Sandruše

Příspěvky

Obejmi mě, prosímObejmi mě, prosímPrzemysław Wechterowicz

" Synku, jestlipak víš, jak nejbáječněji prožít krásný den?"
"Samo sebou! Stačí udělat pár kotrmelců z našeho kopce!"
Táta medvěd zvedl synka do výšky a posadil si ho na ramena.
"Cha, cha! Ano, to opravdu pomáhá. Ale úplně nejlepší je, když MŮŽEŠ NĚKOHO POŘÁDNĚ OBEJMOUT!"

Ta nejkrásnější knížka pro mrňouse, kterou s láskou doporučím i nám dospělákům :)

10.03.2018


TmaTmaBernard Minier

Přísahám, že jsem si u té opery málem cvrkla strachy...
Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem měla tu čest číst.

23.02.2018


Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Souhlasím, že v knize najdete spoustu věcí, nad kterými minimálně pozvednete překvapením jedno obočí a nebo s ironickým ušklíbnutím zakroutíte hlavou...ale kdybych se v tom měla fakt rýpat, přijde mi v závěru knihy nelogická i taková blbost, že chlap, který jde na záchod jen čůrat, se podiví nad tím, že už z roličky toaleťáku nezbývá na utření...hm..čeho asi?
Za mě - s přivřením oka - poctivé 4 hvězdičky...Já jsem se totiž navzdory všem urýpaným kritikám skvěle bavila:)

14.02.2018


HEXHEXThomas Olde Heuvelt

U žádné knihy jsem nezažila takovou smršť pocitů.To zlo přichází postupně, nenápadně, i když celou dobu tušíte, že se tomu střetnutí nevyhnete. A když to přijde, ta síla emocí vám vyrazí dech...HEX je pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem měla tu čest číst...Protože ten přesah, který v příběhu můžete objevovat mezi řádky, se mi zapsal až do srdce...

30.08.2017


ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Chtěla jsem napsat zcela seriózní recenzi, ale nemůžu si pomoct - Jo Nesbo je prostě geniální, opět mě po naprosto strhující jízdě posadil na zadek. Poetika slov, zvrácený psychopat a legendární Harry tvoří z Žízně dokonalý thriller, před kterým smekám a hlavou třískám o zem! :)

27.06.2017


HanaHanaAlena Mornštajnová

Jsou knihy, u kterých vás už od začátku bolí pomyšlení, že jednou budou dočteny. Jsou knihy, které roztříští vaši duši na tisíce malých kousků. A také jsou knihy, které už z hlavy a srdce nevymažete nikdy. Hana je knihou, která tohle všechno ještě přesahuje...

16.05.2017


Kouzelníkův únik z realityKouzelníkův únik z realityLars Vasa Johansson

Asi mi ten bláznivej Anton bude chybět. Asi mi bude smutno po Gretě i Gunnarovi. Asi jsem všechny ty jinotvory, skřítky a Hnojanu měla ráda.

" Když potkáte někoho, koho jste hodně let neviděli, buď cítíte, že jste se vzdálili, nebo je to jako stisknout play po době, kdy váš vztah měl pauzu."

10.03.2017


Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Chtěla jsem napsat výborný komentář, protože tahle kniha si ho zaslouží. Zaslouží si ho natolik, až mi došly slova a ztrácím dech...
Děkuji za debut, který mě posadil na zadek a uděluji spolu se smeknutím klobouku pět hvězd.

09.01.2017


ŘezníkŘezníkJennifer Hillier

Téměř u žádné pasáže jsem nemusela přivírat oči nebo se ksichtit znechucením...já jsem se nad tím skvělým popisem naopak tetelila blahem...úžasně zvrácené!:)
Skvělý zážitek a výborný wonderland překonán za poctivých pět hvězdiček!

10.08.2016


Černá hraČerná hraJozef Karika

Čekala jsem solidní thriller a třeba i to, že překvapí. A co jsem dostala? Pořádný kopanec ryzí surovosti, až jsem chvílemi lapala po dechu...
Brilantně zpracovaná tématika spolu se všemi zvěrstvy, kterými byla tehdejší doba provázena...já tleskám a uděluji pět hvězd.

28.05.2016


Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware (pseudonym)

Jak často se vám stane, že při čtení se choulíte strachy, ale přesto prostě nemůžete knihu odložit a v dalším okamžiku se vám svírá srdce lítostí nad tím, jak moc s hlavní postavou soucítíte? Jako pardon, ale jestli má být tohle autorčin debut, tak já se klaním... Zcela bez debat pět hvězd.

14.05.2016


Čmeláci v srdciČmeláci v srdciPetra Hülsmann

Sladké, jemné a hřejivé jako lžička medu rozpouštějící se na jazyku...

29.12.2015


Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Poezie skrytá mezi řádky. Není to Harry. Je to Nesbø v krystalicky čisté podobě. Kašlete na recenze a přečtěte si ji. Stojí to za to...

27.07.2015


Lovci hlavLovci hlavJo Nesbø

Geniální!

