Samaret Samaret komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Stále se bavím klesajícím hodnocením a roste ve mě naděje, že pořád ještě se najdou lidé dost inteligentní na to, aby rozeznali brak masově propagovaný reklamami od kvalitního a ZÁŽIVNÉHO čtiva, které člověku něco dá. Tuhle nechutnou urážku všech inteligentních jsem četla už dávno a nepřestává mě udivovat, jak je tato nafouklá bublina obsahově naprosto o ničem a hloupá. Musím podotknout, že nejsem žádná jeptiška, ale i erotický román je román a měl by mít nějakou alespoň trošku originální zápletku, což se tady rozhodně neobjevilo ani omylem. Samé klišé a nuda.
Co se týče hlavních hrdinů, abych to tak nějak shrnula: Anastasia - pitomá naivní husa
Gray - zhýčkaný, znuděný náfuka.
Jediné, za co autorku obdivuji, je její odvaha, veřejně se k tomuto faux pas přiznat.

17.03.2016 odpad!

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Já měla tu smůlu, že jsem už za sebou nějakou tu Zeměplochu měla a viděla jsem tenhle drahokam poněkud opracovanější. Barva Kouzel je ještě poměrně neohrabané dílko a lehce napadá na jednu nohu. Na těch tři sta stran toho bylo až příliš: kouzla, pochodující nábytek, hrdinové, démoni, bohové, nemrtví, draci, Smrť, astronauti, piráti... Byla to až moc šílená jízda.

17.02.2019 3 z 5

Viking Viking Edison Marshall

Ano, ta kniha je trochu složitější na pochopení a občas se člověk v těch metaforách a velesložitých rozhovorech ztratí, ale nakonec se to dá pochopit. Viking je něco, co člověk nepochopí, když nebude chtít. Dílo odhaluje způsob života a myšlení severského národa. Ukazuje bez skrupulí, jaký byl tehdy život, ale také povahové vlastnosti, které vikingové měli. Byli sice negramotní a barbarští, ale byli schopni a ochotni tolerovat cizí víru (Eghbert) a byli to čestní a stateční lidé.
Hlavní hrdina mi celkem přirostl k srdci a byla jsem občas v šoku, co všechno dokázal přečkat a zvládnout. Na druhou stranu jsem naopak nesnášela princeznu Morganu. Ani nevím proč.
Knihu doporučím přečíst jen těm, kteří jsou ochotní přijímat dávnou realitu takovou, jaká je.

16.10.2014 5 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Taková škoda! Proč démon? Kniha se mi moc líbila, ale proč démon?? Myslím, že kdyby si autor nechal své démony jen ve své hlavě a na papír nám načrtl reálného vraha, vytřískal by z toho příběhu mnohem víc. Ale budiž, překousnu to. Jinak to byl celkem příjemný odpočinkový příběh a velmi dobře se četl.

15.08.2015 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

První ČESKÉ fantasy, které alespoň za něco stálo. Bylo vidět, že autorka je velmi dobrodružného ducha, velmi dobrých nápadů a plná fantazie.
Skvělé a velká pochvala za to, že bylo dokázáno, že ne všichni čeští spisovatelé stojí za prd.

16.11.2014 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ještě nikdy jsem nepřečetla něco tak nádherného. Absolutně úchvatné. Kdo pouze viděl muzikál nebo film, neví, o čem to vlastně je a rozumí jen zlomku celého příběhu. Vím to. Sama jsem nejprve viděla film i muzikál, abych pak němá zůstala zírat.

09.02.2017 5 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

nádherné. zase se mi jednou něco dostalo pod kůži

05.03.2015 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Asi jsem od díla čekala příliš, ale absolutně nesplnila mé očekávání. V mých očích to měl být příběh velké lásky, ale Romeova láska byla prchavá a nestálá. Přelétl docela rychle z Rosaliny na Julii. Podle mě to nebylo nic tak převratného. Labuti Avonské se tohle moc nepovedlo. Ale je to klasika.

