Aha! Rodičovství ekniha

Většina knih na téma rodičovství se zaměřuje na změnu chování u dětí. Kniha, kterou držíte v rukou, začíná u nás - tedy u rodičů. Pomůže nám lépe porozumět vlastním emocím. Poskytuje jednoduché a praktické návody, jak zpracovat naše reakce, abychom byli schopni děti vést s empatií, pomocí stanovení zdravých hranic a jasné komunikace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284383/aha-rodicovstvi-TuU-284383.jpg 4.392
Literatura světová, Literatura naučná, Rodina
Vydáno (ekniha), Mladá fronta

Peaceful Parent, Happy Kids: How to Stop Yelling and Start Connecting

Kniha Aha! Rodičovství

claudiavas89

Hodně nahuštěných myšlenek v utle knižkr

josie55

Skvělá kniha, která mi hodně dala.

veriszv
22.12.2020

Knížek o rodičovství jsem moc nepřečetla, většinou nechávám všechno tak nějak vyplynout. Ale tahle mě zaujala tím, že se zaměřuje na to, jak by na sobě měli pracovat rodiče, nikoliv na to, jak měnit děti.
V knize jsou rozvedeny tři základní principy, a to: umění seberegulace, napojování se na dítě a koučink nikoli kontrola. Autorka uvádí konkrétní příklady a lehce aplikovatelná, praktická řešení a postupy. Není to jen soubor nějakejch rádoby chytrejch pouček.
Takže pokud jste stávající nebo nastávající rodiče, nebo vás tato tematika zajímá, tak tuhle knihu můžu s čistým svědomím doporučit.

Turmee
16.09.2020

Snaha býti vyrovnaným rodičem je zde postavena na základě umění seberegulace (aneb jak můžeme po dítěti chtít, aby se nevztekalo, když nám samotným bouchnou saze dvakrát týdně?), napojení na dítě (prostě s ním buďte) a koučinku (proč by dítě mělo dělat to, co chceme my?).

Další typicky americká kniha o výchově. Teoreticky to všichni všechnou v hloubi duše víme, tady se o tom ale autorka rozkecává na 300 stranách. Všechno by se to dalo shrnout do mnohem stručnějích kapitol nebo bych ocenila bodové shrnutí na začátku/konci každé kapitoly. Stále opakující se věty a fráze mě ke konci už dováděly k šílenství (hlavně tedy "láskyplné vedení").

Fajn byly konkrétní příběhy, návody na různé hry a praktické tipy jak řešit dané situace. Líbilo se mi i rozdělení podle věkových kategorií. Kapitola o trestu byla pro mě asi nejzajímavější, spolu s výchovou k mistrovství.

JanaO118
25.08.2020

Kniha je určena rodičům spíše menších dětí. Celá kniha vesměs shrnuje myšlenku "jak se chovat ke vztekajícímu dítěti a jak ovládnout vlastní vztek". Hodně kapitol jsem jen prolistovala, u několika jsem se zamyslela více. Asi záleží na tom, jaké informace zrovna potřebujete.

LilianaFalcon
25.08.2020

Kniha by mohla být poloviční, sdělení by bylo výstižnější a čtenář by neměl pocit, že čte dokola furt to samé.
Neřekla bych, že autorka přišla s něčím převratným, zkrátka klasické principy pozitivního přístupu k výchově.

sheldon8410
29.06.2020

Za mě zajímavá kniha o pozitivním rodičovství plná zajímavých myšlenek. Nemůžu říct, jestli se získané poznatky dají využít v praxi (to zjistím až časem), ale líbí se mi, že praktické rady v jednotlivých kapitolách jsou rozděleny podle věku dítěte, takže si každý najde "to svoje". Navíc je kniha plná odkazů na různé vědecké práce zaměřené nejen na výchovu dětí, ale i třeba na vývoj lidského mozku, což spolu kolikrát (jak jsem zjistila) úzce souvisí. Navíc moc chválím precizní překlad do češtiny - v případě nejasných slovíček všechno moc hezky vysvětleno. Takže dávám pět hvězdiček a ačkoliv zatím můžu posoudit jen teoreticky, určitě doporučuju přečíst. (Tu první část o umění seberegulace i lidem, kteří děti nemají :))

kooloorka
21.06.2020

No... až se trochu bojím napsat sem negativní recenzi. Koupila jsem si knihu, protože jsem měla pocit, že na svou dvouletou dceru moc křičím a dělám asi něco špatně. Tak za 1) už si žádnou knihu o výchově nekoupím, vždycky je lepší poslouchat svůj vlastní rozum a za 2) knihu jsem ani nedočetla, myslím, že jsem skončila v půlce. Není tam nic co byste sami alespoň podvědomě nevěděli. Autorka jede americký způsob, neustále opakuje tytéž věci dokola, až mi to lezlo na nervy. Možná kdyby to bylo lépe a o dost stručněji napsáno, knihu bych aspoň dočetla. Za mě do této knihy neinvestujte, maximálně si ji půjčte.