17.07.2015


PoliciePolicieJo Nesbø

Strach se vám dostane pod kůži a emoce vás rozervou na kusy...Nepřekonatelný Nesbø v té nejsyrovější podobě a přesto jej budete milovat.

27.05.2015


Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrostCestou fak it - Malá kniha, velká moudrostJohn C. Parkin

Řekni fa*it marným snům, radši najdi sen ve všem.
A já říkám fa*it ,čtěte tuhle knihu - je skvělá!

15.02.2015


Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Zajímalo mě, zda autor dokáže psát také tak neuvěřitelným stylem, jako se umí smát - kdo viděl Show Jana Krause s Patrikem Hartlem, pochopí:) A dostalo se mi daleko víc, než jsem od knihy očekávala. A také si nejsem jistá, zda se mi ještě někdy vrátí - radostně putuje po celé rodině...
Doporučuji za jednoznačných pět hvězd - za dokonalou psychologii postav, vtip, vkusnou ironii i slzu v oku...Je skvělá!

14.02.2015


Pravidla létaPravidla létaShaun Tan

Kresba a poetika textů je právě to, co z děl Shauna Tana činí literární skvost.

01.10.2014


Nový světNový světShaun Tan

Beze slov a přesto má tolik co říct...Jeden z nejvzácnějších kousků,které v knihovně mám.

09.09.2014


Alice Cooper: Poslední pokušeníAlice Cooper: Poslední pokušeníNeil Gaiman

Příběh zdánlivě jednoduchý, kresba skvostná - výsledný koncept si pět hvězd zcela určitě zaslouží.

03.09.2014


Hvězdný prachHvězdný prachNeil Gaiman

Po sérii mých oblíbených "fantasy zvráceností" jsem měla náladu přečíst si něco pohádkového, jak jinak než ze světa fantasy. A Hvězdný příběh splnil víc, než jsem očekávala. Fantazie a lehce ironický humor Neila Gaimana mě neskutečně baví a na hvězdné nebe už se teď budu dívat jinak, než kdykoliv předtím. . .

31.08.2014


Bez slitováníBez slitováníMiroslav Žamboch

Po mém oblíbeném triu Kulhánek, Kotleta a Kopřiva jsem byla zvědavá, jakým stylem píše mistr Žamboch. A jsem nadšená! Hlavní postava - Bakly - není prvoplánově kladným hrdinou, ale to je právě to, co mě na něm bavilo úplně nejvíc.
" Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. "
Jednoznačných 5 hvězd a velké díky autorovi.

20.08.2014


HolomrázHolomrázŠtěpán Kopřiva

Od začátku naprosto skvělé tempo, až jsem se vyděsila, že knihu přečtu za jeden večer a nebudu se mít na co těšit večer následující..a musím zkonstatovat, že s kejklířskými kousky zábavy poněkud ubylo..
Faktem však zůstává, že Kopřivův zvrácený smysl pro humor mě neskutečně baví a Holomráz si poctivé 4 hvězdy zaslouží...i když Asfalt na pomyslném piedestalu zůstává dál a zcela neohrožen :-)

15.08.2014


AsfaltAsfaltŠtěpán Kopřiva

Výborná záležitost, u které se tetelím blahem nad její zvráceností a jedinečným humorem. Děkuji mockrát za tento skvost české fantasy a uděluji 5 hvězd - ale i to je sakra málo :-)

19.07.2014


Vyhlídka na věčnostVyhlídka na věčnostJiří Kulhánek

Pekelná jízda mistra Kulhánka za jednoznačných pět hvězd - už jen za dialogy s panem L. :-)
Setřu slzu a dávám si to znova!

25.06.2014


Vyděděnec a jiné povídkyVyděděnec a jiné povídkyHoward Phillips Lovecraft

Je to temné. Je to zvrácené. A je to neskutečné dobré. Samotné zpracování knihy po výtvarné stránce je pomyslnou třešničkou na dortu.

21.06.2014


Paní LáryfáryPaní LáryfáryB. MacDonald (pseudonym)

Děkuji za krásné vzpomínky na to, jak nám tuto knihu četla paní učitelka na základce až do ochraptění...a na naše prosby musela číst dál, dokud neztratila hlas úplně :-)

20.06.2014


Sex a jiné citySex a jiné cityEva Urbaníková

Dovolenkové čtení, které zřejmě přečtete (tak jako já) za pár hodin...Ovšem " Urbaníkovský " styl psaní ho posouvá o několik levelů výš... ;-)

20.06.2014


Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

K této knize bylo napsáno už hodně. A zcela právem. Já dodám jen jediné - kombinace knihy a následné filmové adaptace se vám dostane pod kůži a chvílemi brání i dýchat. Život prostě není továrna na splněná přání. A já děkuji za to, že si ho teď vážím zase o něco víc.

16.06.2014


Nesmrtelný příběhNesmrtelný příběhCatherynne M. Valente

Na vlnách fantasy, pohádky, ale i kruté reality. Silný příběh, který se vám dostane pod kůži svou syrovostí a zároveň pohádkovou naivitou. A vy nemůžete přestat číst. Pět hvězd.

03.06.2014


1