17.11.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já vážně nechápu, jak se tohle může někomu líbit. Hlavní hrdinka je pitomá naivní nána, co sebou nechá jednoduše vorat, Grey samolibý parchant, který jí jen využívá a to celé v příšerně dlouhém a někdy až přehnaně detailním balení. Tohle byl brutus a totální ztráta času. Jediný důvod, proč si ji lidé tolik oblíbili je dobrá a bohatá reklama.
Rozhodně nedoporučuju.

27.09.2014 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

netřeba se vajdřovat. kniha mluví sama za sebe, tak čtěte...

06.08.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Paráda. Nečekaný klenot. Moc jsem si od Rudé královny neslibovala, ale tohle je naprosto úžasné. Konečně něco, kde není všechno tak dokonalé a neviné. Hlavní hrdinka se mi líbila, protože působila opravdu jako obyčejný člověk, který dělá chyby a je snad i trochu sobecký a ne jako zatracená dokonalá ikona dobra, která za všech okolností je afektovaně obětavý. Konečně něco nepředvídatelného a zajímavého. V královně Elaře jsem našla - možná to byl záměr - královnu Cercei z Her o trůny a v Maevnovi slabý odstín Jeoffreyho - maminčina chlapečka. Vůbec mi to ale nevadilo a příběh do sebe parádně zapadl. Klobouk dolů a těším se na další díl.

02.01.2016 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bohužel jsem měla nešťastné vydání z roku 2011 o Československého spisovatele. Překlad tohoto nakladatelství je naprosto tragický a příšerný, ale naštěstí jej nemusím hodnotit.
Příběh pro mě byl fantastický a v knize jsem konečně pochopila některé věci, kterým jsem ve filmu nerozuměla. Navíc je zde poodhaleno víc z povahy obou hlavních hrdinů, jak Clarice Starlingové, tak doktora Lectera a jejich charaktery tím získaly na lesku. V porovnání s filmem musím říct, že se i onen film podařil, což se často nevidí. Možná to bylo tím, že malé nedostatky, které se vyhnuly knize, jsou ve snímku překřičeny skvělými hereckými výkony.
Naprosto fascinující dílo klasického thrilleru. Perfektní.

05.11.2015 5 z 5

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Velmi zajímavé, poutavé a svižné. Moc se mi výlet do Pernu líbil, ale docela mě zklamalo, že se autorka jaksi neobtěžovala s popisem věcí, jak vypadaly, nebo čím vlastně jsou a místo toho přidala na konec nepřehledný "slovník". To mě trošku mrzelo, ale příběh je skvělý :D

05.03.2015 4 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Nádherné a docela mě překvapilo, jak moc se knihy film držel :D

24.12.2014 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Úžasné. Miluji představení Commedia dell´arte a tohle je špička tohoto žánru. Skvěle jsem se bavila i v divadelním provedení i v knize.

17.11.2014 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

odvážné, hezké a zábavné. Jsem ráda, že pan Flanagan se drží stále stejného ducha a nesnaží se vše splácat dohromady, jako je tomu občas u jiných spisovatelů.

17.11.2014 5 z 5

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

První kniha, která mě dokázala rozbrečet. Za tři díly jsem si dokázala zamilovat všechny postavy (včetně záporných), ale konec mě dokonale vykolejil a dostal.

16.11.2014 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

jelikož jsem malířka a knihu jsem četla i původní, hodnotím spíš grafické provedení a to se dle mého povedlo na jedničku

06.10.2014 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

podle mě nejlepší díl

06.10.2014 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Půvabné, zajímavé a k zamyšlení. Křehká, i když trochu prkenná, Florence, která nesnesla Edwardův nátlak v době, kdy ani neměla možnost se duševně připravit, mi byla přinejmenším sympatická. Ona, na rozdíl od Edwarda, se alespoň snažila nalézt nějaké řešení a cestu ven. Edwardova uražená ješitnost, nedostatek empatie vůči někomu, o kom tvrdí, že ho miluje a absolutní absence i jen snahy pochopit, vše definitivně zničila a pohřbila jeho šanci na to, co mohl mít a ona získala i bez něj.

24.05.2021 4 z 5