Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Jemna, ceska divci fantasy knizka. Neco v ni najde milovnik kocek, humoru (jizlive a pubertacke poznamky, hratky se slovy) i klasicky fantasy ctenar. Prala bych ji, aby vic prorazila.

Ps.: jedna hvezda dolu za nazev, ktery odkazuje na popularni "soft porno" serii, ale pribeh Tymiany to nema zapotrebi...

10.01.2024 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Povedene. Nadchlo me zapojeni prazskych domovnich znameni a ceskych nadprirozenych bytosti (vodnik, bludicky). Jedine, za co davam dolu hvezdicku, je romanticka linka (Teo), ktera je v YA asi nutna, ale tady byla takova plocha. Treba se rozjede v dalsich dilech.

08.01.2024 5 z 5

Vítejte u nás Vítejte u nás Anna Linka

Dostala jsem k vanocum a jen behem svatku jsme delali mimozu, semlor...nadherne fotky, mile zamysleni a ocenuji tipy na hudbu. Putuje na policku k Rudymu. Tvori tam i v realnem zivote nadherny par.

05.01.2024 5 z 5

Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Anita Blahušová

Moc hezky zpracovano. Spousta uzitecnych tipu. Uz nam chut zase zaborit ruce do hliny.

Čertovské pohádky o bylinkách Čertovské pohádky o bylinkách Jana Burešová

Detem tematicky prinesl Mikulas, Cert a Andel. Kluci nadseni z ilustraci, ja z novych bylinek, ktere poznavam a diky napaditym pribehum si je i pamatuji. Urcite sahneme i po dalsich z teto rady.

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Nadhera. Moc hezky pocin. Deti i dospelaci se toho tolik dozvi o elementu, bez ktereho by zivot nebyl. A o ktery stale jeste neumime tak docela pecovat. Moc se mi libi vysvetleni slov na kazde strance. Dekuji autorce i nakladatelstvi.

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Odlozeno. Mrzi me to, snazila jsem se.
Jak pise uz nekdo nize, moc jsem nechapala, ze Claire Henriho uz v 6, 7,8 letech chape a je mu dobrou partnerkou pro diskuzi. Cely jejich vztah mi prijde desne zjednoduseny. Zadna chemie, postupnost, objevovani...To je pro me vlastne vetsi sci-fi, nez to cestovani casem.

Ps.: Prvni odlozena po letech. Stale se to ucim. Ze neni nutnost docist vse. To mi kniha dala a myslim, ze to neni malo.

04.01.2024 3 z 5

Ztracen v zemi mamutů Ztracen v zemi mamutů Pavel Radosta

Velmi realisticky popis zivota v praveku...jen pribeh hlavniho hrdiny trochu pokulhaval a kdyz se konecne rozjel, kniha skoncila. Priklanim se k predchozimu komentari, ze cloveka prekvapi kolik ruznych druhu zvirat a kolika ruznymi zpusoby lze zabit.
Sympaticka Zine, saman v nadpise a nadeje, ze si Niam vyhledne nejakou zajimavejsi divku, me motivuji k precteni dalsiho dilu.

Ps.: Ach, ty nadherne ilustrace.

04.01.2024 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc hezke.
Moje zimni nadseni do young adult knih pokracuje. A opet trefa. Zajimave a dojemne pribehy Juliet i Declana (ikdyz teda jsem trochu cekala, co sympatak Rev?). Pod ustredni myslenku, ze vzdy je lepsi komunikovat, nez to nechat vyhnit, bych se podepsala. Prvni prectena roku 2024. Parada.

02.01.2024 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Mile.
Z pocatku vse jednoduche, proslunene, mozna trochu naivni. Pak hlavni hrdinove otevrou svou minulost. Zejmena osud Bailey (strelba) je bolestne aktualni. Vyusteni pointy filmovych geeku Listicka a Alex zajimava, jen kdyby nam ji neprozradili uz na obalce. Tesim se na dalsi knihu autorky.

