Sallka Sallka komentáře u knih

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Žádné Hunger Games (ke kterým je kniha přirovnávána) jsem nečetla, tudíž jsem nevěděla do čeho jdu. Ale vyplatilo se! Příběh je promyšlený, drsný a reálný. Pan Zářecký má u mě velké plus za to, že těch něco málo přes 400 stránek jsou plné textu a ne krátkých dialogů. Nadějný mladý český autor.

16.03.2018 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příběh o přátelství, intrikách, životech lidí v různých vrstvách společnosti a samozřejmě o lásce. Kniha se mi moc líbila a jsem zvědavá na další osudy sestřiček.

15.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nějak jsem nepostřehla ten děj plný zvratů a překvapivý konec. Opět jsem se nechala nalákat na slibné hodnocení knihy a samolepku bezceleru už vůbec nekomentuju. Ani styl psaní mi moc nevyhovoval, ale četlo se to rychle, páč jsem celou dobu čekala na to váááuu. Achjo...

03.05.2017 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Celá série je naprosto perfektní akčňák, kdy netušíte kolik se toho ještě za pár stránek může stát. Hlavní postava HP má sice víc štěstí než rozumu, ale proč ne. Líbily se mi názory na využívání sociálních sítí a informačních technologií a jejich dopad na společnost. Myslím si, že v dnešní IT době je tento příběh, alespoň z části, zcela reálný.

26.04.2017 5 z 5

Andílek Andílek Roman Horňák

Knihu hodnotím dvěmi hvězdami. Možná bych dala i tři, kdyby zpracování nebylo tak zoufale amatérské. Nemyslím si, že by na tom nesl vinu jen autor. Když přece vydávám knihu, obvykle si ji přečte další člověk kromě autora, pokud ne, tak alespoň korektor. V tomto případě pan Rejc odvedl naprosto příšernou práci a já doufám, že tuto činnost dělá ve svém volném čase zadarmo. Možná by si mohl osvěžit pravopis - vykřičník je asi jeho oblíbené zakončení věty. Dále paní Procházková, která knihu překládala asi nepochopila, že vyjadřování ve slovenštině není úplně to samé co v češtině. Možná by to chtělo příště více zapojit mozek a dát si trochu práci s dialogy. Doufám, že se svého honoráře také vzdala. Tyhle malý nakladatelství si tímto samy pod sebou podřezávají větev.
Ještě bych dodala, že pokud si Slováci myslí, že toto je vrchol jejich detektivní tvorby, tak je to velice smutné.

19.01.2024 2 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Kluci, já se s vámi chci kamarádit! srdíčko

05.11.2021 5 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Proboha ženský, vy jste si opravdu od téhle knížky slibovaly, že to bude něco lepšího než opravdu je? To snad ne. Četly jste i jiné knížky autorky? Ne? To by vám nejspíš napovědělo, na co se připravit. Protože ano, je to brak a nic jiného. Vaše rozhořčené komentáře proto moc nechápu.
Je to jako kdybyste shlídly video na pornhabu a čekaly, že se z toho vyklube lavstory, kde se na konci vezmou a budou žít šťastně až do smrti.
V závěru knihy je psáno, že to vlastně konec není, což evokuje pokračování a tím pádem asi i vysvětlení věcí, který nebyly úplně zřejmý.
Jedna rada na závěr, pokud napíšete, že jste četli knihu a po přečtení jste zjistily, že vlastně nevíte, o čem to bylo, malinko to snižuje vaše rozumové myšlení. Tím hůř, když je děj tak jednoduchý, že kdybych se nafrčela jako Amo klidně bych si na něco podobného troufla taky. Anebo taky ne.

16.02.2021 2 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Kniha stejně výborná jako film. Doporučuju.

23.01.2021 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Mě tedy kniha moc neoslovila.
Co mi asi nejvíce vadilo, a někdy i mátlo, byla velká většina jmen začínajících na písmeno E. Knihu jsem nečetla v kuse a někdy jsem se opravdu musela zamyslet nad tím, kdo daná postava je (a to jsem přečetla i Hru o trůny!). Zamilovanost mezi hlavními postavami mi přišla velice unáhlená a spisovatelka se mohla více rozepsat o tom, jak vztah vznikal. Příběh z minulosti byl pěkný, ten ze současnosti mě nijak nezaujal. Postavy takové nemastné neslané. Líbil se mi akorát konec.
Dle mého názoru je kniha velice průměrná.

