí. A ten svět... ten je naproto absurdní a to zbožňuju! Zpožděná doprava kvůli vikingům? Výborná záležitost! :D
Každopádně, opravdu hodně se to přibližuje HP (dost jsem při čtení měla i pocit jako u Karlíka a továrny na čokoládu), ale je to 100% jiné a úplně jedinečné. Těším se na další díly. :)

15.08.2018 5 z 5