31.12.2023 4 z 5

Dětská farma Dětská farma Eduard Štorch

Zajimave dilo o Storchove projektu prirodni skoly na Libenskem ostrove. Precteno v ramci kurzu Pedagogiky, jinak Storchovo pedagogicke dilo a myslenky neobjevila. Coz mi prijde jako velka skoda. Mozna je to trochu naivni, ale prala bych si takovou skolu pro dnesni deti. Myslim totiz, ze by to pomohlo moralu naseho skolstvi i tem malym lidem, ktere casto uz v utlem veku lapi obrazovky a oni za to ani nemohou. Bohuzel kdyz vidim, ze stale jeste neexistuji ani lesni statni skolky...bude to na dlouho.

... "Zustanes po skole!" je obvykly trest v uzavrenych skolach. "Smis tu zustat i po skole" je odmena ve skole v prirode."

12.12.2023 5 z 5

Příběhy štěstí Příběhy štěstí Will Bowen

Prekvapive, ze zivota a to nekdy pekne drsneho, presto naplneneho a stastneho. Mile povzbuzeni.

"Jsou branou z papiru a inkoustu, kterou vstupuje zpatky do dnu, kdy od ni byl poprve odlouceny. Kdyz si ty dopisy znovu cte, jsou mu utechou na tu dobu, nez bude zase v jejim naruci."

06.12.2023 5 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Pohlazení.

03.12.2023 5 z 5

Sportovní gen Sportovní gen David Epstein

Cetla jsem dlouho. Ne, ze by to bylo nudne, ale nekdy to chtelo zapojit dost me mozkove kapacity.
Obdivuhodne kvantum informaci k pinozeni jmenem sport. Ovlivneno narodnosti autora, neco je pro nas z Evropy trochu hure uchopitelne (skolsky system, vyber talentu, mnozstvi penez v profesionalnim baseballu nebo basketu). Presto smekam a trenerum nebo jen sportovnim fanouskum vrele doporucuji.

16.11.2023 5 z 5

Dotknout se duše Dotknout se duše Marek Holeček

"Ja to dodneska pouzivam jako termin - rozsypany diáky. Miluju ten efekt, kdyz je tam clovek vrati a jsou na bok, chronologie pryc...."

Takova ta kniha je. Osciluje mezi humorem, sportovnimi vykony. Tu a tam se vynori vazna temata, ukaze se mozna prekvapiva sit Maarovych lidi... Nekde vyplave novotvar typu krasohled (pivo) nebo medialni prostitut. Pecka kniha. Pecka osobnost. Jen nektere fotky byly uz v predchozi knize.

Maro, bud dal buditelem optimismu, horolezectvi a mileho blaznovstvi.

14.11.2023 5 z 5

Dotknout se nebe Dotknout se nebe Marek Holeček

Musim rict, ze mi vzdycky pripadal jako takovy hejsek, ale bacha on umi opravdu dobre a originalne psat. Tolik energie, napadu, osobitosti...doporucuji vsem milovnikum sporty, priridy a brucounum jako lek na zivot.

10.11.2023 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Moc hezky namet, zapletky originalni (inkvizice, role bylinkarky, pogrom, lidka lenost resit problem v jeho pocatku,...), jen mi to cele prislo jako z rychliku. Uspechane, par stranek a hrdinove byli uplne jinde (casem, mistem, nazorem...). Presto to nebylo spatne, jsem rada, ze jsem cetla. Ikdyz trilogie Erilian od teto autorky mi prijde mnohem konzistentnejsi.

02.11.2023 3 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Musim uznat, ze to je porad pecka, ale neco malilinkateho mi chybelo. Opet velmi propracovane, libilo se mi vysvetleni fungovani Anonymnich alkoholiku. Tesim se na pokracovani linky Gamache-Beauvoir.

21.10.2023 4 z 5

Veselá cesta životem Veselá cesta životem Jiří Žák

Trochu zklamani. Cekala jsem moudro za moudrem a nasla spis jmeno za jmenem. Presto to hlavni, ze Adolf Born umel zit a u toho se usmivat, to tam bylo.

17.10.2023 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Zajimavy navrat k predchozi knize, kdo necetl, musi byt zmaten. Zaujaly me historicka fakta/fikce, asi si ke Kanade budu muset neco nastudovat. Na to kolik ma kniha stran to zase byla rychlovka. Vsechny tri linky byly napinave. Mrzi me osud rodiny Staryho Mundina.

Ps.: U obalky mi chybi ty tolik opevovane extravagantni usi-plachtaky ovcaka Henriho.

13.10.2023 4 z 5