Město zvané Dokonalín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fialka se do Dokonalína nikdy přistěhovat nechtěla. Kdo by taky chtěl žít ve městě, kde každý musí nosit brýle, jinak oslepne. A kde musí být všichni čistí, upravení a dobře vychovaní. Fialka rychle zjistí, že se zde děje něco podivného. Neustále slyší hlasy bez viditelných původců, její mamka se promění v dokonalou domácí puťku a k dovršení všeho táta zmizí. Zbláznila se ona, nebo celý Dokonalín? Když si najde prvního a jediného kamaráda ve městě, známého pouze jako Kluk, pochopí, že její táta není jediný, kdo se vypařil. Dokonalín má spoustu tajemství, střežených nejen zákeřnými slíďáky, ale možná i zdmi města samého… A bude to dokonale děsivé dobrodružství, ze kterého budete doslova valit bulvy. Protože Dokonalín z vás nikdy nespustí oči!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384319/big_mesto-zvane-dokonalin-FwU-384319.jpg 419
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Svojtka a Vašut, Svojtka & Co
Originální název:

A Place Called Perfect, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Město zvané Dokonalín

Kajachow2
03.10.2020

Je to zajímavé, protože jsem od této knihy čekala větší pohádku. Vesměs to pohádka je, ale zpracování je moc pěkné a hezky se to četlo. Části byly i poměrně děsivé ????

Doporučuju si to přečíst, má to příběh, dává to smysl...
Za mě velmi hezky zpracovaná pohádka


A úžasná obálka ????

Jaehyun
11.09.2019

Tahle kniha má určitě svoje kouzlo a celkem temnou myšlenku a atmosféru. Rozhodně jsem čekala něco, co nebude ani dávat smysl, jelikož je to kniha pro děti ale opět mě to mile překvapilo. Rozhodně bych byla ráda kdyby se Dokonalín objevil v mojí knihovně.


SarahRoyalAss
11.12.2018

Město zvané Dokonalín je zvláštní, zajímavá kniha a v jistém ohledu má i děsivou myšlenku. Dobře napsaná s krásně zpracovanou obálkou.
Ale je to opravdu skvělé počtení. Fialka a Kluk žijí v jednom městě, které je vlastně rozděleno na 2 části. Akorát o té druhé, horší části nikdo neví. Jen ti, kteří město rozdělili. Na jedné straně je Dokonalín kde je všechno, jak jinak, dokonalé. Ale jen za skleněnou zástěrou brýlí a za cenu, kterou si obyvatelé Dokonalína neuvědomují. Na druhé straně je Nýmdie, ve které žijí bývalí obyvatelé Dokonalína, kteří zkrátka do té dokonalé představy nezapadají.
A právě a Kluk a Fialka tuhle zástěru hrozné vlády dokážou překonat a snaží se ji vyřešit.