Město zvané Dokonalín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fialka se do Dokonalína nikdy přistěhovat nechtěla. Kdo by taky chtěl žít ve městě, kde každý musí nosit brýle, jinak oslepne. A kde musí být všichni čistí, upravení a dobře vychovaní. Fialka rychle zjistí, že se zde děje něco podivného. Neustále slyší hlasy bez viditelných původců, její mamka se promění v dokonalou domácí puťku a k dovršení všeho táta zmizí. Zbláznila se ona, nebo celý Dokonalín? Když si najde prvního a jediného kamaráda ve městě, známého pouze jako Kluk, pochopí, že její táta není jediný, kdo se vypařil. Dokonalín má spoustu tajemství, střežených nejen zákeřnými slíďáky, ale možná i zdmi města samého… A bude to dokonale děsivé dobrodružství, ze kterého budete doslova valit bulvy. Protože Dokonalín z vás nikdy nespustí oči!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384319/mesto-zvane-dokonalin-FwU-384319.jpg 4.25
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Svojtka a Vašut, Svojtka & Co
Orig. název:

A Place Called Perfect (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Město zvané Dokonalín

SarahRoyalAss
11.12.2018

Město zvané Dokonalín je zvláštní, zajímavá kniha a v jistém ohledu má i děsivou myšlenku. Dobře napsaná s krásně zpracovanou obálkou.
Ale je to opravdu skvělé počtení. Fialka a Kluk žijí v jednom městě, které je vlastně rozděleno na 2 části. Akorát o té druhé, horší části nikdo neví. Jen ti, kteří město rozdělili. Na jedné straně je Dokonalín kde je všechno, jak jinak, dokonalé. Ale jen za skleněnou zástěrou brýlí a za cenu, kterou si obyvatelé Dokonalína neuvědomují. Na druhé straně je Nýmdie, ve které žijí bývalí obyvatelé Dokonalína, kteří zkrátka do té dokonalé představy nezapadají.
A právě a Kluk a Fialka tuhle zástěru hrozné vlády dokážou překonat a snaží se ji vyřešit.


Autor knihy

Helena Duggan

Helena Duggan
britská

Kniha Město zvané Dokonalín je:

v Právě čtených2x
v Přečtených5x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit2x