Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Magyk Magyk Angie Sage

Nadherne vystaveny pribeh, ktery si moc rad precte i dospely ctenar, jak uz zde bylo nekolikrat zmineno. Jedine, co mi nesedlo je pouziti egyptskych prvku (vse ostatni vymyslene a zapadajici do sebe) a obrazky k situacim, ktere se v textu stanou o nekolik stranek dal.
Srovnavani s Harrym Potterem, to Septimus fakt nema zapotrebi.
Doporucuji.

08.11.2022 5 z 5

S mlékem, nebo bez S mlékem, nebo bez Kamil Provazník

Vypoved (nebo obhajoba?) dvou podnikatelu-baristu o zivote na zapadlem ceskem venkove. Moc mi libilo, jak otevrene je kniha napsana, naopak mi vubec nesedelo stridani ich firmy a my, my jsme udelali, my jsme se rozhodli,..nevim proc.

Kazdopadne klobouk dolu, jit s pribehem, kdy ne vse dopadlo podle predstav, mezi lidi. I to nase spolecnost potrebuje.

05.11.2022 3 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Tygrik, klokanek, klubicko.

Souhlasim s teyachan. Misty hodne radikalni a pro prvorodice zavazujici,na druhou stranu nabite informacemi a kdyz se otrkate a zacnete verit sve rodicovdke intuici, je kniha supr navodem na handling vaseho mimca. Doporucuji.

02.11.2022 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Zajimave.

Jen musim priznat, ze jako mama maleho decka jsem v prvnich tydnech po precteni nekdy radsi neudelala nic, nez abych neco udelala spatne. Nebo spis nez jsem vymyslela, zda je to v souladu s knihou...

02.11.2022 3 z 5

Výchova kluků Výchova kluků Steve Biddulph

"Teenageri jsou mili tvorové, pokud to zrovna nejsou vase deti."

Zaujaly me tri veci. Obdobi v zivote chlapcu, nutnost kvalitniho socialniho zazemi a otevreny pristup k sexu ve vychove kluku. Jsem zvedava, jak to doma

02.11.2022 3 z 5

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Utla knizecka, ktera nabizi mnoho k zamysleni. Ikdyz nevim, zda treba soucasna globalni situace, by sla vysvetlit tim, ze si to nekdo pritahl. Plaveme v tom vsichni spolecne.

Presto si z kbihy odnasim hodne (duraz na sebeuctu, zodpovednost za dobrou naladu, nutnost byt rozhodny a chranit si nejen dusevni hranice).

Jsem zvedava na dalsi kousky. A fandim kazdemu ceskemu autoru teto literatury.

02.11.2022 4 z 5

Běžet život se psy husky Běžet život se psy husky Jana Henychová

Krupajici snih, letni louky Jizerek, odvaha jit svou cestou.

Nadherna knizni lahudka plna kratkych, ale velmi trefnych zamysleni, pribehu, vasne a jedinecne zivotni cesty. Moc se mi libilo zpracovani knihy, je na ni videt, ze se nesetrilo na papiru, fotografiich, ktere fakt umi navodit atmosferu.

Jane moc fandim!

18.10.2022 5 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Slany vitr, divoka fauna a nehody.

Skvostny popis prirody, zajimave udaje o zvirene odlehlych ostrovu. Psychologie hlavni hrdinky bloumajici mezi tizivou minulosti a soucasnosti. Jen ty protagonisty autorka ani trochu nesetrila. Pripominalo to deset malych cernousku, coz ke konci trochu ubiralo uveritelnosti.

29.09.2022 5 z 5

Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Peter Wohlleben

Selsky rozum, pokora k prirode kolem, radost z byti.

Opravdu me nadchl ton, kterym je kniha psana - my takto, vy si najdete svou cestu, ale treba neco od nas upotrebite. Vse z praxe a popisuji i nepovedene pokusy a genezi nekterych kroku.

27.09.2022 5 z 5

Laskavost, nadeje, pratelstvi.
V knize je krasne zduraznene poselstvi, ze zivot si vzdy najde cestu, laskavost a lidskost jsou dulezite a vzdy nakonec vyjde slunce. V letosnim roce je to pro me opravdu dulezite si to pripominat.

09.09.2022 5 z 5

Zahrada dětem - zásobník venkovních aktivit Zahrada dětem - zásobník venkovních aktivit Leona Šťávová

Zdarile. Po velmi obecnem uvodu (kratounce o jedle zahrade, o samozasobitelstvi, planovani zahrady... - vse za me temata, ktera potrebuji mnohem vice prostoru), bonbonek v podobe vychytanych aktivit. Je videt, ze to je autorcin salek kavy. Uvod pryc (nebo s tipy na dalsi zdroje) a bylo by to peckozni.

02.09.2022 4 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Me prislo supr jak je kniha kratka a presto vystizna, narozdil od dalsi "ukecane" literatury na stejne tema.

02.09.2022 4 z 5

Zase pohlazeni po dusi. On to Robert Fulghum proste umi.

29.07.2022 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Tohle bylo opravdu obohacujici nahlednuti pod poklicku africke modelky. Silna zena a silny pribeh.

29.07.2022 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Mam tuhle knihu moc rada. Pokud je ctenar pozorny, da se v ni najit spousta zajimavych myslenek a skrytych vzkazu. A hlavne Franta Stesti, ten je TOP.

29.07.2022 5 z 5

Pod toskánským sluncem Pod toskánským sluncem Frances Mayes

Pribeh se tahl jak med ze sklenicky. Navic podobnych knih clovek potka mraky a tato neprinasi nic noveho (recepty, historii mista, tip na vylet, ...). Proste jak pise babicka_amalka nize, cizinec si koupi nemovitost a v krasnem prostredi si hleda sve misto.

28.07.2022 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Dlouha kniha z exotickeho prostredi. Misty jsem hltala, misty se nudila, ale urcite si sve ctenare najde.

28.07.2022 3 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Velmi zajimava knizka, kterou si dovedu predstavit jako zajimavou literaturu do hodin biologie. Je az prekvapujici, jak bohaty je emocionalni zivot nasich zvířecích souputniku...

28.07.2022 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Klasika, ktera nestarne a je stale velmi ctiva, ikdyz misty se dej trochu vlece, ale to je spis tim, jak jsem zvykla na dnesni rychlejsi tempo knih a vlastne i zivota, nicmene trocha zpomaleni je potreba.

Kiitos paljon Mika!

28.07.2022 5 z 5

Krasny a dlouhy pribeh, ktery doporucim na dovolenou nejen v Egypte.

27.07.2022 4 z 5