19.11.2018 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Krásný příběh, který potěší každou romantickou duši :-)

17.06.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Sorry jako, ale tohle bylo snad ještě horší, než ta její první knížka.
Styl psaní i příběh mi přijde tak jednoduchý, že se i bojím zveřejnit, že jsem to vůbec četla. Dvě hvězdy za těch pár stránek, co to má a za to, že jsem do tohoto "díla" nemusela investovat ani halíř.

27.03.2018 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nuda. Příběh jako takový by nebyl úplně špatný, ale hlavní "hrdinka" mě štvala. Její fóbie mi postupem knihy lezla víc a víc na nervy a její opilecký myšlení bylo ještě otravnější. Zahánět žal tím, že vypiju několik flašek vína denně mi přijde ubohé.

09.03.2018 2 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Pokud vás nabudil pro čtení druhého dílu konec prvního, tak vás musím zklamat, páč Frank Rath zde vůbec nefiguruje (asi po padesáti stránkách jsem si uvědomila, že už asi nedorazí) a hlavní postavou vyšetřování je Sonja Testová.
Děj se opět odehrává ve městě Canaan ve státě Vermont a řeší se případ vraždy mladé dívky. Celkem to odsýpalo, ale nezačetla jsem se tolik jako do Tichých dívek. Jsem malinko zklamaná, přesto je kniha dobrou detektivkou a doporučuju ji.

30.10.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Děsivá detektivka, která mi opravdu dala spát. Hodně tomu přidává neobvyklé mrazivé prostředí, ale to je asi tak všechno. Škoda, dávala jsem tomu velké šance, ale jak píšou i jiní čtenáři, kniha je zbytečně natahovaná a vyšetřování není tak napínavé, jak by mohlo být. Zaujala mě ale dějová linka, co se týče kvarteta násilníků, proto si možná další díl přečtu.

03.08.2017 3 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Zajímavý příběh, místy mrazivý, s trochou romantiky. Dlouho jsem od pana Koontze nic nečetla, tudíž mě potěšilo, že jsem sáhla zrovna po tomhle díle a líbilo se mi. Skoro jsem už zapomněla, jak dobrý je spisovatel.

28.06.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Jsem velkou fanynkou kapely Against me!, tudíž mě zajímalo, co se asi tak honilo hlavou a jaké pocity prožíval zpěvák kapely, když se rozhodl stát se zpěvačkou. Tato kniha mi vytvořila celkem pěkný obrázek.

30.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět průměr jako první díl. Erika stále kouří jako fabrika a teď už si často i ráda něčeho přihne. Dále by člověk nevěřil kolik homosexuálů nebo lesbiček se najde v tak úzkém okruhu lidí.

SPOILER: Četla jsem knihu v elektronické verzi a zarazila mě jedna věc. Nevím jestli to byla chyba překladu nebo se stala někde jinde.
Skoro na konci knihy, než se jim podaří chytit vraha, Erika zmíní vrahovo jméno. Zajímavé je, že do té doby znali jen jeho přezdívku z chat roomu.

30.03.2017 3 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Černá komedie o velmi smutných lidských osudech.

21.01.2024 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Tahle knížka je napsaná takovým humpoláckým stylem, že jsem měla nutkání ji párkrát zavřít a nedočíst. Nakonec jsem se překvapivě dobrala až k vyústění příběhu. Docela dobré.
Být policistou v Americe asi není procházka růžovou zahradou. Sotva přijdete do práce nebo nedej bože nesouhlasíte se svým nadřízeným a už vás nazývá dámským orgánem, pánským orgánem a v tom lepším případě jen debilem. No ale to musí pan spisovatel vědět sám, jak to tam chodí že jo, když o tom píše ;-)

24.05.2023 3 z 5

Smrtící spojení Smrtící spojení Ian W. Sainsbury

Hodně předvídatelné. Kdo má načteno, nebude překvapen.

26.05.2022 3 z 5