Sportovní gen

Sportovní gen https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228084/bmid_sportovni-gen-X48-228084.jpg 4 13 1

Hledání maximálních sportovních výkonů a limitů lidské výkonnosti Jsou hvězdy jako je Usain Bolt či Michael Phelps genetičtí mutanti fascinující svými výkony celý svět, nebo jsou to normální lidé, kteří jen překračují své biologické limity odhodláním a nekončícím tréninkem? V této nejpřevratnější sportovní publikaci posledních let autor mimo jiné zpochybňuje známé pravidlo 10 tisíc hodin tréninku vedoucích k mistrovství. Ukazuje, že ve sportu hraje roli mnoho dalších faktorů, jako je například délka končetin, nadmořská výška místa, kde se nacházíte, dědičná choroba či původ vašich předků. Nebojí se otevřít i témata dnes vnímána spíše jako kontroverzní, tzn. vliv pohlaví či rasy sportovce na jeho sportovní dispozice.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Sport
Vydáno: , CPress

The Sports Gene: Inside the Science of Extraordinary Athletic Performance , 2013

Sandalkar
16.11.2023 5 z 5

Cetla jsem dlouho. Ne, ze by to bylo nudne, ale nekdy to chtelo zapojit dost me mozkove kapacity.
Obdivuhodne kvantum informaci k pinozeni jmenem sport. Ovlivneno narodnosti autora, neco je pro nas z Evropy trochu hure uchopitelne (skolsky system, vyber talentu, mnozstvi penez v profesionalnim baseballu nebo basketu). Presto smekam a trenerum nebo jen sportovnim fanouskum vrele doporucuji.