Sandruš Sandruš komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, ale tahle je za mě bohužel nejslabší.

Je sice čtivá a má krátké kapitoly, ale thrillerem se to nazvat nedá.
Chybělo mi to napětí, na které jsme zvyklí od Paris v jejich předchozích knížkách...
Další příběh si ale určitě přečtu.

06.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další, skvěle napsaný, příběh od paní Mornštajnové!
Děj je čtivý, smutný až chvílemi depresivní, ale i tohle se bohužel v našem okolí může dít..

24.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Po předchozích ohlasech na knihu se mi do ní ani moc nechtělo, ale řekla jsem si že ji zkusím a případně odložím.
Nestalo se tak, přečetla jsem ji během 10 hodin, což se mi už dlouho nestalo knížku přečíst takhle na jeden zátah, takže ano, je velmi čtivá, krátké kapitoly (které já v knihách mám raději, protože mě nutí číst dál a dál...). Za mě to určitě není nejděsivější krimi thriller roku jak se píše na obálce, každopádně ten konec mě teda dostal, i když v jednu chvíli jsem si myslela že s tím bude mít ten dotyčný něco společného, ale že to bude takhle propletené to jsem teda nečekala.. Hodnotím 4*

03.04.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Od autora byla za mě nejlepší hned jeho první kniha Není úniku 5*.
Na dostřel 2* a Most sebevrahů 3* - chtěla jsem dát autorovi po jeho druhé knize ještě šanci, bohužel mě u této nezaujal děj a přišlo mi to takové ne moc uvěřitelné..

01.04.2023 3 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Zajímavá rychlovka od Kinga, vybrala jsem si ji do ČV 2023, ale určitě si přečtu i další díly.

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Není co dodat, moje oblíbená série, která je naprosto skvělá.

Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a krátké kapitoly jsou u této série velkou výhodou.
Příběhy NEmají těžko uvěřitelný děj přitažený za vlasy a jednu vraždu za druhou.
Je to příjemné čtení, při kterém na konci budete netrpělivě vyhlížet další díly.

01.04.2023 5 z 5

Matika a další pohromy Matika a další pohromy Thomas Brezina

Četla jsem ji už jako dospívající holčina a letos jsem si ji přečetla znovu do ČV.
Oddechové čtení, které zaujme.

01.04.2023 4 z 5

Dost silné čtení, které mě hned od začátku pohltilo. Upřímně napsaný příběh, u kterého je až k neuvěření, že přes to všechno je Matthew stále mezi námi.
Jen škoda že je tam tolik chyb v textu..

01.04.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Mé první seznámení s autorkou a tímto žánrem. A musím říct, že jsem byla nadšená.
Kniha s prvky napětí a lásky, moc hezky se to četlo.

28.03.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Já tuhle sérii miluju!! Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje tak, že prostě knížku neodložíte dokud ji nedočtete. Už se těším na další díl.

13.02.2023 5 z 5

Tajemství Querburů Tajemství Querburů Michal Vlk

Příběh mě chytil hned od začátku, líbilo se mi že autor do knihy přidal i různá ponaučení. Krásné ilustrace, napínavý děj.
Knížka si určitě získá jak malé tak velké čtenáře. Autorovi za knihu moc děkuji a doporučuji.

20.01.2022 5 z 5

Láska v Česku Láska v Česku Lukáš Pazdera

Skvělá knížka, četla se rychle a bavila mě.

14.11.2021 5 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Tohle mě dostalo.. přečteno za 3 hodiny.
Krátká, drsná ale přesto velmi čtivá.

16.03.2021 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Klasika, která pobaví. Několikrát jsem viděla divadelní představení s Miroslavem Donutilem a tak jsem se u knížky víc bavila, když jsem si u scén Truffaldina představila jeho.

15.03.2021 5 z 5

Holky sleduju na instagramu a vytvořit knížku byl super nápad, alespoň se knížka dostane i k lidem, kteří IG nemají. Tohle by si totiž měl přečíst každý.

Malá kniha štěstí Malá kniha štěstí Lucy Lane

Knížka která dokáže člověka uklidnit a povzbudit, to je v této době celkem důležité.

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělý thriller, originální zápletka, baví mě příběhy vyprávěné z pohledu více postav - v tomto případě se jedná o dvě hlavní postavy Cyruse a Evie. Nechybí napětí, konec byl pro mě celkem šok, takový jsem nečekala.
Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a je škoda že další díl u nás ještě nevyšel, snad se brzo dočkáme.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Síla.. ač nejsem vyloženě cílová skupina, knížka mě pohltila už od začátku.
Krátké kapitoly, některé mi vykouzlili úsměv, u jiných jsem měla slzy. Celkově velmi skvěle napsaná kniha u které nebudete litovat že jste ji začali číst. Doporučuji :)

13.03.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Úžasný!!
Každá povídka se zaměřuje na jiné téma (rodina, vztahy, tajemství, láska, aj.), ale všechny dohromady tvoří tu pravou vánoční atmosféru, navíc obálka a ilustrace jsou skvělý.

14.11.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Thriller to rozhodně není, už tak nějak od začátku je jasné co se bude dít na dalších stránkách a i když by to člověk čekal, tak bohužel žádný zvrat na konci nepřijde.
Ale i přesto se knížka četla dobře a velmi rychle.

08.11.2020 4 z 5